To město mu hodně dlužilo a on se rozhodl, že to někdo zaplatí... Novinář Harry Barber zariskoval a skončil na dva roky v base. Když se opět ocitl na svobodě, rozhodl se, že se mezi mocnými v Palmettu prosadí. Stát se drsňákem však není snadné... (Warner Home Video CZ)

Terva

CITÁT - Není nic horšího, než spisovatel, který nemá co napsat...... Křivě obviněn a po dvou letech propuštěn, bez práce a vrací se do Palmetta, kde vše před dvěma lety začalo. Je mu nabídnuta práce, špinavá práce, ale lehký prachy, zdá se. Jen zavolat že má unesenou dceru, požadovat výkupné a pak dostat deset procent. Zní to lehčeji, než to bude provedeno. Jenže tvůrcům nějak docházel dech a ke konci jsou vytvářené situace, jak vycucané z prstu. Nevěrohodné a divné, CITÁT - Jak se z toho mám sakra dostat??!!....... Hvězdu navíc na Woodyho Harrelsona. ()

Padme_Anakin

Povedený počin poutavě povyprávěn. Pohledný pacholek pomotán perleťovou panenkou panice propadá. Policie? Průšvih? Přeber pozůstatky paměti, panáčku! Palčivý problém potřebuje pikantní pikle. Parádnímu překvapení potěšeně pohvizduji. ()

honajz2

Nevypadá to jako film od Schlöndorffa, ale jako od nějakého rutinního no name amerického režiséra. A to i přesto, že tenhle mysteriózní noir thriller svá silnější a napínavá místa určitě má, takže to není vyloženě zapomenutelný průměr, ale i tak to průměr pořád je. Nějak zajímavé to navíc začne být až někdy v druhé půlce, protože ta první vypadá jen jako soft porno a i když mi druhá půlka přišla viditelně lepší, jako celek je to stejně jenom banální historka, která se z vod průměrných thrillerů nijak zvlášť nevyhrabává. Vlastně mám pocit, že nejlepší na tom filmu je stejně ta hudba, která je skutečně nadprůměrná a povedená. 3* ()

Streeper

Očekávala jsem něco naprosto jiného, takže jsem byla mile překvapená. Moc se mi to líbilo, je to napínavé, občas i vtipné, ale nejlepší na tom všem je rozhodně Elisabeth Shue, která perfektně dokázala použít svoje tělo i sexualitu k tomu, aby dosáhla svého a myslím si, že Woody by zdaleka nebyl jediným, kdo by jejímu kouzlu podlehl. ()

tomtomtoma

Palmetto je filmový thriller rodokapsové klasifikace hlášených stavů událostí. Zločin vychází z premisy: žena ukradla v ráji jablíčka, dala si je za ňadra a teď se prochází a naparuje. Okusils ta jablka? Jsi ztracen. Neokusils? Taky jsi ztracen. To je hnací silou pohybu a sledu událostí. Volker Schlöndorff se vrátil do Spokojených států, a vzal si sebou knihu Just Another Sucker z roku 1961 anglického spisovatele žánru thrillerů Jamese Hadleye Chaseho, vhodného autora k filmovým adaptacím. Příběh má vše potřebné k rodokapsovému pobavení: vyděděného hrdinu, smyslnosti ze ženských tvarů, vábení, úkladnou past a mužné řešení. Otloukaným hrdinou je Harry Barber (příjemný Woody Harrelson), bývalý novinář, trochu dotčený nespravedlivou ranou minulosti. A někdo musí sednout na lep a urputněji hledat cestu ven ze šlamastyky. Hlavní ženskou postavou je Rhea (vibrující Elisabeth Shue), žena, pro níž je sexuální dráždění velmi účinnou zbraní. K výraznějším postavám příběhu patří též účastnice spiknutí i jeho prostředek Odette (zajímavá Chloë Sevigny) a dále Harryho milenka a úspěšná umělkyně s kovem Nina (příjemnější Gina Gershon). Z dalších rolí: Ninin švagr a přívětivý zástupce státního návladního John Renick (Tom Wright), adresát chtivosti peněz Felix Malroux (Rolf Hoppe), jeho všehoschopný poskok, řidič auta a bývalý policista Donnelly (Michael Rapaport), nebo státní návladní Miles Meadows (Marc Macaulay). Palmetto je odpočinkovým filmem, je jedním z mnoha z celé řady výrobků stejného žánru. Víc ani není zapotřebí umět. ()

