Otčím

• USA The Stepfather (více)

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

danny_21

Když slyším otčím, IHNED se mi vybaví dvě slova : TERRY O´QUINN - ten chlap zahrál psychopata s naprostou přirozeností, byl bych zvědavej, jestli má Terry svou vlastní milující rodinku :-) Sice už na Stepfathera padá prach, ale pro mě je to srdcovka z mládí. Po letech jsem se dostal k originálu v jehož světle, v celé svě nahotě, vynikne naprostý ubohý český dabing - 65 % ()

Knor

Slušný thriller, který jednoznačně vede Terry O'Quinn. Svojí roli hraje perfektně a působí patřičně ďábelsky zvlášť když ho přepadnou náhle výbuchy vzteku. Nic jiného se ale moc pochválit nedá a taky jsem doufal, že jim jako psychouš bude zatápět víc. ()

Sir Ludvig

Prvý diel je najserióznejšie pojatý a pritom nezaprie svoj béčkový pôvod, čo je dobre. Nemyslím tým ani tak rozpočet, ktorý je k danému žánru a bez zaangažovania veľkých hviezd adekvátny. Terry O'Quinn v hlavnej úlohe ukážkovo zvláda náhle zmeny nálad medzi vzorným otcom rodiny a nekontrolovateľným psychopatom. Jeho fyzické vyzretie je vzhľadom k stvárnenej roli takisto maximálne trefné. Ono celkovo casting a mierne nadpriemerná réžia a hudba držia tento film nad vodou, a predpokladám že kniha neobsahuje to čo sa mi na filme najviac páči - dokonalú atmosféru americkej B produkcie z drujeh polovice osemdesiatych rokov. Chvíľu som si skúšal predstaviť ako snímok mohol dopadnúť v hlavnej úlohe s Robertom de Nirom, vyšším rozpočtom a v réžii takého Scorseseho. Hoci by to určite bol skvelý film, ťažko by bol zábavnejší než jestvujúci Stepfather. Home sweet home! All that crap! ()

Dinsberg

Gradace příběhu je docela slušná, jen vypjaté scény mohly být trochu lepší. Škoda, že ta nejlepší je hned na začátku. ()

Petr59

Velmi kvalitní a napínavý thriller. Zajímavě propracovaný děj. I vraždy byly dobře udělané. Největší plus filmu, bylo napětí s překvapivými zvraty v průběhu filmu. Pěkný psychologický thriller z osmdesátek. Kdo má tento žánr rad, tak by měl být spokojen. Rozhodně doporučuji. ()

hanazu

V určitých místech příběhu je patrné, kdy scénáristovi při psaní přestávaly zabírat léky na psychózu. Symbolika ptačí budky byla vůbec mimo mísu. A děsivost tomuto skvostu dodal leda tak český dabing. ()

antragus

Je krásné vidět, že má ještě někdo stále smysl pro rodinu, a když dělá "pořádek", umí za to vzít zgruntu...:-) Kdysi dávno jsem viděl druhý díl, tak jsem se poměrně těšil až se podívám na první, zčásti z nostalgie, zčásti ze zvědavosti. A nezklamalo to. Ono totiž v osmdesátkách a raných devadesátkách ještě byli ve filmu pošuci fakt pošuci, když se zabíjelo, tak u toho tekla i krev a děj si to švihal svižným tempem... To vše narozdíl od dnešních povětšinou dosti impotentních rádoby psychothrillerů. ()

Mark1983

Tenhle původní Otčím mě zaujal jako školáka a dodnes to pro mě má určitý mysteriózní potenciál,i když remake se mi také líbil,takže jsem spokojen s oběma Otčími,ale další díly původního Otčíma mě už nezaujaly. ()

kotrlak

Mistrovský dílko béčkový kinematografie! Když člověk leží po pařbe na hadru a mozek sotva stíhá, tak je Stephather výbornej entertainment. ()

uprchlice

"Otčím" je skvělá podívaná ve které v hlavní roli září Terry O'Quinn jako Jerry, který nás přesvědčil o svém talentu i v seriálu "Ztraceni". Thriller, s lehce brutálními vraždami, pobaví. Už začátek filmu vám způsobí šok a to je teprve začátek. Terry O'Quinn je opravdu skvělý herec. V "Otčímovi" byl tak přesvědčivý a já z něho měla opravdu strach. Dokonale to zahrál a jeho role se stala nezapomenutelnou. Režisér Joseph Ruben, který zrežíroval i povedený thriller "Dobrý synek" ve kterém se v hlavní roli objevil Elijah Wood (trilogie "Pán prstenů") a Macaulay Culkin ("Sám doma"), měl "Otčíma" dobře promyšleného. Jen malým záporem je fakt, že se film táhne. Na začátku je vražda, ale pak je to spíš detektivka, kdy nevlastní dcera podezřívá svého nového "Otčíma", že je vrahem, zatímco divákovi je to už dávno jasné ;-) Konec, kdy Jerrymu došla trpělivost a začal si nový život, je pořádně napínavý. Je to až děsivý, když si Jerry splete své jméno a pak se jen zeptá: "Kdo vlastně jsem?" Tato scéna "Otčíma" dokonale zakončila a lepší závěr pro tento film snad ani být nemohl ;-) :-) ()

finkie

No jo, reaganovská osmdesátá léta a jejich rodinné hodnoty. Jako školák jsem Otčíma zbožňoval, i s tím lehce strašidelným dabingem Intersoniku (hláška "Děkuji Vám, pane Blakeu" opravdu vstoupila do dějin). Film jsem pak řadu let neviděl, po opětovném zhlédnutí si ale pořád myslím, že jde o velice solidní hororový thriller. Otčíma samozřejmě táhne výborný Terry O'Quinn, který perfektně trefil ambivalentní profil hlavního protagonisty - chvíli starostlivý, trochu přehnaně úzkostlivý a staromódní táta od rodiny, chvíli zase totální psychopat. O'Quinnův otčím má tu výhodu, že i ve své první poloze vypadá trochu divně, takový ten solidní, kultivovaný chlapík, na kterém vám ale cosi nesedí... Dylan Walsh v remaku tuto hloubku nemá, to je zkrátka na první pohled úplně normální člověk a jeho proměny přicházejí z ničeho. Originálu z roku 1987 velmi vypomáhá i hudební doprovod, jehož hlavní motiv podobně jako samotný pan otčím umně balancuje mezi jistou kýčovou přeslazeností na straně jedné a vysloveně hororovou náladou na straně druhé. Zmínit ještě musím první pětiminutovku, to je unikát, z něhož jsem měl jako harant noční můry. Na srovnání úvodu této verze s úvodem remaku z roku 2009, jenž ho parafrázuje, je dokonale poznat, jak moc Hollywood za posledních dvacet nebo třicet let vyměkl. ()

balstar007

Pěkný napínavý thriller. Velmi napínavý děj. Pěkný konec filmu. Nejdřív sem si myslel že to bude blbost. Ale mýlil sem se. Proto dávám 78%. ()

Branislav.Po

Pre mna nesmrtelna klasika. Tento film som videl ako dieta a mam ho strasne rad 😊. Davali to na nemeckych programoch Pro 7, RTL. U nas na tu dobu bol v telke takyto film nevidany. Pesnicka co pocuvala Stephanie v sluchadlach je od Pat Benatar - Run between the raindrops ()

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)