Otec se svým synem a dcerou se dostávají do tábora Arawak, kde si chtějí užít klidnou plavbu lodí po jezeře. Jejich bezstarostné chvíle končí ve chvíly, když se jejich loď srazí s motorovým člunem, což má za následek tragickou událost - smrt jejich otce. O několik let později se na toto místo vrací další návštěvníci, ale jejich příjezdem se zde rozpoutá krvavé peklo. (Chupacabre)

Aurus

10/10. Je vidět že se tenhle horor trochu inspiroval hororem Pátek třináctého ale mě to nevadilo a naopak mě to přišlo velmi dobré. Ve filmu máme asi jen maximálně 10 vražd ale prostě film má velmi dobrý příběh, velmi sympatické postavy, skvělou hudba, solidní atmosféru, skvělé napětí, lokace které jsou zájímavé a kamera filmu která je skvělá. A ten plotwist na konci filmu tak tohle jsem fakt nečekal a film můžu jedině kdo neviděl všem doporučit. ()

MickeyStuma

Snímek ´Sleepaway Camp´ se dá považovat, jak by se dnes řeklo, za genderovou odpověď na starší slasherový fenomén ´Friday the 13th´ (1980). V obou případech se děj odehrává v letním táboře ležící u jezera, na kterém se kdysi odehrála tragédie. Rozdíl je jen v tom, že tady postupně násilně umírá pubertální mládež a to rukou vražedkyně Angely. I když pozor, Angely s velkým otazníkem. Vcelku se tak jedná o slasherový fenomén, neboť ve slasherech jsou masoví vrazi převážně mužského pokolení. A tady je hlavně asi jádro dané věci. Na slasher je tu absolutní absence gore scén, takže to vypadá, že je snímek určený spíše pro dámskou část diváků nemající rády přemíru násilí a krve. Máme tu z dětství traumatizovanou zamlklou dospívající dívku sedící od ostatních spíše opodál a neustále se na každého dívající jako bulík, pokud na ni promluví. Není divu, že netrvá dlouho a stává se terčem šikany. Příběh vyznívá spíše jako omšelý thriller pro mládež, končící však scénou odhalení vrahovy identity, která je ve svém šokujícím vyznění snad nejděsivější ve filmové historii. Tak takhle nějak vypadá skutečně děsivý vřískot v děsivém záběru. Takový finálový zvrat jistojistě nikdo do poslední chvíle nečekal. A pokud tohle vidělo dítě ještě před pubertou a traumatizovalo ho to, svým způsobem scéna splnila svůj účel. Snímek je viditelně nízkorozpočtový a jakoby zahraný neherci. Herecké výkony jsou skutečně tristní. Nejjednodušší to měla jen představitelka Angely Felissa Rose, pro kterou to opravdu byla filmová prvotina které bylo v době natáčení pouhých čtrnáct let. Za celý film toho dohromady moc neřekla a to její ustavičné sezení, pohledy na někoho a sem tam nějaká ta chůze odněkud někam, nijak složitý herecký výkon nevyžadovalo. U ostatních je křečovitost hodně znát. Mnohé scény vypadají dost naivně, jakoby vypadly z nějaké špatné telenovely, ale těžko říct, jestli to tak nebylo vytvořeno, vlivem diváckého cílení, úmyslně.  Snímek také obsahuje, dle dnešního měřítka, motivy LGBT. Máme tu scénu s homosexuály, z nichž jeden z nich je spíše bisexuál, když má dvě děti, a onen děsivý závěr, který doprovází určité vysvětlení o daném skutku, také ukazuje určitou LGBT skutečnost. Suma sumárum, je to hodně jednoduchý nenáročný film, který dnes v sobě snad určitý druh kultu nese. A pokud ne, právě vlivem dnešní doby, kdy se až fanaticky propaguje komunita LGBT, se kultem ještě klidně stát může. ()

domirovec

Hm, nevím proč, ale poslední dobou jsem docela naladěnej na tyhle old-schoolový slashery.. no to je jedno. Sleepaway Camp je docela zajímavý, dnes už skoro kultovní slasher, který sice působí extrémně přitažený za vlasy, ale zároveň se během těchto za vlasy přitažených chvílí snaží tvářit hrozně vážně. Což samo o sobě špatné není, tedy pouze ve chvíli, když to nevypadá naprosto blbě. K tomu ještě plus ty nejvíce nesympatické postavy, vraždící scény jsou tak 4/5 - takže nic moc, no a závěrečné odhalení mi přišlo spíše bizarní, než překvapivé a zajímavě podané. Dám tři hvězdy, a to s přimhouřenýma očima. 3/5 ()

