Anglie, počátek století. Během odpoledních setkání při šálku čaje poznáváme hlavní postavy: rodinu bohatého podnikatele Wilcoxe, jejich náhodné známé sestry Schlegelovy, intelektuálky německého původu, a také hrdého, ale neúspěšného mladého úředníčka. Vše je pouhé nezávazné přátelství až do okamžiku, kdy umírající paní Wilcoxová nečekaně odkáže romantický venkovský dům Howards End okouzlující Margaretě Schlegelové... Vztahy se mění, propuká podezírání, závist, ale také láska. A uprostřed toho všeho jeden klidný dům, který změní osudy všech lidí kolem něj, který se stane svědkem zabití, konce nadějí, ale i domovem v budoucnu snad moudřejších a šťastnějších dětí... Strhující příběh tří rodin, svázaných k sobě pouty lásky, nenávisti, peněz i závisti. Hluboce lidské osudy lidí, jejichž vztahy určilo srdce a jeden venkovský dům. (oficiální text distributora)

farmnf

Líbila se mi hudba a především hvězdné obsazení. Do 28. minuty jsem se dočkal pouze zdvořilého britského žvanění a nějakého románku zbohatlé nanynky s frajerským řidičem. Autoři vystihli atmosféru Anglie minulých věků skvěle, bohužel neustálé žvanění o ničem mě velmi připomínalo telefonáty mé ženy s tchýní. To byl pádný důvod k vypnutí. ()

danoo

Sfilmovanie románu veľkého ang. románopiscu E. M. Forstera trocha zakopáva prílišnou popisnosťou, no vďaka úžasnej E.Thompson to nevadí. Beriem ho ako generálku k Súmraku dňa, kde o rok s tým istým A. Hopkinsom rozohrala úžasnú partiu. ()

Mishqo

75-80% ... Príjemná dobová kostýmová romantická dráma s hereckými výkonmi per excellence. Príbeh mohol byť aj trošku zaujímavejší ale i tak sa na to dobre pozeralo. Poprepletané osudy 3 rodín a jedno vidiecke sídlo. ()

Almásy

absolútny triumf britského herectva. lepšie to bolo snáď len za laurenca oliviera. čo sa tohto týka, jednoznačne jeden z herecky najlepších filmov aké som kedy videl. uznávam, že film nesadá kvôli dĺžke každému, ale keďže ja si celkom na tíchto predĺžených konverzačkách fičím od malička, nemohol mi Ivory viac uľahodiť. skutočná šmakina pre milovníkov umenia s britským prízvukom. ()

kolemjdouc

Tenhle film jsem měla možnost vidět po druhé a stále stejný dojem jako před lety.Výborný scénář ,režisér byl asi hnidopich.Trval na každém detailu.Jen asi neukočíroval Bonham Carter.Ale tehdy byla velmi mladá a hledala svoje místo mezi ostřílenými borci jako Thompson a Hopkins.Příběh neměl nějakou bůhvíjakou hodnotu ale prostředím do jakého byl zasazen.Ukázal nám  viktoriánskou dobu.Když žena spíš byla na ozdobu a ramínko na šaty než aby někoho zajímal její názor.Další velké plus byly rekvizity a interiéry domů.Kdy byly miniaturní místnosti nacpány předměty z té doby.Krajky ,cingrlátka....Venku jsme měli možnost vidět reálný ruch v ulicích kdy koně táhli různé drožky a dostavníky,předchůdce busů.Ve kterých byli zapřaženi krásní koně asi nejlepší které štáb mohl sehnat po farmách.A první auta. ()

kaygen.it

Film dotažený k naprosté dokonalosti. Všechny složky snímku jsou v rovnováze. Ať už je to opravdu mimořádný výkon Emmy Thompson a velmi dobré výkony ostatních, tak precizní řežie a krásná, podmanivá kamera. ()

bohemia_regent

Film se promítal v českých i slovenských kinech pod oficiálním distribučním názvem Howard’s End; v titulcích filmu dále uvedeno: rok výroby 1991. ()

ddf76

Ivory v nejlepsi forme. Exteriery jsou fantasticke a k tomu vytecni herci Emma Thompson, Athony Hopkins, Helena Bonham Carter a Samuel West. Scenar je vyborny k tomu i kamera. Doporucji vsem k kdo maji radi historicka dramamta. ()

lemonova

Mám skrátka slabosť na tieto vzťahové drámy a Howards End sa Jamesovi Ivorymu dosť vydarila.. Každá postava je inšpiráciou na premýšľanie, nenájdete tu žiadne prvoplánové karikatúry, ale vierohodné ľudské charaktery.. napriek tomu, že sa nám na prvý pohľad môžu zdať iba načrtnuté. Herecky tu jednoznačne vládnu ženy, hoci ich partneri sa tiež nedajú zahanbiť. Škoda, že o niečo viac priestoru nemala postava Samuela Westa. ()

PavelZava

Scénář: Ruth Prawer Jhabvala *** Citové vazby k rodnému domu bývají často velmi silné, tomu rozumím. Chuck Norris se narodil v dřevěném srubu, který si sám postavil. Příběhy tří vzájemně propojených rodin byly dost silné, Myslím ovšem, že film byl docela rozvláčný, nevím, možná měl evokovat méně uspěchanou dobu, možná. ale místy jsem se bohužel nudil. :-( ()

