Příběh podle románové předlohy E.M. Forstera se odehrává na začátku století v prostředí univerzit a vyšší společnosti. Mladý Maurice (James Wilby) už jako chlapec pozoruje, že je "jiný", naplno si to však uvědomuje až po setkání se spolužákem Clivem (Hugh Grant), kdy se oba do sebe zamilují. Clive si však časem uvědomí, že jejich vztah nemá budoucnost, pokud má dělat úspěšnou kariéru politika, a tak už ve vztahu tak jak je, nechce pokračovat a rozhodne se oženit. Maurice je zdrcen, nevidí budoucnost, ze zoufalství se pokouší o neúspěšnou "léčbu" u iluzionisty. S Clivem vztahy však nepřerušil a navštěvuje ho. Při jedné z návštěv se poznává s mladým hajným Alecem (Rupert Graves). Po počáteční nedůvěře najde právě s ním naplněný vztah. (Marci)

merlik

Doba a země, v níž byla homosexualita trestná, věrně zachycená s krásnou kamerou, dobře vystavěným příběhem a uvěřitelnými hereckými výkony. James Ivory tuhle dobu prostě umí. ()

nmarca

Citlivě, v duchu nejlepších britských tradic natočený příběh o hledání lásky. Skvělé obsazení, řada tehdejších i budoucích hvězd v malých roličkách; Hugh Grant v té době ještě uměl hrát, ač nepříliš známý James Wilby byl velmi přesvědčivý a kouzelný byl i mladý Rupert Graves; výborně vykreslené prostředí konce viktoriánské éry. ()

jafuska

film s homosexuální tématikou, nebudu se tady rozepisovat nad touto vášní, která je pěkná, ale spíš se zaměřím na skutečný děj, bohužel Hug Grant hrál docela zvláštně až studeně, určitě to tak bylo napsáno ve scénáři, že tuto roli má tak hrát, ale nevěřila jsem u něho nic v co hrál, naopak druhý herec to zvládl daleko lépe, tomu jsem věřila všechny jeho emoce, trápení, až to hraničilo s arogancí, ale přesto to mělo svůj smysl, na tu dobu to bylo docela emotivní,nadějný pro ostatní lidi, určitě mě to chytlo za srdce, i když je to už hodně starý film, na svou dobu, super. ()

Enzo555

Hugh Grant sa na postavy hajzlíkov a ľúbostných pijavíc jhodí. Film má správnu škrobenosť anglickej vyššej strednej vrstvy a hoci sa mi viac páčila kniha (a hlavného hrdinu som si predstavoval inak), je výborný. Na upršaný jesenný večer ()

aliajas

Len dve veci. Nechápem, prečo je Huge na obale, keď on vôbec nie je hlavná postava a za druhe, ten koniec. Niečo v štíle: A boli šťastný, až kým... Až kým im na to neprišli? Koniec by mohol byť prepracovanejší, rovnako ako aj niekoľko ďalších scén, ale inak fajn. ( Pripúšťam, že pri podobných filmoch som náročnejšia, než pri akčných, pretože ma musia zaujať dejom, aby som ich neprepla. ) ()

antoinetta0

Miluju Jamese Ivoryho! Málo kdo točí filmy s takovým citem a málo kdo točí takovéhle filmy.. James Wilby je úžasný a soundtrack dechberoucí. Láska na první shlédnutí. ()

katakomb

Ta třetí hvězdička je hodně vymodlená a upocená... Jestli se na tenhle snímek chce někdo dívat jako na zajímavý LGBTQ film, tak ho musím zklamat, víc než klišé a zkreslenou realitu neuvidí. Chce to vypadat jak Jane Austin, ale je to všechno jako člověk, co jen tak tak stihl autobus a udýchaný lapá po dechu na sedačce hned u dveří... a dlouhá stopáž tomu rozhodně nepomáhá. A hlavně to není nic nového pod sluncem - ani na svou dobu (vzniku filmu), ani na dobu, kterou to zobrazuje (1910's). To raději stokrát víc s čistým svědomím doporučím Dánskou dívku, pokud si chcete poplakat nad romantickou láskou, tak zmíněná Jane Austin (třeba Rozum a Cit) je pak rozhodně sázka na jistotu. ()

Damnsinead

Skvělí herci a kostýmy. Téma homosexuality v edwardiánské Anglii je zajímavé., ale film celkově moc zajímavý není. Je delší než zdrávo a nevyvážený. Delší (a lepší) část filmu se věnuje vztahu Maurice s Clivem a jejich rozchodu. Maurice se následně snaží potlačit svou homosexualitu, ale pak potká mladého Aleca a zaplete se s ním  Jejich vztah bohužel tvůrci zapomněli rozvíjet.  Několikrát spolu mluvili, a zničehonic jsou z nich milenci? Trochu překotné, zvlášť když vezmu v úvahu, že film je natažený na 140 minut.  Konec bych taky nenazvala happyendem. Maurice s Alecem žijí šťastně až do chvíle, kdy je někdo vyhmátne a pošle za mříže. Jak by takhle mohli pokračovat? Těžko by vysvětlovali, že muž s "lepší" společnosti tráví spoustu času s neotesaným hajným. ()

Astu.

angličani...a je jedno jestli jsou teplý nebo ne, nuda je to skoro celou stopáž....Hugh Grant byl dobrej, lepší dvě ()

angelle

Po CMBYN, kde sa pán Ivory ukázal v tom najlepšom svetle, som čakala niečo viac. Príbeh ma veľmi nezaujal a ani spracovanie mi nebolo po chuti. ()