foundation

O Sleepaway Campe som vedel už dlho ale definitívne som sa rozhodol pozrieť si ho keď sa objavoval až podozrivo často na viacerých stránkach navštívených v rámci môjho gúglovania ,,best horror movie endings,,. Źevraj neuveriteľný twist na konci filmu, úplne šokujúce, nečakané, proste ľudom z toho pomaly praskajú gebule. No a čumím, čumím a 10 minút po začiatku mi bolo jasné úplne všetko :D. Pointa1 : Jasne a čisto priehľadná úplne od začiatku. Pointa2 : Odhadnuteľná a hlavne zbytočná, abslolútne nič neriešiaca. Ale napriek tomu že som teda žiadny šok v závere nedostal, film som si pozrel viac menej s chuťou. Hneď vysvetlím prečo. Čisto objektívne je to samozrejme dosť veľká bieda, čo tiež čakať od béčkovej vykrádačky takzvaného kultového Friday The 13th, ale ja som mal nejak náladu na to len pozerať a pozerať, krútiť hlavou a občas sa zasmiať nad tým spôsobom akým sa vtedy takéto filmy točili a aké herecké výkony boli vtedy ,,IN,,. Sleepaway Camp má teda jednoducho štastie že ma zastihol v nálade kedy som ani moc nechcel film pozerať ale iba si ho tak scénu po scéne sám pre seba pitvať :D. V tomto ohľade splnil svoj účel a preto mu ,,právom,, patria odo mňa neuveriteľné 3 hviezdy. Druhý diel si určite pozriem. ()

Cryptkeeper

Strašně milé překvapení! Slashery nemusím,ale tohle byla pecka. Závěrečná scéna z mé paměti jen tak nevymizí!!! Nebud blb a dej tomu šanci ;) ()

JimiH

Horor evidentně cílený na čerstvé puberťáky, což odpovídá pojetí snímku i tím, že centrálními figurami jsou zde young adult obklopení pedofilními kuchtíky, dozorci s postavami kulturistů a přestárlým seladonem v čele tábora. Této cílovce je přizpůsobeno i gore, které spoléhá spíše na masky a jednoduché triky. Film ovšem nelze  brát jako čistokrevný slasher, spíš jde o pubertální vyprávěnku k táborovému ohni s patřičně úderným koncem. Nebudu se skrývat, že jsem se velmi bavil a těším se na dvojku. ()

Petulka88 odpad!

Utrpení největšího kalibru! Neskutečně stupidní dialogy, zápletka neuvěřitelně okatě kopírující Pátek třináctého, občas nějaká ta vražda, kterých je ale málo a navíc jsou rovněž stupidní. On je totiž stupidní celý film. S jedinou vyjímkou. A to jsou herecké výkony. Ty jsou tak neskutečně katastrofální, že jim není rovno. Ve filmech tohoto typu nečekám žádné oscarové herectví, ale tohle jsem tedy opravdu nečekal. Herci předvádějí celou škálu nepopsatelných grimas a veškeré jejich herectví se omezuje jen na pár trhavých pohybů rukou a vůbec celého těla, takže to vypadá, jakoby měli v řitním otvoru zastrčen kabel s vysokým napětím. To spolu se špatnými dialogy znamená, že se neudržíte a musíte se smát. Což je jediné pozitivum na tomto filmu. Jinak děs běs. ()

Psycho.R

Tento film je první, který jsem shlédnul díky knize o filmovém braku. Dal bych nejradši jednu hvězdu za nulovou atmosféru, dějový oblouk, který by vystačil tam na 15 minut, zbytek je vata o ničem a amatérský přístup ve všech směrech. Bohužel, jednu hvězdu mám pro filmy, které jsou na tom tak, že je utrpení je shlédnout. Závěrečný zvrat je nečekaný (v té době asi i šokující), ale strašně špatně udělaný. Víceméně je hned jasné, že nejde o jedno tělo, protože je postava úplně jinak tvarovaná. Ale víc nemůžu rozebírat kvůli spoilerům. ()

Knor

Nemůžu si pomoct, je to sice celkově dost špatné od A do Z, ale z nějakého zvláštního důvodu jsem byl v pozoru a celou dobu jsem se musel usmívat, protože to bylo tak blbý až to bylo legrační a konec...ten to rozbil nejvíc a to jsem se už musel opravdu smát. Dávám sympatický *** . ()

beso74

Veľmi zvláštny slasher, ktorý sa odohráva v kempe Arawak a hoci sa tu dejú veci podobné ako v Crystal Lake, je to niečo úplne iné. Je to zvláštne, ale málokedy som bol filmom v samom závere tak prekvapený ako týmto tu. Až vtedy divákovi sa objasnia aj veci, ktoré boli podľa neho úplne zbytočné. Akurát ta 5 minútová pasáž s bejzbalom sa mi zdala aj tak riadne od veci. Jedno je isté, s týmto filmom určite svoje ratolesti nepresvedčíte aby šli na leto do nejakého tábora. Ibaže v tom tábore majú vlastné plány... :D ()