Biopler

Zaujímavosťou diela je, že vyústi do faktu, že rodinné sídlo spája skrz predstavenú zápletku tri rodiny. V sídle sa prakticky hýbe kamera minimum a až na konci to celé klapne. Príbeh sa však neubráni dojmu až príliš nerealisticky vykonštruovanej zápletky, kedy hlavne tú nezištnú pomoc cudziemu chlapíkovi ťažko žeriem. Ďalší z typických filmov, v ktorých dokonale zapadá Emma Thompson. Spolu s Hopkinsom, ktorý poriadne neotvára ústa, sú zohraná dvojka, ktorú baví sledovať. Už menej baví sledovať či počúvať veľa replík scenára, ktoré ste už x-krát počuli a skript teda vyhlasujem za obyčajný priemer. Ani postavy nenadchnú, lebo im chýba čosi ľudské a uveriteľné. Isté paničky hovoria, že živoria, no pritom majú prepychovo zariadený nájomný byt. Nadchne Ivoryho ľahkosť skvele predstaviť britskú uhladenosť, pokryteckosť i eleganciu a celé to vo výprave zaobaliť do pôsobivého obalu. ()

quixote

Úžasný film, který má všech pět P. Vynikající casting, skvělá režie, scénář, hudba... Vše dohromady skvěle funguje a vtahuje diváka do příběhu. Výprava je až marnotratná, při prvním shlédnutí se ani všechny ty krásné interiéry, exteriéry, kostýmy atd. nedají vychutnat. Zajímavá práce s kamerou, výborná kompozice záběrů (pohledy do oken a z oken). Opravdu moc pěkné pokoukáníčko! ()

Bobšule

Další typicky anglický "akčňák". Vše plyne v poklidu, emoce se ukazují jen v nejnutnějším případě a i tehdy jsou tvrdě pod kontrolou. Ať se na plátně děje, co se děje, člověk má neustále pocit, že jde o intelektuální konverzačku. Že tomu tak není, ovšem dokazují nádherné exteriéry, kostýmy atd. Co ale má film s dobrou konverzačkou společného, je skvělé obsazení. Obzvláště Emma Thompson si se svou postavou neobyčejně dobře poradila a hraje ji s naprostou přirozeností a lehkostí, takže velmi uvěřitelně. Akademie se projednou blýskla a ocenila skutečné herectví, když jí za tuto roli udělila Oskara. Velmi příjemně se mi koukalo na společné scény Emmy s Anthonym Hopkinsem. Je nádherné sledovat jejich souhru. Jediné, co mne nějak zvlášť neuchvátilo, byla tedy nakonec hudba, což je obrovská škoda. ()

Adiemus

Tenhle film zraje v mých očích jako víno; pokaždé, když ho vidím, přidávám hvězdičku. Ať přemýšlím jak přemýšlím, při třetím zhlédnutím nemám co vytknout - příběh je dokonale promyšlený a úplně mě strhnul. Takže jasná volba. Ovšem bez příšerného českého dabingu. ()

mira.l

Vizuál krásný, nádherné kostýmy, výprava, film posbíral nejednu cenu včetně 3 Oscarů, obsazení dá se říct hvězdné a jeden z Oscarů byl pro Emmu Thompson za hlavní ženskou roli. Ale stejně se nemůžu ubránit dojmu, že na dvě hodiny dvacet se toho tam dějově odehrálo teda ku**a málo. Umírající stará dáma odkáže rodinné sídlo ženě, na kterou dědicové ani nepomysleli, ti to zapřou jen proto, aby jí sídlo na konci filmu stejně spadlo do klína. Vše ostatní mezi tím je jen prázdné žvatlání, taková vata, sladká, nicméně pořádné jídlo to není. ()

Rodin

Nejde sice o přelomový okamžik v dějinách britské kinematografie, ovšem já ten film mám strašně rád. Ne sice tak, abych mu dal 100%, ovšem za 85% si stojím celou svou výškou a váhou (186/95). ()

Sakee

Přišlo mi to slepené z několika různých příběhů, vztahy mezi hlavními postavami nevěrohodné či afektované. Film u mě, kromě nudy, nevzbudil žádnou emoci. A to je snad ještě horší, než kdyby vzbudil špatnou emoci. Zív. ()

jafuska

bylo to docela hezký, ale zbytečně dlouhý, a taky nechápu tak velké hodnocení, takovou hodnotu ten film určitě nemá, je to sice už starý film, ale koukat se na to dalo. ()

Melpomene

mám slabosť pre filmy z anglického vidieka, pre filmy z tohto obdobia prvej polovice 20.storočia, pre anglické filmy a pre filmy s výborným hereckým obsadením... napriek dĺžke filmu som si ho užívala, jeho príbeh, prostredie a herecké výkony, ktoré boli úžasné... okamžite zháňam ďalšie Ivoryho filmy ()

xxlch

Mám ráda filmíky prodýchnuté staroanglikánskou dobou,spoustou čaje a přesným vymezováním třídního postavení,se spoustou konverzačních fines.Ač je v tomto příběhu obsazena spousta hereckých celebrit,neuchvátil mě tolik jako jiné s podobným námětem a myslím že Ivory má na víc. ()