Otčím

• USA The Stepfather (více)

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

eraserhead666

V 91 roce jsem to coby sedmák u kámoše na videu v sedm ráno před prvním zvoněním sledoval napjatý jak struna. Od té doby jsem to neviděl, až dnes a po těch 22 letech to ze svého kouzla napínavého jemně (přesto mrazivě) krvavého horrorového thrilleru s úžasným Terrym Ouinnem v hlavní roli, neztratilo ani zbla. Malý velký film. ()

Fox Mulder

Dost dobře natočený thriller o psychopatickém Otčímovi, který musí mít "dokonalou rodinu" a jakmile ji nemá, tak si jde hledat novou "dokonalou rodinu". A hádejte co se stane s tou starou rodinou? Celkem dobře napsaný scénář, výborně vykreslana postava Jerryho ,,Otčíma" Blake a výborný herecký výkon Terryho O´Quinna v roli Otčíma. Film se dočkal dalších dvou pokračování. ()

BoredSeal

Tohle je film ukazující spoustou prvků na styl 80. let (v dobrém). Na začátku leží mrtvé zmasakrované dítě s matkou na podlaze, což už v dnešní politicky-korektní době nehrozí. Terry O´Quinn hraje (dobře) vyšinutého cvoka, co touží po dokonalé rodině, není nad to vidět začátky dnešní hvězdy. K tomu přidejme pár skvělých hlášek, násilí a zajímavý příběh. Joseph Ruben se později etabloval jako režisér thrillerů o smrtících ohrožení manželů/rodin a očividně mu to šlo dobře, takže bych v tom hledal nějakou obsesi. :) ()

MightyHal

Skvělý psychologický horor který jednoznačně táhne Terry Quinn, ten maniakálního otce přiženěného do rodiny hraje skvěle. Jeho postupné opouštění fasády idylického tatínka a postupné prosakování jeho šíleného já, je naprostá slast sledovat. Což právě také kompenzuje poměrně fádněji znějící zápletku. Quinn si to prostě celé kradě pro sebe a fakt nechápu že se o této jeho roli nemluví více. Samozřejmě ani další herci na tom nejsou o nic hůře a Jill Schoelen bavila taky (samozřejmě oceňuji mnou nečekanou obnaženou scénu ve sprše, to mě solidně zaskočilo). Další aspekt je i atmosféra blížícího se podzimu a menšího městečka. Fakt mě bavilo že tu měl i divák možnost postavy více poznat a vybudovat si k nim vztah, což není v těchto filmech úplně tak časté, proto jsem to prožíval ještě o něco víc. K tomu navíc musím pochválit skvělý soundtrack který to celé jen dokresloval. Je to k nevíře jak fádní námět může takto skvěle šlapat a přitom k tomu není ani tak moc potřeba. Fakt jsem se bavil a hltal jsem každou minutu. PS: Je to sice mimo, ale takovej Halloween tomuhle nesáhá ani po kotníka, nevím proč ale měl jsem úplně potřebu to srovnat a dodat jak Halloween je příšerně overrated sračka :) ()

Gilmour93

Sólo pro nevlastního taťuldu Terryho O'Quinna, který vám v oblečení často sladěném do barev svetru Freddyho Kruegera musí předat otcovskou lásku, jinak budete Ztraceni. Inspirace masovým vrahem Johnem Listem, pestrobarevné podzimní listí zdobící předměstí Seattlu, nepříliš sofistikovaná psychologická rovina a docela agresivní gore při očekávaném deadlistu. Finiš i přes klišé zajímavý. Přítomnost Jerryho Blakea (nebo jak se zrovna bude jmenovat) v pokračování o dva roky později se dá vysvětlit jedině tím, že nemá srdce.. ()

• Režisér Joseph Ruben původně chtěl, aby si Jerry Blake pískal písničku "The Way We Were" od Barbry Streisand, ale práva na ni byly moc drahé. (Chatterer)
  • Terry O'Quinn byl za svůj výkon nominován na ceny Saturn a Independent Spirit Award. (Chatterer)
  • Volně založeno na příběhu Johna Lista, který v roce 1971 vyvraždil celou svou rodinu a byl dopaden až po odvysílání jeho portrétu v relaci "America's Most Wanted". (Chatterer)

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)