Pokémon: První film

• Japonsko Pocket Monsters: Mewtwo no gyakushū (více)

Animovaný film založený na úspěchu japonských televizních seriálů a Nintendo her je situován do fantastického světa obydleného vedle lidí také 150 druhy imaginárních příšerek, nazývanými Pokemon. Každá z nich má nějaké speciální schopnosti a dovednosti. Čekatel na titul Mistr Pokemon Ash Ketchum, jeho přítel profesor Oak a další přátelé spojí své síly s elektricky nabíjeným Pokemonem zvaným Pikachu. Jejich rivalové Jesse, James a Meowth, známí jako Raketový tým se snaží Pikachu ukrást a s jeho pomocí získat nadvládu nad všemi Pokemony. (oficiální text distributora)

Olafa

Lidi, co nenávidí Pokémony z principu tento film ani neměli hodnotit. Osobně jsem si z nostalgie pustila Pokémony po více než 12 letech. Nikdy jsem nebyla extra fanouškem jako moji tehdejší desetiletí vrstevníci, ale i tak jsem si seriál znovu zamilovala, ať už pro jeho fantazii, humor nebo naivitu. Po první sérii jsem si našla i film, na který jsem tehdá byla v kině. A víte vy co? Já u něho i brečela (zároveň jsem se celé té situaci teda smála, ale brečela jsem). ()

Bieseger

Po 13 letech jsem se rozhodl že si zase připomenu dobu kdy jsem miloval kreslené pohádky a různé příšerky a rozhodl jsem se podívat na první Pokémon film. Je to skutečně dlouhá doba kdy jsem naposledy ráno hltal příběhy Ashe a jeho roztomiloučkých příšerek a tudíž můžu říct že jako nezaujatý divák jsem si po těch letech film naprosto užíval. Kouzelná animace + perfektní akční scény a jemný humor tomuto filmu nelze vytknout. Proč má tento film hodnocení pod 40% jde mimo mé chápání a nestydím se přiznat že já si film užíval. ()

soukyd33

Tak tohle je první film, remake z roku 2019 je tady jeho kopie o ničem. Zápas s nejsilnějším legendárním Pokémonem nemohl dopadnout lépe. Doporučuji vše, co mají rádi Pokémony. Hvězdiček 3 ()

Dinoo odpad!

Myslím ,že toto je už prestrelené a úplne mimo mísu. Chceli urobiť z ničoho niečo famózné ,ale to sa nemohlo podariť ani pri lepšom snažení. Je to proste námet aj celý scenár oničom.. ()

Silvermoon odpad!

Pôvodný seriál zaujal svojím nápadom – vezmime 150 (pôvodné množstvo) príšeriek so „superschopnosťami“, ktoré možno skladovať v malých červeno-bielych loptičkách, ktoré možno bežne uloviť a potom nechať bojovať v turnajoch. Mohol to byť celkom úspech, ALE – hlavný hrdina je „natvrdnutý“ , vôbec sa nesnaží pochytať nejaké príšerky (pričom motto seriálu je GOTTA CATCH´EM ALL), tvorcovia seriálu sa ani nesnažia využiť potenciál pokémonov a tak moralizujú diváka, až je to nechutné. A potom príde do kín celovečerný film – divák čaká, že tu bude využité všetko, čo predtým ležalo ľadom. Lenže sa nedostaví nič iné ako sklamanie – dej stagnuje, dialógy sú prázdne, po chvíľke sa dostaví nuda, ktorá už nepustí. Nezachraňujú to ani „Rakeťáci“, ešte aj po Pikačuovi máte chuť šmariť vrecko s pukancami. Takže ak už vôbec Pokémon, tak jedine ako hra na Nintende. ()

Naty94

Dodnes si pamatuju, jak jsem seděla s napětím v kině a čekala, jak to dopadne. A jak jsem si opět pobrečela :) ()

myst3ry

Pro dítě, které sbírá kartičky, mění je s kamarády, hraje je s nima, přemýšlí, jak vytvořit "lepší balík" karet, než má jeho kamarád, popřípadě hraje gameboy hry s touto tématikou je to naprosto EPIC film. Pro někoho, kdo se na to dívá z pohledu dospěláka, je to v podstatě výplach mozku. Zároveň je však třeba říct, že tím výplachem mozku myslím celkový koncept Pokemonu (serial apod.). Tento film je podle mě však na lepší úrovni než samotný seriál... Proto mé hodnocení dávám někde u prostřed. Z dětských let vím, co pro mě Pokemoni znamenali a nyní zase vím, jaký to byl vlastně sranec. ()

Method76

Jako malej jsem na tom byl v kině a líbilo se mi to a komu ne v největší éře seriálu a filmu své doby :). Ale dneska bych už na to neměl sílu. Za moje lehký zfanatizovaný mládí dávám žluté kryse 2** :) ()

Mzetko odpad!

Až ve vyšším věku člověk pochopí jak banální je celé dění v Pokemonech a jak strašně otupují myšlení. ()

