Panoptikum

• Česko Dům hrůzy (více)

Odvážíš se vstoupit do Panoptika a setkat se s jeho správcem? Když čtveřice mladých přátel náhodou zahlédne hlídače z Panoptika, jak vraždí vědmu, pracující na pouti, navždy se jim změní život. Některým více – to jsou ti, které hlídač s lidským tělem a hlavou obludy dostane do svých spárů a některým méně – šťastlivci, kteří řádění netvora přežijí a zbytek bytí stráví v léčebně mentálně chorých. Ke které skupině se připojíte vy? Budete zbaběle utíkat a zakrývat si zrak či se odvážně postavíte hrůzám a vstoupíte spolu s námi do hlubin Panoptika? Rozhodnutí je zcela na vás, ale nezapomeňte – my vás varovali! (oficiální text distributora)

MareT.

Jestli se chcete nudit, tak si to honem pusťte, neboť kromě úvodní psycho-halloweenské scény na tomto filmu není nic dobré. Prostředí mi nepřijde vůbec děsivé, hlavní hrdinové jsou nudy jak hrom a vůbec vám na nich nezáleží a hlavní záporák je zohavený debil, který mlátí všechno a všechny. Herecké výkony strašné. ()

Corpsegrinder

Plakát je celkem zavádějící jelikož klaun to tam neprasí, i tak ale ksicht znetvořenýho Gunthera vypadá dost hnusně. První půlka je možná až moc roztahaná ale jakmile se kolotočář a jeho syn naserou tak to šlape jako solidní slasher. Na 4 mlaďochy ovšem nečekejte žádnej velkej bodycount. ()

Haymar

Hooper už natočil lepší (ale i horší). Bohužel mi tenhle kus přišel až příliš infantilní a nebo sem na něj prostě jen neměl "tu správnou" náladu. Každopádně sem to nevydržel ani do konce - jak moc mě to nudilo. Jasně, má to na hřbetě už bezmála 3 křížky, takže zub času se na tom zcela určitě podepsal. Na druhou stranu, kvalitní horory nestárnou a srovnám-li to např. se stejně starou Věcí, Panoptikum to projíždí na plné čáře... ()

jurasino

Tak tohle bylo neco neuvěřitelného, opravdu atmosféra by se dala krájet, nejlepší byla ta scéna jak všichni opouštěli ten karneval v noci, opravdu perfektně zahrané a Tobe Hopper opět ukázal že Texas Chain Saw Massacre není náhoda a má i další pořádné horory. Neříkám že jsem se nějak extra bál ale hodně na mě tento snímek zapůsobil a řadím ho mezi mé nejoblíbenější. ()

tenebrae86

Horor z pěkně bizarního prostředí. Paráda! Pouť, obludárium, dvouhlavé krávy, vraždící lidská zrůda. Tak to mám rád. Pomalejší rozjezd nebrání příjemnému zážitku. Velmi solidní slasher z mých oblíbených osmdesátých let. ()

arcticsky

Tento prehistorický horor je i přes svou jistou utahanost koukatelný. Ale v témže roce vznikla "jednička" Evil Dead a to bylo sakramentsky jiné kafe! ()

Petrus1

Tobe Hooper mě „svým masakrem“ docela navnadil a tak sem se chtěla podívat na jeho další film, kterej mám ve sbírce. Hned na začátku je jasné, že půjde o horor ryze béčkový. Proč? No proto, že sou tam vidět kozičky. :-) I když já si původně myslela, že holčina má tak maximálně deset let (ale ty kozy mě vyvedly z omylu). No, nic, dál. Američani sou fakt divní. U nás (teda pokud mě paměť neklame) se na žádných poutích nevystavovala zrůdná zvířátka a dítka. Zase musej mít něco extra. :-) No a jelikož hlavními postavičkami jsou tady opět nadržení puboši (jak jinak), nenapadne je nic méně geniálního, než přespat ve strašidelným domě (a při té příležitosti si asi zkusit i zapíchat). Jenže je z toho vyruší samotnej Frankenstein (teda aspoň jeho maska). Podle obalu divka sem myslela, že hlavní vraždící postavičkou bude další krvelačnej, hrůzu nahánějící klaun, ale tady jde pouze o nadrženýho Frankenstaeina, kterej nenahání nic. Teda pak akorát ty puberťáky. A proč že má vlastně tu strašidelnou masku? Protože je pod ní ještě něco strašidelnějšího. Je to takovej Vetřelec vs. Predátor, ovšem v jednom. :-) Při svém hodnocení sice zohledním rok vzniku, ale jinak musím přiznat, že mě to až zas tak moc nebavilo. Prostě průměr. Příště snad sáhnu po lepším Tobeově filmu. ()

Aurus

1/10. Tak tohle bylo něco. Ani nechápu co to mělo být. Začátek byl hodně zajímavý a potom se tam doslova nic nedělo a lidi jen mluvili a chodili. Když se tam ukázal vrah toho filmu což bylo v posledních 25 mimutách do konce a do té doby se nic nedělo tak jen trucoval a někdo ho mlátil a když mu sundaly masku tak vypadal jako mimozemšťan zkříšený se starým dědkem. Příběh je docela špatnej, postavy jsou blbé a nesympatické, hudba je docela ok, atmosféra tu neexistuje, napětí zde neexistuje, lokace jsou docela zajímavé a kamera filmu je docela ok. Nedoporučuji. ()