Pajky3

Takovej podle mého docela překombinovanej počin. Já jsem se poměrně ztrácel, ale jinak to bylo v pohodě. Herci fajn, hlavně tahoun Woody, ten nikdy vysloveně nezklame. Navíc se okolo něj motají pěkný ženský, takže v tom problém nebyl. ()

Juto

Tento vynikajúco napísaný film má všetko, čo skvelý film noir potrebuje. V prvom rade je to femme fatale Rhea Malroux, ktorú s prefíkanou presnosťou zahrala Elisabeth Shue a hlupák, ktorý sa nálepy na med , Harry Barber, ktorého hrá Woody Harrelson. Ďalším dôležitým a nevyhnutným prvkom je lepkavé, horúce podnebie na Floride, ktoré dodáva erotickú atmosféru.  6/10 ()

kocik1

Napínavé asi tak jako když jíte pomalu před spaním nudlačku. a pořád doufáte, jestli se do ní náhodou nezatoulal játrový knedlíček.:-( ()

venison

Navnazená Woodym Harrelsonem ze seriálu "Temný případ" jsem se vydala do hloubky jeho filmografie a narazila na "Palmetto", které vychází ze žánru klasické marlowovské detektivky,, Zamotaný kriminální příběh podbarvený krásou žen, provoněný vůní balených cigaret a křtěný kvalitní whiskey.. Podotýkám, že děj (alespoň pro mě) byl od počátku filmu silně nepředvýdatelný, ale ke konci už bylo jasno :-) Pěknej film, který není moc známý.. Filmová klasika :-) ()

shantim

Thriller, jakých je mnoho a navíc občas působí až béčkovitě. Harrelson ale nehraje špatně, role blbečka mu jde vždycky dobře. 62% hvězdiček ()

cityman

.... možná proto, že tenhle film, ačkoliv není vůbec špatně natočený a ani herci nepodávají nijak špatné výkony, prostě jako celek nijak nevybočuje z šedi průměrnosti v záplavě ostatních podobných thrillerů! ()

aLPaC

Podle mého výborný a trochu podhodnocený thriller s dobrým hereckým obsazením a nesmírně hot Elizabeth Shue (zajímalo by mě, jaká by v její roli byla Gina Gershon). Zamotaný děj s mnoha podrazy, celkem mi to přípomíná ze stejného roku Nebezpečné hry. ()

sona123

Překvapivě povedený thriller, s Woodym, jak ho známe (rádo by drsňák, spíš popleta, ale v podstatě dobrej chlap), pár sexy herečkama, průměrná detektivka, se solidní zápletkou, pravda, nic originálního, snad jen způsob likvidace obětí měl něco do sebe :) a i by mě to vzalo trochu víc, nebýt Perníkového táty, kde to tedy dotáhli do ještě šílenějších extrémů. Takže za mě je Palmetto slušná jednohubka. ()

Kangaroo

Zpracování knihy Jamese Headlyho Chase - Tvrdá lekce - samozřejmě nedosahuje kvalit předlohy a závěr si filmaři upravili úplně po svém přesto jde o docela kvalitní podívanou se spoustou překvapení a už vůbec nechápu ty co "usínali nudou" při sledování.Jasně 4* - a to nejsou jen za překrásnou Elizabeth Shue. ()

xmy

Málo známý a trošku podhodnocený thriller s hutnou atmosférou, který rozhodně nenudí. Herci dobří, líbil se mi příběh plný zvratů. Lehce béčková vizáž absolutně nevadila, ba i v něčem prospěla. ;o) ()

Odpadlik

Ty čtyři hvězdičky jsou za Elizabeth Shue (a její poprsí v těsném tričku) a za krásné exteriéry. Jinak kniha je mnohem lepší (jeden čas jsem ji zhltnul bez dechu od začátku až do konce), některé scény (např. ta s kyselinou sírovou) jsou zde oproti knize navíc. ()

JimDeNiro

Pamatuji si, když to v TV běželo na tehdejším podstatně lepším HBO, jako česká televizní premiéra, to jsem ten film vcelku žral... To byl tak rok 2000 - 2001... :D Dnes po opětovném shlédnutí musím bohužel srazit hodnocení na tři hvězdy... A to na tom má velkou zásluhu hustokrutěpřísně sexy Elisabeth Shue... 60% Ale i po těch letech fajn napínavej a zamotanej thriller... :-) ()