„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

YukiKaze

Opravdu film, který vidím stokrát a pořád mám pocit, že ho vidím poprvé. :D Přesto, že ho znám skoro celý z hlavy. Pořád se směju jak malá. :DD Aneb: "Ručník končí. Ručník končí." ()

japekli

Vydařená bláznivina. Hlavní hrdina, dobrotivej jouda, s jemným srdcem a přesto to dokáže natřít protřelejm gangstrům. Taky tohle zdařilý dílo je důkazem, že na komedie jsme byli ve světový špičce. ()

Desmi

Několik vtipných momentů a originální pojetí. Příběh je chaotický od začátku do konce a hlavně konec mi neseděl. Jakoby chtěl režisér celý příběh najednou utnout, vysvětlit a skončit. Tasil bych nejvyšší známku, protože pár opravdu silných stránek film má, ale za ten chaos.. ()

Elilast

Bezchybná komedie dokáže rozesmát snad každého. Vtipné a neotřelé hlášky jsou neustále ve vzduchu okořeněné občasnými komiksovými prvky. Herecké elitě se daří bavit nejen nespočtem vtipných hlášek a momentů, ale také mimikou nebo gesty příjemně postrádající jakýkoli záchvěv trapnosti. Souvislost celého filmu je zřejmá, tudíž nejde o bláznivý a nelogický slet scén. ()

zigy

Ten film má spoustu hluchých míst, ale když je střídá s tak úžasně geniálními momenty......."my všichni jsme Gogo" "dej fen ten fek" "ručník - mýdlo" a další a další.....to snad ani není parodie, to je ujetina a zhovadilost, ve kterém se vyřádila naše herecká špička. A kde Filipovský hraje Funese. ()

meda2016

"Podle zákonů Bonzanie jsi volný." Až mi štěstím běhá mráz po zádech, když si vysním ty repliky a intonační přednes mých oblíbených českých herců. Čtyři vraždy nemají chybu a měly by se vyučovat celý jeden semestr na FAMU. Titulky, koláže a přestřihy, zvuk a dialogy, souznění scény s hereckým detailem a hlasovou kulturou (tady nevím, jak to lépe napsat), gradace, humor (má to vtip), který vlastně zahrnuje do tohoto i ty filmy, které parafrázuje. 100%. ((Vorlíčku, ty závistivé pindy v Téma-30/2018 sis mohl odpustit!)) ()

Kontryhelka

Mám ráda Marii Rosůlkovou a líbilo se mi,jakou hrála babu megerovitou. Děj byl zmatený a trochu ptákovina,ale mně se to líbí a na takovéhle filmy ráda koukám. Výborní herci a pěkné prokládání komiksovými kresbami. ()

Petr.Plicka

Ne, prostě ne. Až na pár vtipných momentů a narážek byl dej stupidní a místy až trapný. Pár hlášek se najde ale to nemůžu zachránit 2 hodiny nudy. ()

Scaevola

Od pohledu je to buď šílenost, nebo projev génia a ani po mnoha shlédnutích se nedokážu přesně rozhodnout, na kterou stranu se přikloním, nicméně, co mohu říci s jistotou, je, že po letech některé vtipy vyčpěly a jiné už nejsou tak drtivé, jako snad bývaly. Hravá vizuální stránka od K. Saudka jednoduše vše nezachrání. ()

Syndrom

Vždyť ta satira západního komercionalismu je trefná. Rádi bysme si přečetli knihy, co napsali vrazi a všechny příběhy slouží primárně k pudovým potřebám. Saudkovy plastické kresby jsou úžasné, ale remaster co neni v tý 4:2 srágoře nebo co to je, vydali myslim až loni v lednu. ()

PeteBuck

Toto je správna oddychovka. Páčili sa mi tie prestrihy medzi komiksovým rozprávaním a samotným filmom. Lipský ako blbeček, čo takmer do konca nevie, čo sa deje. Bohdalová ako ťažká kočka, Iva Janžurová ako zloduch, čo mení prevleky častejšie než Fantomas. A k tomu more ďalších skvelých hercov, zbytočné menovať. Ale u mňa hlavne Filipovský, Kemr, Hlinomaz. No a keď sa tam objavila Stella Zázvorková, ktorá hrala štetku, tak som skoro odpadol. Nemám čo vytknúť. Skvelý film. Pocta komiksom, západným gangsterkám, z ktorých si neskutočne uťahuje. A nielen z gangsteriek, veď západ bol prehnitý až do morku kostí, keď už žiaci na základke prepadávajú stánky a kradnú (ehm, že jo, Goodmane). ()

PTuranyi

Výborná situačná komédia s avantgardnými kresbami Káji Saudka. Divoký príbeh je posunutý do fiktívnej krajiny pripomínajúcej prehnitý západ aka USA aby bol vtedajšou garnitúrou akceptovateľný. Zámeny postáv, slovné hračky a Gogo. ()

chicocheco

Osvědčené herecké hvězdy, neobvyklé prostředí amerického města 50. let a pop artové komiksy Káji Saudka dělají z tohoto filmu jednu z nejlepších komedií své doby. Jinak škoda tolika zničených klasických aut, až oko veteránisty zaplakalo... ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let