„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Tominni

My všichni jsme Gogo. Mýdlo a ručník. Operace kvůli šek. A samozřejmě spoustu mrtvol, které vypadávají při otevření jakýchkoliv dveří. K tomu báječný Lubomír Lipský st. v hlavní roli Georga Camela nás baví od začátku do konce. Skvělá komedie. ()

Milivoj

Parodie něčeho, co tvůrci zjevně milovali. Jak už tu mnohokrát zaznělo, i podle mě se jedná o jednu z nejlepších českých komedií. Třeskutá legrace, která ani po letech nevyšuměla. Ručník končí. ()

Lewaso

Komiksoidní nářez solidně navazuje na Jessii. Tentokrát má na pomoc barvu (v závěru je těch barev až příliš). Pro Marii Rosůlkovou to byla božsky střižená (a skvěle zahraná) postava paní Harringtonové. Přínos filmu: Gogo. ()

Mr.Shock

Pro mě je tohle česká filmová klasika. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů... Janžurová a Bohdalová válčící v koupelně je jedna z nezapomenutelných scén. Úžasná podívaná. ()

Toumyk

Tohle je teda komedie. Naplněná k prasknutí - mnoho vtipů. A v kominaci s těmi komixy a reklamami na všemožný krávoviny jako cigarety bez kouře a zápachu Morituri...zkrátka komedie postavená na hlavu. Na svůj věk velmi podařená. Jedna z velmi dobrých českých komedií. ()

kosaka

Většinou naprosto geniální, ale ke konci se čím dál častěji objevují nudné až trapné pasáže. Na druhou stranu se divím, že u nás Lipský dokázal natočit po osmašedesátém film plný dolarů, gangsterů a amerických jmen. ()

megajalec

Prvá polovica bola hrozná, som myslel, že ďalší nepodarený Lipský. Druhá polovica sa však ohromne rozbehla, pribudli hlášky a výsledný dojem si Lipský u mňa trochu vyžehlil. Príbeh však nič moc, priveľa trápností. Páčil sa mi Filipovský ako Funes (alebo Funes ako Filipovský?) a skvelé hlášky (Dej fem ten fek sem zek, všichni sme gogo, spolu sme desaťdolárovka a úplne najlepšia bola ručník a mydlo) ()

Lula.cz

Řekla bych až legendární film s tolika hláškami, že se prostě musíte bavit od začátku do konce. "Tady ručník, tady ručník....tady mýdlo, tady mýdlo" "Co tam pořád děláte s těma ručníkama?" "Dej sem ten sek, sem zek" ()

tonton78

můj nejoblíbenější kousek s Lubomírem Lipským v hlavní roli..nemyslím si že se tady, ve stejném žánru, natočí něco lepšího...bohužel ()

Lurtz37

Lubomír Lipský, Bohdalka, Janžurová, Filipovský, Libíček, Kemr, Moučka a Hlína jsou skvělí (a to jsem ještě nezmínil několik herců, kteří by si to zasloužili), Oldřich Lipský je polobůh a Kája Saudek je bůh! Tenhle film by měl prostě každý Čech vidět. A litovat, že Saudkovi nebylo umožněno naplno tvořit... ()

route60

Vraždit ve velkém a vtipně se dá i v České parodii na brakovou literaturu, totálni akce bez akce, animované sekvence jsou perfektní a snad každá postava má nějakou nezapomenutelnou hlášku, Lubomír Lipský byl vždy výborný komik a role Georga Camela byla pro něj jak ušítá a Marie Rosůlková je ve své roli úžasná. ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let