Shanen29

Po dlouhé době jsem si tento filmík pustil znovu,jelikož jsem ho měl na VHS.Ale už mě to nic neříkalo,je to nudný slasher a já to vypnul. ()

Luki.V

Horor který za ty roky zestárnul snad nejvíce. Všechny vraždy mají ten správný znepokojivý potenciál ale jenom u třech se ho opravdu povede docílit. Atmosféra je kolísavá a zbytečně často se posunujeme v ději moc velkými skoky. Herecké výkony jsou špatné ale viděl jsem i horší zato dialogy jsou rozporuplné jako by je psal člověk s rozdvojenou osobností, když jednou za čas nějaká postava pronese naprosto geniální větu aby ji hnedka uzemnila nánosy nerealistického a roboticky odříkaného bahna. Samotný příběh je však velmi povedený, filmu patří kredit za to že se otevřeně zabývá sexualitou a dalšími věcmi které byly v té době naprosté tabu... všechny rekvizity a OBLEČENÍ bylo pečlivě vybráno aby film jako skládačka nakonec perfektně a plynule dosáhl kompletnosti. Co taky stojí za zmínku je že film obsahuje jednu jedinou do očí bijící chybu v kontinuitě... ale že by to nebyla chyba? (Myslím že ti co viděli vědí o čem mluvím). Nakonec taky musím zmínit geniální konec který vás trefí naproto nečekaně a posupně vás s hudebním doprovodem zakope hluboko pod zem odkud už se nikdy nevyhrabete... pokud se totiž do filmu dostanete a přehlédnete všechny ty chyby které stárnutím nasbíral poslední minutu do smrti z hlavy nedostanete to Vám garantuju... ()

Blazkowicz

Na to že jde jen o béčkový slasher, tak to bylo dost dobré. Sice to v ničem moc nevyniká, ale dohromady to prostě funguje. Se divím, jaké mají dečka ve filmu pěkně nevymáchané huby. Jo a konec je best. 3* ()

Cortesz

Těchto vyvražďovaček na táboře je celkem dost. Tento není extra známý ani extra dobrý, ale finální pointa, která mě napadala hned od začátku, byla chytrá, překvapí a zároveň i vyděsí. ()

johnsnow

Herecký výkony sú na anál, ale našťastie tie najhoršie postavy idú ako prvé. Mordy majú dobré nápady avšak sú často mimo obrazovku. A čo sa týka zvratu, tak je síce šokujúci, ale nemá nejak výrazný vplyv na dej. Preto iba slabšie 3* ()

djbarrel

Nevím kde přesně je chyba, ale podle mě se jedná o film aspirující na odpad ... A přitom to zdánlivě začalo nevině. Pěkný kemp u jezera s tajemnou atmosférou, tajemným zabijákem ... tak trochu jako klon Pátku 13 ... Bohužel se jedná o dost nepovedený klon. Otřesné herecké výkony, žádné gore efekty, málo krve, málo vražd a "šokující" odhalení na závěr, které ale nebylo vůbec šokující ... Skoro celý film jsem měl pokleslou čelist v němém úžasu, jak se dá zprznit poměrně skvělý námět. A snad s vyjímkou opaření pedofilního kuchaře a závěrečné "šokující" scény nebylo ve filmu nic co stálo za shlédnutí nebo zapamatování. 20 % ()

J.Mayen

Děj už několikrát napsán,zkoušel jsem nesrovnávat s Pátkem 13 tého,ale musel jsem,podoba tu bije do očí každou minutou,každou vraždou, herce snad ani nelze brát vážně, to co předváděli bylo občas k smíchu a někdy zase k pláči, ale přesto film vůbec nezavrhuju,téměř všechny vraždy provedeny pěkně, ale opět jsme zpátky u logiky, musel se první kuchař trapně držet poličky? nemohl seskočit? Nemohl týpek na záchodě podlézt dveře,kde byla asi půlmetrová díra pod kterou kamera zabírala jeho nohy? A takhle bych mohl pokračovat od vraždy ke vraždě. Konec mě celkem překvapil, zůstanu u průměru. ()