Suburra: Krvavé předměstí

• Itálie Suburra: La Serie (více)
Itálie, (2017–2020), 19 h 29 min (Minutáž: 40–63 min)

Předloha:

Carlo Bonini (kniha), Giancarlo De Cataldo (kniha)

Hudba:

Scott Morgan

Filippo Nigro, Francesco Acquaroli, Alessandro Borghi, Adamo Dionisi, Giacomo Ferrara, Claudia Gerini, Eduardo Valdarnini, Francesco De Rosa (více)

Série(3) / Epizody(24)

V roce 2008 se spor o pozemky v přímořském městečku nedaleko Říma proměnil na smrtící bitvu mezi organizovaným zločinem, zkorumpovanými politiky a Vatikánem. (Netflix)

Nathaniell

Hodně dlouho jsem přemýšlel, jak vlastně hodnotit. Původní celovečerák považuji za nejlepší film o mafii 21. století. A jak píšu v recenzi tam - Číslo 8 (Alessandro Borghi) byl můj nejoblíbenější charakter. Proto jsem rád, že se mu věnuje v téhle sérii tolik času a je to jeden z důvodů, proč udělit alespoň nějakou tu hvězdu. Jeho charakter umocnili dobře a i když mi něco přišlo občas přehnaný (jeho sestra), oukej. V pořádku. To samý "Kudla" (Giacomo Ferrara). Ten policejní blbeček byl proti nim sice jen přizdisráč nalezenej v nějakých cereráliích, ale mohlo být hůř. A bylo - kamaráčofty, kšefty a spolupráce Čísla 8 a Kudly jsou sice úžasné a nejedno oko zůstalo suché, jenže mi to sakra nekontrastuje s tím, co se stalo (nebo chronologicky) stane ve filmu, kdy právě Číslo 8 zabije Kudlu na ulici jako psa. To je jedna věc - moc ten začátek přifoukli a teď si neumím představit to, co se už stalo... ... Jenže to není to nejhorší. Za samý dno považuji naprosto zbabranou a zkaženou postavu Samuraje, kde oproti filmu udělali z mafiánského kohosi odpornou sketu a zm..da, kterej není mrtvej jen díky tomu, že nezemře, protože film. Po shlédnutí obou sérií jsem viděl minimálně dva případy, kde měl jasně umřít. Zmrvili jeho charakter (už není tak tajemný ani mocný), plus ten mafiánskej kokůtek nad ním? Ne, twl, jasně, jestli bude další série, chci ji vidět (jasně že jo kvůli Číslu 8), ale jsem rád, že jsem do tohodle neposlal a nepošlu žádný prachy... ... Netflix jsou vocasové. Tohle není námět pro seriál. Dva možná tři plnohodnotné celovečerní filmy by podle mě byly ideální. Nemuselo by tam být tolik zbytečných hovadin a ono by se to vešlo... 2* ()

Arkagas1989

Klasičtí filmoví fandové určitě budou znát film Subbura, který je takovou klasikou stejně jako třeba Pulp fiction. Seriál, který vznikl pod italskou produkcí Netflixu je ale stejný nářez jako film. Nečekejte žádnou oddechovku, těžkou romantiku a hezké záběry na Řím. Drogy, politika, peníze, sex. To je to, co ovládá krvavé předměstí Říma už několik stovek let a ani nyní to není jinak. Vatikán a jeho osazenstvo včetně nejvyšších řad samozřejmě také nejsou bez vroubku. A přesto nebudete moci odtrhnout oči od obrazovky a budete si pouštět jeden díl za druhým. Aureliano, Spadino a Lele, to jsou postavy, které se Vám dostanou pod kůži. Dvě rodiny válčící o území k prodeji drog, z toho jedna cikánská a syn policajta. Přátelství, které jde přes mrtvoly - doslova. Příběh moci nejen u nejnižší spodiny, až po vysokou politiku. Co všechno jsou schopni lidé udělat pro moc a peníze? A jak se zbavit Samuraje, který ovládá celý Řím, aniž byste přišli o život. Intriky v rodinách, ale i v přátelství. Odhodlání, bolest, pomsta slzy. Italové dokázali, že umí natočit naprosto brilantní seriál, u kterého se Vám bude tajit dech a místama budete rádi, že v Římě nežijete.. To vše podbarvené dokonalým soundtrackem, ve kterém je bravůrní italský rap. Za mě jeden z nejlepších seriálů za tento rok, které jsem měla možnost shlédnout. A dala jsem si celé komplet během svou dnů v posteli. A pro ženské jako bonus - věřte mi, že pokud Vám bude Aureliano jako odbarvený blonďák v první sérii nesympatický jako mě, tak si počkejte na druhou a nebudete stíhat valit oči. Protože tomu herci bych věřila snad každou roli. ()

