Jay a Silent Bob právě přišli kvůli soudnímu podvodu o svou identitu. Tím, kdo oba podvedl, je filmová společnost, která o nich natočila několik filmů. Jay a Silent Bob to ale nechtějí nechat být jen tak a rozhodnou se zajet přímo do Hollywoodu a vše tam vyřešit. Žene je k tomu i informace, že filmová společnost právě začala natáčet nové filmy, ve kterých sice budou Jay a Silent Bob, ale nebude se jednat o ně. Hlavní scéna nového filmu má být dokončena na každoročním setkání fanoušků Jaye a Silent Boba, které se nazývá Chronic-Con. Jay a Silent Bob jsou přesvědčeni, že natočení závěrečné scény zabrání. Cesta do Kalifornie nevede ale přímo. Jay a Silent Bob nejprve dorazí do Chicaga, kde Jay z televize zjistí, že se jeho bývalá milá Justice stala moderátorkou počasí. Jay se Silent Bobem Justice vyhledají. Justice oznámí Jayovi, že s ním má dceru a že se vdala za přítelkyni. Jay slíbí Justice, že jejich společné dceři Milly neprozradí, že je jejím otcem. Justice tedy Jaye s Milly seznámí. Milly se svou kamarádkou Sopapillou chtějí využít informace, že Jay a Silent Bob míří do Hollywoodu, a vydíráním je donutí, aby je vzali s sebou. Aby dívky Jaye a Silent Boba donutily ke spolupráci, zdrogují je… (TV Nova)

SeBig

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Nevim jestli Smith změnil matroš, ale tohle byla brutální trapná nuda, z který mi narostla vyrážka na xichtě. Všichni tam strašně přehrávali, sralo mě to Boba tukání do mobilu, Quinn je sice pěkná, ale hrát neumí, spousta odkazů a postav z minulých Smithových filmů, ale nic z toho zabavnýho.. Na další Smithovu tvorbu už se asi přestávám těšit, protože nechápu co se to snim stalo, ale točí poslední dobou hrozný jebky..Ten konec s tim Stanem Leem byl ale dobrej to uznávám. ()

Chrustyn

Bohužel dost marný až trapný pokus o vzkříšení dnes již zapomenutých postav z pera Kevina Smithe. Je zde vše (včetně herců) jako tomu bylo minule ale všechno je strašně vynucený a nevtipný až smutný. ()

korbitch22

Těžko říct, co přesně se stalo Kevinu Smithovi. Jestli mu infarkt vzal schopnosti, nebo následné hubnutí cit pro humor. Jeho poslední filmy jsou příšerný sračky a naivně jsem věřil, že když se vrátí ke svým kultovním postavám bude to ten starý dobrý Kevin. První díl je pro mě jeho nejlepší režijní prací a tak je zklamání ještě silnější. Příšerný dialogy, naprosto zoufalé tempo, trapný humor a naprosto křečovitá režie. Nemá to švih, nemá to tah na branku, nemá to koule. Je to ubohý a trapný. Smith se snaží být řízný, ale zároveň pokorně a korektně jde na ruku cenzorům, aby nepřistála na stole jediná žaloba. Mewes vypadá naprosto příšerně a chvilku jsem si říkal, jestli je to vůbec on. Smith se mohl aspoň vycpat molitanem, takhle se může jít leda vycpat sám. Naprosto to nefunguje a nedaří se mu podat jediný vtipný moment. Ostuda prvního dílu, ostuda Smithe. Člověk by mohl namítat že stárne, že už nemá stejný smysl pro humor, ale přesně to samé se stalo s Broken Lizard. První Super Troopers jsou naprosto legendární komedií a pokračování po 20 letech je jen křeč, trapnost a zoufalá snaha o oživení něčeho, co je dávno mrtvé. Ale není to dobou a žánrem, ale zrovna v těhle dvou případech je to tvůrčím vyhasnutím. Režisér legendárních Clerks 2 vyhasl před deseti lety. 20%. ()

eraserhead666

"Nic tam nemá!" "Vždyť je bílej, co bys čekal?" Ono to není úplně špatné. Problém je zřejmě v tom, že je to mnohem vážnější, než by divák čekal. 2,5* ()

Morholt

Určité nostalgické kouzlo pro ty, co na Jayovi s Bobem do určité míry vyrostli, to má, sem tam se najde povedený fórek jako třeba ten s Damonem a vysvětlení mezi rebootem a remakem v podání Jasona Leeho je typicky smithovské a ukazuje, proč byl režisér považován za kultovního. Jenže až na pár výkřiků do tmy je to všechno strašně nucené a Smith tu vesměs vykrádá sám sebe. Navíc mi připadá, že posledních pár let točí filmy jen proto, aby si jeho děsná dcera mohla zahrát alespoň v něčem. Ale zklamanej nejsem. Spíš smutnej. A to je vlastně ještě horší. 30% ()