Yarwen

Film se solidní hudbou osciluje okolo průměru, ale z mého pohledu ho sráží závěr, kdy přeživší postava vyjde hlavním východem, který byl ale celou dobu zamknutý. Jinak to ale není špatné, snímek má svou logiku a dá se na něj dívat - nic víc, nic míň. ()

SkyCaptain

Ta tohle je moje srdcovka, jako malej capart jsem zbožňoval strašidelný hrady a na matějský jsem je vždycky musel všechny prolézt takže je jasný že mě tenhle horor moc potěšil. Objektivně vzato v něm není možná všechno dotaženo do konce, ale pořád se jedná o dobrou zábavu a já z nostalgie po strašidelných hradech dávám i pátou hvězdu. ()

drankeryth

Parta pubertiakov sa vybrala zabavit do putovneho cirkusu, alebo to boli putovne kolotoce,hmmm... Tu si robi z miestnej vestkyne srandu a ani dvojhlava krava to v nich nerobi nic. Na spestrenie vecera sa rozhodli, ze zostanu cez noc v panoptiku. Tu su svedkami vrazdy a teraz im ide po krku zdegenerovany typek a jeho otec. Otca nakoniec dostanu a prepichnu ho mecom a ked to uvidel jeho zlaty chlapcek, tak bol este sialenejsi a za kazdu cenu ich chcel zabit. Nakoniec ho dostala jedna pubertiacka. Spracovanie masky zdegenerovaneho mladika bolo celkom slusne na tu dobu a pribeh bol tiez putavy a vobec nenudil. Skoda, ze tam toho neukazovali viac, co sa tyka vrazdenia. Ocenujem viac v horore, ked ukazuju zabijanie viac do detailov:) Je to taky priemer pre mna a som rad ze som natrafil na tento film. ()

Rockerman

V době svého vzniku byl určitě tento film pokládán za výborný horor.Je zvláštní,jak ty nejděsivější a nejstrašidelnější scény působí v současnosti naivně a legračně.Neposmívám se tomu.Vím,že kdyby dnešním tvůrcům zabavili počítače,tak by byli bezradní a nezmohli by se ani na takové triky ,jako v tomto filmu.Film jsem ale,bohužel viděl až teď (2011) a proto nemůžu říct,že jsem byl filmem nadšen.Takové horory už mě nebaví a už je nebudu vyhledávat. ()

helloween93

Slušný horor z počátku 80. let, který mi dostal především jeho skvělou atmosférou. První polovinu filmu jsem vůbec nevěděl co přijde, a to je dobře. Na slasher to má dost atypický scénař, protože vrah se dostane na scénu až v pozdější fázi snímku, nicméně to nevadí. Mám rád horory 80. let, a tohle je rozhodně jeden z těch lepších z této dekády. ()

Rathalos

Tak tentoraz ma majster hororu Tobe Hooper nepotesil,velmi slaby film,kde uvodnu 3/4 hodinu sledujeme mladych ako sa bavia,potom sa to trosku rozbehne,no ziadna slava,bez atmosfery,napatia,gore efektov,slabe aj po hereckej stranke,potesil ma aspon hudobny doprovod,maska zaporaka a ako tak koniec...:-) ()

LukyLago

No dalo se s toho vyždímat víc ale občas docela děsivé scény a mělo to i náběh na slušný celek ale pořád tomu něco chybělo proto tři hvězdy ! ()

Alexandre

Nakonec tomu dávám slabé 3 hvězdy, i když jsem byl většinu filmu přesvědčený o 2. První polovina je podle mě zbytečně zdlouhavá, skoro nic se neděje, ale čiší z ní krásná pouťová atmosféra. V polovině filmu nastává zlom a jde do tuhého. Ani mi tak nevadí, že vraždy jsou celkem o ničem, ale co Panoptiku neodpustím je, že to není napínavé, zábavné a na konci nás ani nemá čím překvapit. Tento slasher jsem si zkrátka nevychutnal, jak jsem si to původně představoval. Ale co musím pochválit, je maska/tvář zabijáka, protože z toho šel opravdu strach. Jinak herci jsou snesitelní a dalším velkým plusem je skvělá hudba. Podtrženo sečteno - u mě naprosto průměrná vyvražďovačka. 5/10 ()

rivah

Degenerované monstrum vraždí svědky ve výstředním prostředí lunaparku. Působivé a strašidelné.(50%) ()

beso74

Popri svojich nesporných hitoch ako Texaský masakr motorovou pílou alebo Poltergeist natočil Tobe Hooper aj zopár ďalších trošku zabudnutých, avšak brilantných hororov. Medzi nimi aj Dom hrôzy, slasher, ktorého atmosféra vyvoláva zimomriavky na tele. Tma a strach, to sú ingrediencie, z ktorých majster hororu vedel kedysi namiešať poriadne silný kokteil. Za pozornosť stojí aj práca dvojice maskérov Rick Baker a Craig Reardon - deformovaný ...., ale to si radšej pozrite. ()

Knor

Líbilo se mi prostředí, kde se film odehrává, nevím jestli to nazvat cirkusem, poutí nebo panoptikem, ale to je jedno. Tu a tam to okořenili nějakou nahotinou, ale jinak to celý stálo za pěkný hovno. ()