DonBraso

Dokoukaná první série a můžu konstatovat,že jsem byl velmi spokojen.Jsem pravý opak co zde psal M.i.k.e.Filmová verze vážně z mého pohledu nebylo vůbec nic světového a seriálová podoba mu prospěla mnohem více.Seriál se určitě hodně bude vézt na vlně populární Gomory,přesto tenhle seriál je vážně jiný.Určitě můžu říct,že není tak dechberoucí jako právě zmiňovaný seriál.Suburra jde na to doopravdy jinak a možná až moc rychle.Každý díl začíná koncem a pak se vracíte o den nazpátek.V každým díle máte tak aspoň tři věci,který naprosto zamotají dějem,takže zvratů je tu na těch pár minut až moc.Jsou tu herci,který znáte i z filmové verze,ale zrovna Spadino v podání herce Giacomo Ferrara není úplně nejlepší herectví,přitom právě tahle osoba má plno poloh k zahrání,kde se dalo udělat mnohem více.Přesto doopravdy díly plynou neskutečnou kadencí,stále se něco děje,do toho opět vynikající theme skladba,která hraje vždy na konci dílu a mohlo by se pokračovat.Poslední díl byl nejlepší,protože malinko jel notu alá Gomora,kdy hodně střihů směřovalo stále na stejnou postavu a jakoby zde existoval vývoj postavy,což má prostě Gomora fenomenální a zde to hledáte díky více postavám hůře.Zde si k těm postavám tak úplně vztah neuděláte,né ke všem.Když to vemu kolem a kolem,tak je to stále skvělý italský seriál na který se určitě těším na další řadu.Díky Audit.cz za titulky.90% ()

zdenzo

CHOBOTNICE NAŠÍ GENERACE Italská vlna na které trávili osmdesátkové večery naši rodiče je definitivně zpět. Po úžasné seriálové Gamorra a filmové Suburra, je tu seriálový prequel. Do party ještě přidám Ultras (2020) a máme tu od roku 2014 definitivní novou azurri-gangsta vlnu. Suburra (jejíž první díly režíruje a generace tak propojuje právě Placido-Cattani) se poučila z finální únavy Gamorry a nabízí ještě propracovanější akci s méně vztahovými linkami, které brzdili u neapolských bratranců v poslední sérii děj. O skvělé hudbě, castingu i lokacích se ani už nemusíme bavit, ty k této vlně patří. Ale to co udělali scenaristi v prvnim dílů S3 znalce filmu Suburra posadí na prdel. 100% ()

LadyRainier

Zatím jsem v půlce série ...no samozřejmě Gomorra je lepší, mnohem, ale tenhle seriál je kapku jiný. Jinak natočený, celé uchopení je jiné. Nemám ani tak problém s obsazením nebo hereckým uměním jako s celkovým příběhem - chvílemi dosti nudné, méně akce, více keců, ale pro milovníka žánru určitě nutnost. Aureliano zatím moje TOP postava. ()

rafzaw

Od začátku do konce je tento příběh z prostředí Říma - a jeho nekalých praktik - skvělý... Mafie je stále živá, Vatikán je stále mocný a peníze vládnou světu... ()