ScarPoul

To, že si film uvedomuje svoje hranice nie je úplne ospravedlnením. Smith síce ponúka fun service - máme tu takmer všetky postavičky z jeho univerza a niektoré vtipy, ktoré odkazujú aj na real life stories hlavných predstaviteľov a tie potešia tiež, ale celé je to vyplnené strašne zlým príbehom. Pozliepaným dokopy aby sa nepovedalo. Prvý Jay and Silent Bob prišiel v dobrej dobe. Bol okolo neho vytvorený celý vesmír a bol to príjemný film s množstvom fajn odkazov aj keď to celé bolo pritiahnuté za vlasy. Sedelo tam aj moralizovanie aj akási hodnotovosť. Tu to pôsobí samoúčelne a nezaujímavo. Áno, následne príde vtip, že sa Smith vykráda a že nič dobré aj tak nenatočí a že obsadzuje všade svoju dcéru a bla bla... ale je to predsa tvorca Clerks, preboha!!! Držal som mu palce vo veľa veciach. Dokonca mám rád aj jeho Red State, aj jeho bizarnosti Yoga Hosers a Tusk. Jersey Girl mi nevadí ale toto nie. Tešil som sa na to. Trailery ale mali pravdu. Nie je to dobrý film. Má pár skvelých nostalgických momentov ale inak je to skôr pretrpené než užité. ()

Lacike

Definitívny dôkaz toho, že súčasný Smith už nie je ten génius z 90tych rokov, ktorý na čo siahol to sa premenilo v dialógové zlato. Síce reflektoval tému rodičovstva na ktorú som sa z jeho pohľadu tešil, ale k postave Jaya sa fakt nehodí a radšej si ju mal schovať pre Clerks 3. Väčšina filmu je strašne nezáživná. Nové hlášky nefunkčné a milióntykrát zopakovaná Danteho hláška o tom, že dnes tam ani nemal byť, je už neskutočne otravná. Doberanie si samého seba sa Smithovi tiež príliš nedarí. Skôr tým len potvrdzuje, že tie zvesti o tom, že na to už nemá sú pravdivé. Rovnako smutný pohľad je jak na zostarnutú ústrednú dvojku, ktorá sa stále nikam v živote neposunula, tak aj na mnoho ostatných, ktorý tu majú cameo výstupy. Závan dávnej sviežosti sa dočkáme jedine vo vtipnom výstupe Jasona Lee a hlavne v nádhernom výstupe Ben Afflecka, ktorý aspoň na chvíľu navodí tú skvelú atmosféru z Chasing Amy. Neprekvapilo by ma keby s tou scénou Kevinovi pomáhal samotný Affleck. Film naviac vyzerá strašne lacno. Celkovo to je šedý priemer s pár scénami, ktoré potešia fakt len hardcore fanúšikov starých Smithových filmov. Ako scenárista sa Smith vyčerpal a ako režisér je už doslova márny. Mewesov Madness in the Method je rozhodne vtipnejší film. 5/10. ()

zdepapepa

Cameo game tradičně velmi silná. Meta game ještě silnější. Nedovedu si moc představit, že by film Smithovi získal nové fanoušky - jasně jsem to viděl v případech, kdy byly na obrazovce odkazy na filmy z View Askewniverse, které jsem ještě neviděl (např. Mallrats a Chasing Amy), a já rozhodně nemůžu říct, že by mě JaSBR nalákal na jejich zkouknutí. Jako vzpomínka na zlatá léta Smithovy kariéry vynikající, jako samostatná podívaná nic průkopnického, neznat předlohy, šel bych nejspíš ještě o hvězdičku níže. A teď zpátky čekat na Clerks 3. ()

Bakllazaan

Hrozna nuda. Mel bych si pustit prvni dil, jestli by na me fungoval jako v puberte, ale kvůli scánám s orangutanem asi jo. Ale tohle nemá žádnou šťávu. Trapné dialogy doplňuje v pozadí neustále hrající vykastrovaný americký rock. Kevinův True North šílenost jsem si docela užil, i když i tam byl trochu zadejchanej. Tohle ale uz nejde vydržet bez silných drog. ()

kobejn

Jo, před 20 lety mě to bavilo a nejspíš by mě bavil i tendle ribůt, ale už mi kurva neni 20, abych se tady u tohodle zesral jako dřív, takže jednou stačilo a snad kevin faking smis natočí i něco novýho a originálního, todle už je vyvařenej šit a navíc sem neviděl hau haj, takže všechny ty huličský odkazy mě fak neberou. ()

Tony.cs

Musíte znát prakticky celou filmografii Kevina Smithe a znát i něco o hercích, aby vám dotekly všechny fóry. Pro mě, jako velkého fanouška je tohle super dohra. Kevin ať už víc s touto dvojicí netočí. Nachlámal jsem se dobře. ()