Dart_Nader

Hned úvodem bych rád řek, že spousta lidí co tu něco napsaly jsou nehorázný uožáci a jejich blbosti mi je fakt líto. Tak napříkald Galadriel, ty vole když nesnášíš Pikače, tak proč na Pokemony koukáš, když je to tam hlavní z pokemonů.. Ale takovejch je tu víc a znovu musím říct, ste trapný ubožáci... Pokemoni, původně dobrej seriál, sledoval jsem ho, nálepky a kartičky jsem sbíral, pár plyšáků doma měl a řeknu to rovnou, bavilo mě to. A ty původní dvě nebo tři série mě baví i dnes. Co se pak filmů týče, povedly se, nebo alespoň ty první dva nebo tři. Když Pokemonů bylo jen 150 a pak 250, bylo to dobré, teď jich tam je tisíce a zápletky se stále opakují. Z japonskech výtvorů (Pokemon, Digimon, Bayblade, Naruto a další) jsou Pokemoni nejlespší, nebyla to uplná hovadina, když se pokemon vyvinul, tak tak i zůstal, a žádný hrdina neměl superschopnosti jako vytvořit tisíce svých kopií a podobně... Ale k filmu, ze všeeh Pokefilmů se mi právě první díl líbil ze všech nejvíce, je tam vše co člověk očekává, Příběh, Rakeťáci, nějaká lest a nakonec Pokebitva... Je sice pravda, že teď na Pokemony už nekoukám, nebo jen vyjímečně, ale skutečně, tento snímek patří ve své animované třídě mezi ty lepší kousky.. Bohužel však vyžaduje jakési znalosti seriálu, aby člověk pochopil proč a jaký pokemon, některé hlášky a podobně.. Ale dá se to užít i bez toho... ()

Manarit

Nostalgický pokémoní film :D Jako dítě jsem je zbožňovala a i když se budu opakovat, mnoho negativních dospělých by mělo myslet na to, že jde o tvorbu pro malé děti. ()

Lulusator

Určitě lepší než seriál a 5 hvězdiček nedávám jen proto, že mě ze začátku celekm šokoval meowthuv hlas :D a souhlasím s tím co se tu píše, lidi co dávají odpad jsou jakoby hroozně nadnesený a nad takvou hovadinou jako sou pokemoni ohrnou nos. A to je podle mého chybka, film je to krásný má krásný příběh u kterého, pokud ste takové citlivky jako jsem já, uroníte slzu... :) A mimochodem, dokázala bych vyjmenovat hromadu filmů se stejně "stupidním" námětem... co třeba pán prstenů, harry potter či to vaše stmívání a co třeba animovaný bořek...? To je taky jen fantazie a v podstatě NESMYSLY, ale lidi to milují... tak se neohánějte stupiditou příběhu, je to fantazie člověka, jako ty filmy, které jsem dala za příklad ;) pokemoni jsou skvělí, at jim dáváte odpadů kolik chcete :P ()

Nijay

Ten film jsem viděl v 7 letech a pamatuji si že se mi opravdu líbil. Tenhle film ještě ujde, ale ty další je jen nafukovaní bubliny a jsou na jedno brdo. ()

Alien2007

Kdo jako dítě neplakal u finále, kde Ash zkameněl? Mě se to v mládí líbilo. Samozřejmě bych se na to ted nedíval, ale je to přeci pro děti. Tak to musíme taky brát u hodnocení. ()

Antarius

Mé dětství zahrnovalo Boba i Bobka, Krtečka, vílu Amálku a spousty hezkých českých pohádek. Přiznávám se, že i dnes se rád podívám, kterak si Krteček hraje na chemika, nebo jak Rákosníček s hlasem Bohdalky nelení, a celý se zelení. Ale nic z mého krásného raného věku ve mně nezanechalo takový odkaz, jako Pokémoni. Od první epizody jsem hltal jeden pokébal za druhým, skákal před televizí nadšením pokaždé, když Pikachu zasadil poslední úder a odrovnal i mnohem děsivějšího protivníka, prozpěvoval jsem si znělku (mimochodem nejlepší znělka, jaká kdy byla slyšet z televize v ČR), a přál jsem si, ať už mi je deset, abych si mohl jít chytit svého prvního pokémona (byl by to charmander). No, nyní k filmu. Tento film je jediným, který jsem kdy viděl. Bylo mi myslím jedenáct let (2006). Mewtwo mi učaroval, ale co mi učarovalo mnohem, mnohem více, bylo Ashovo odhodlání ochránit všechny pokémony a přátele. To koneckonců v každém díle. Celý film je úchvatný, napínavý, a jdu ho co nejdřív shlédnout, abych se utvrdil v tom, že ho miluju. I když jsem nedávno celou první sérii opět viděl, a usoudil, že Ash je tvrdohlavý nekňuba, a v některých momentech jsou pokémoni vzhledem k mému věku lehce "trapní", stále je miluji, a jsem rád za to, že se dostali až k nám. V nich započala má láska k anime a kresleným filmům. Jak film, tak seriál, perfektní hudba, dojemné scény, napínavé boje, vtipné hlášky. V češtině vstřebatelný dabing, což se dnes už bohužel nevidí. Pět hvězdiček, a to jen proto, že víc dát nejde. Vím jistě, že bez pokémonů by mé dětství a celý život byli o něco prázdnější. ()

Benoit

Jako malý jsem Pokémony miloval. A miluju je do dnes! Z dětství už mi v paměti moc z tohoto filmu nezbylo, tak jsem si to dal teď, v o něco pokročilejším věku. A musím řict, že mě to velmi překvapilo. Od začátku jsem dokázal sledovat děj, a jelikož jsem u toho trávil čas s roční dcerou, musel jsem si nějaké úseky vracet zpátky, abych nevypadl ze sledovaní. To víte, i malé děti mají k tomu potřebu něco říct, akorát na jejich decibely nesahá ani zvuková frekfence kvalitního ozvučení. Už se vlastně těším, až trochu doroste a já ji usměrním do tohoto úžasnéjo světa a doufám, že na něho budeme koukat spolu (pokud se mi to teda podaří.) Třeba zase ta víkendová rána, kdy jsem musel na každý díl být v osm před TV, stejně, jako dříve na pohádky Walta Disneyho. Přátelství, lidskost nebo pokora. Vždyť Pokemoni toho dokáží těm dětem dát ve výsledku daleko víc, než dnešní scifi akční nesmysly. Dětská laska ke zkrátka nesmrtelná, bez ohledu na náš věk. ()