kotrlak

Přímočarý jak Vinetou a viceméně stejně akční. Hezká kukanda, kterou je třeba brát s nadhledem a je to natuty lepší než Ulice, Policie Modrava a Slunečná dohromady. Definitivně si zaslouží tři a půl...a romská komunita se může přesvědčit že i cikáni nemusej bejt na dávkách a můžou bejt přínosný společnosti když se budou živit poctivě...třeba distribucí a prodejem drog! ()

slatkakuca

U tohoto seriálu mě bavily jednotlivé výřezy jako třeba náhled do cikánské komunity, Aureliano a jeho vztah se sestrou, ze které běhal mráz po zádech nebo Spadino a jeho problém s rodinou, svatbou a vlastní sexualitou...Bohužel jako celek u mě seriál příliš nezafungoval, protože jsem se v tom popravdě ztratila. Pozemky v Ostii jasný, ale co ten zbytek politických machinací? k čemu to tam vlastně bylo, si říkám. Konkrétně plešatý politik mě minul úplně, ke konci jsem jeho pasáže vypouštěla úplně. Takže za mě, seriál určitě ano, ale zkrátila bych to a zaměřila bych se pouze na ty tři mladíky. A oceňuji, že v originále cikáni nemluvili čistou italštinou, ale nejspíš místním dialektem romštiny. ()

TonyXX

Ač jsem filmovou Suburru viděl, již si ji nepamatuju, tak jsem neměl s čím srovnávat. Každopádně velký zklamání a nechápu to hodnocení. Většina hereckých výkonů je opravdu dost špatná, ty herci jsou otravný a celej děj začíná bejt přitaženej dost za vlasy. Na Gomorru to rozhodně nemá. Po pěti dílech první série končím. ()

lahvi

Ten konec je na hovno. Je to zajímavý, jak člověk fandí hlavním hrdinům, i když jsou to zmr_di. Jestli se rozhodli to ukončit, tak to asi ani jinak nešlo, aby z toho nebylo americký klišé. Takle to prostě končívá. Je to realita. Jenže pak jako divák ještě 10 minut koukáš do blba a je ti z toho všelijak. Ale proč to ukončovat? Mělo to potenciál a úspěch na několik dalších sérií. I každá série měla méně a méně epizod. Přitom to bývá naopak. Jinak..v porovnání s Gomorou byla první série slabší. Jednoznačně. Druhá už lepší a třetí ještě lepší. To je asi to hlavní. Vyjímečný to je totiž v tom, že je to lepší a lepší, graduje to s každou sérií a dílem, děj se zrychluje a končí to v nejlepším. Jo a fakt to nekončí tak, že je to je dějově před filmem, jak tu někdo psal. Z konce je mi na nic. Nezabralo ani se z toho vypsat :) Silný...a ukončený zbytečně brzy. Sakra budou mi chybět. ()

supEnoc

*Spoiler alert* Easy to watch, má to spád, většina hovadin se dá odpustit. Ale co se nedá odpustit je proč v 8. epizodě první řady Samurai nechcíp. Tolik sraček, všichni 3 ho chtěj odpravit ze svejch důvodů, všechno by to zachránilo i secrets co by si vzal do hrobu, naplánujou to, Sara jim to dá i jako podmínku pro získání Ostia land a pak nějak...se o to ani nikdy nepokusí? The fuck? Borec jezdí solo na skůtru, ale somehow je immortal a untouchable? Takže týpci prostě na něj nějak zapomenou a jen čekaj, až jim všechno zase zkurví? Big what the fuck moment, po kterým bohužel už nic nemá hodnotu. Insane scénáristická bota. Sleduju teď druhou řadu, ale spíš tak jako béčko. Žádná smrt už bohužel nemá hodnotu, jelikož se v týhle situaci nikdy neměli nalézt. Do 8. epizody 85%. Edit: Tak jsem dokončil i druhou sérii a musím se jenom smát. Celá řada začla zase stejně, my tři contra Samurai a pak se ho zase ani nepokusili zabít. Tolik příležitostí měli. Lele ho mohl zabít for free a pomstít se, ale ne, místo toho se střelí do hlavy. Tohle je skoro na odpad LOL. Třetí řadu už vynechávám. ()