decouble

Kevin Smith zakončil kariérní oblouk tak trochu opačným způsobem než většina amatérských tvůrců, kteří po víkendech točí filmy pro své kamarády a sní o tom, že jednou prorazí do větší ligy. Kevin Smith má už období průniku do Hollywoodu za sebou a zatoužil po tom zase točit filmy jen pro své kamarády. Někteří ti kamarádi jsou docela slavný celebrity, ale jinak je to vlastně stejný jako to, co točí (ti řemeslně lepší) amatéři za domem. Je to napodobenina jiných filmů (v případě Smithe hlavně vlastní tvorby), je v tom křeč, ale má to na konci pár pokažených záběrů z natáčení, aby se ukázalo, že to byla sranda a že si to Kevin a kamarádi hodně užili. ___ Nakonec tak vlastně Kevin Smith žije tím pomyslným happy endem z Clerks 2, kdy se hrdinové jeho universa vrátili tam, kam patří. Tam, kde můžou dělat svůj malý byznys sami na sebe, aniž by dřeli pro velkou korporaci. To uzavíraní do vlastního světa je dokonce tak silný, že Jay a Bob už nejedou do Hollywoodu nebo na Comic-Con, ale na Chronic-Con (kterej je zaměřenej na postavy ze Smithova universa). ___ Ve výsledku Smith natočil strašně špatnej reboot vlastního filmu, aby dokázal, že rebooty a remaky jsou sračky, který vedou k záhubě Hollywoodu. V tom jediným asi neselhal. ___ A jak napsal MoRTy: „Je to jak když po dvaceti letech potkáte kámoše ze základky, kterej byl tehdy hrozně cool a zjistíte, že má pořád úplně ty stejný vtipy a hlášky.“ Nejhorší je ale, že ty vtipy se táhnou přes 90 minut. ()

Derek odpad!

absolutny prepad na dno pre kevina smitha. priznavam ze povodnym clerksom som dal plny pocet, ale nemam odvahu si to pozriet po rokoch opat lebo som si isty ze by som isiel s hodnotenim rapidne dole. rezisersky to je slabe a vsetky tie camea posobili dojmom "aha pozri kto je moj kamos" (napriklad matt damon tam je len kvoli jednemu vtipu, ktory je i tak nic moc). smutny pad na filmarske dno... ()

higuain

Tohle se podle mě vyplatí vidět pro tu spoustu popkulturních narážek, z nichž se některý fakt povedly - scéna, ve který si Ben Affleck nemůže vzpomenout na jméno matky Bruce Waynea, je absolutním vrcholem filmu. Takových momentů zde ovšem není dost na to, aby to utáhlo komedii o stopáži celovečerního filmu. Tenhle "reboot" tak sice občas pobaví v jednotlivostech, ale jako celek spíš nudí. ()

Dexter1

Absolútny meta zážitok, ktorý vyžaduje od diváka plnú zaangažovanosť. Čo treba poznať? Obsahovú náplň Smithových filmov, obsahovú náplň filmov, ktoré sa spomínajú v Smithových filmoch (aj tých vymyslených), kritický ohlas a (pop)kultúrny dopad Smithových filmov, Smithovú umeleckú prácu (scenáre, komiksy, podcasty), filmografiu hercov, ktorí sa vyskytujú v Smithových filmoch (obsah filmov je vítaným bonusom), informácie zo Smithovho a Mewesovho života a to je myslím všetko. Ak toto teda všetko poznáte tak máte pri tomto filme garantovanú zábavu a príjemné ohliadnutie sa za celou Smithovou kariérou. Teším sa na ďaľšie Smithové výlety s Jayom a Mlčanlivým Bobom. Veľa krát som tuším spomenul slovo Smith, ale keď ja si nepomôžem a úplne si fičím na jeho štýle humoru. ()

BoredSeal

Patřil jsem mezi těšící se fanoušky návratu Smithova vesmíru, ale i přes Smithovu snahu udělat z toho scénáristicky satirický kompilát obsahující všechny možné oblíbené postavy a dělající si srandu z liberální progresivity se člověk cítí hrozně trapně a otráveně. Unavený vyfetovaný Jay postrádá energii a bohužel na něm leží těžiště filmu. Je to jako procházka po hřbitově plným kdysi slavných lidí, kde se chcete dojmout, ale místo toho jste zděšeni rozkladem fyzična herců a schopnosti devadesátkového humoru. Je to strašný. ()

M.i.k.e

i přesto,že je tenhle "reboot" místy trochu otravný,nakonec sem si ho celkem dost užil hlavně díky detailům a hromadě popkulturních narážek a pomrkávání na fanoušky.Smith se definitivně zacyklil,ale evidentně nemá problém si udělat srandu i sám ze sebe a to je dobře.Camea jsou tu fajn,některá vyloženě pro fanoušky (Chasing Amy),některá vtipná nejen pro ně (Matt Damon).Zkrátit to celé o takových 20 minut,a vypustit některé zbytečné pasáže,šlo by o pravé fanouškovské pohlazení...60% ()

C0r0ner

Paradoxně se mi to líbilo víc než film z roku 2001. Asi hlavně proto, že si tvůrci řekli, že natočí strašnou píčovinu, u které se budou strašně moc bavit, a přesně to udělali. Halda fórů, sprostot a dělání si prdele ze sebe, z Hollywoodu a z filmů vůbec. Tak by to šlo. 80% ()

Juto

Smith má tu právo byť starším a múdrejším a Jay a Silent Bob Reboot so svojou nežnou anarchiou a nie celkom falošnou nostalgiou sú pokračovaním stroja času. 6/10 ()