„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

baron156

My všichni jsme gogo. Lubomír Lipský jako učitel, který aniž si je toho vědom zabíjí své sousedy.Ti sousedé jsou gangstři kteří se navzájem zabíjí aby získaly šek který ukryli v bytě učitele. Výborná Marie Rosůlková jako otravná paní domácí, Iva Janžurová jako velitelka gangu a Jiřina Bohdalová jako líná reportérka. Film který nemá chybu. ()

evangelik

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co si pouštím na usnutí a znám jej už takřka zpaměti. Nejlepší scéna - policie odvádí Džorže Kejmla a Marie Rosůlková to komentuje úlevnou poznámkou. "Jenom jestli nám zase neuteče" zapochybuje F. Filipovský. "Jenomže on nám uteče..." na to Jan Libíček.... Co mi ale vrtá hlavou je ten bar Kochba. Já sám jsem (hlavně díky socialistickému školství) zjistil, že existoval nějaký Bar Kochba, vůdce židovského povstání, až někdy v 50i letech. Vzhledem k době, kdy byl film natočen si spíš myslím, že tuto historickou znalost neměli ani všichni cenzoři a schvalovači. Izrael byl tehdy jedno velké tabu. Prostě ten jinotaj nepochopili a bezelstně to pustili. ()

Fifinkova

Tento film buď milujete nebo nesnášíte. Dle mého názoru nejde nic mezi tím. Samotnou mě překvapuje, že s každou reprízou ještě nacházím nový vtip a skrytý sarkasmus. A zůstává pro mne tajemstvím, jak v 70.letech byla uvolněná atmosféra a bylo možné promítnout do děje komiks a vše americké. ()

Sa.sa

Fek; fifty fifty; ručník; mýdlo; Gogo a kresby Kájy Saudka je potřeba něco dodávat? Neřekl bych = 100% ()

soukyd33

Vymyšlené je to výborně, a herečka Jiřina Bohdalová je zde sexy baba. Policie je zde všem pro smích, a gangsteři jsou strachy bez sebe, co se kolem nich děje. Mrtvoly, kam se podíváte. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

jauahaoas

Česká klasika, jako téma, u kterého jsme měli jako tvůrci zůstat a nepouštět se do trapných rodinných filmů alá USA pro spodní americkou třídu, když už tedy nemáme na trikové akční filmy za mnoho dolarů. ()

Kivis

Fajn film, ale kromě komiksového pojetí spíš průměrný, v kontextu doby a tehdejší komediální tvorby bych řekl až podprůměrný. Kromě pár zlidovělých hlášek je v něm opravdu vtipných skečů poskrovnu. Když to srovnám třeba s Limonádovým Joem, tam je zlidovělých hlášek mraky, ale stejně vás při prvním sledování rozesmějě spousta dalších momentů. To se u Čtyř vražd neděje. ()

nudlis

Skvělej film, dneska už klasika, zlidovělý hlášky, ... Ale u mě ztrácí jednu hvězdu za totálně odpudivou scénu bitky Bohdalky a Janžurky v koupelně. Ale chápu: vidět ženskou v kombiné, postavil se i upocenejm soudruhům z cenzurní komise. Kór když byly dvě ... ()

Bohdy67

Česká klasika, která mi sice tolik k srdci nepřirostla, ale její geniálnost ji nelze upřít. Humor pana Lipského moc nemusím a ani tady mi to úplně nesedlo. Paní Jiřinka taky není z mých nejoblíbenějších. Za to, to vše kompenzují vedlejší role a plejáda legend české kinematografie..."Dej sem ten sek, sem zek!!!" 85% ()

Hombre8

Na mne poněkud bláznivá, nepříliš inteligentní, ale přesto velmi dobrá komedie. Řada nesmrtelných hlášek. Dlouhá řada pečlivě zpracovaných postav ztvárněných nezapomenutelnými českými herci. Vlasatý Přeučil! :-)  Saudkovy komiksy, podobně jako u Jessie, bezvadně dokreslují atmosféru. ()

vinducha

Marie Rosůlková zastínila úplně ale úplně všechny největší  hvězdy tohoto skvostu české kinematografie. Takovou babu pekelnou na odstřel , to se snad nikomu předtím ani potom už zahrát nepovedlo. ()

Gareth_Jones

Mýdlo končí, mýdlo končí....... Ručník končí, ručník končí!!!.... pánové, nesmíte se pořád mejt!!!.... parádna komédia, plná neskutočných hlášok. ......... "Studoval jsem dálkově..." Jo? Na jakou vzdálenost? "...... Brazilie- Nový Zéland....... "No, to už je pořádná vzdálenost"....... ()

kotrlak

Na tyhle sračky plný infantilního humoru byli v tý době kádři Francouzi. Stačí vzpomenout "blondýna" a "sedmou rotu" a podobně úchylný fillmy. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let