Dva mezci pro slečnu Sáru

• Česko Dva mezci pro sestru Sáru (více)

Když osamělý jezdec Hogan zachrání ze spárů tří násilníků mladou jeptišku, ještě netuší, do čeho se to právě namočil. Sestra Sára je na útěku před francouzskými kavaleristy a míří za mexickými stoupenci prezidenta Juareze. Také nesmlouvavý a tvrdohlavý Hogan má spadeno na francouzské okupanty, ale úplně z jiného důvodu. Plánuje se totiž zmocnit tučné odměny v podobě francouzského pokladu. Sestra Sára mu může poskytnout cenné informace týkající se obrany pevnosti, a proto se tato nesourodá dvojice vydává na společnou pouť nehostinnou mexickou pustinou. Během cesty se nejen sblíží, ale začíná to mezi nimi také pořádně jiskřit. Sestra Sára se totiž nechová úplně jako spořádaná jeptiška a svému průvodci nachystá řadu překvapení. Dobrodružný western amerického režiséra Dona Siegela vyniká zejména živelnou konverzací mezi ústřední dvojicí v podání Clinta Eastwooda a Shirley MacLainové. (Česká televize)

Han22

Jeden z dvojice opravdu slavných westernů roku 1970 a je to perfektní podívaná. Je to v podstatě duchovní následovník Leoneho dolarové trilogie - jsou tu kulisy jak ze spaghetti westernu, k filmu hraje ujetá Morriconeho hudba a Clint Eastwood je tu stejně oblečený, zarostlý cynický pistolník, který přes zaťaté zuby trousí drsňácké hlášky. Jenže Siegel mu do cesty šoupnul mírně nepraktickou jeptišku (výborná MacLainová) plnou modliteb, lásky k bližnímu, ze které hrdina nemůže spustit oči a přitom mu leze na nervy. A když na to přijde, tak milá jeptiška umí potáhout z cigára, vzít za flašku nebo spustit příval nadávek doprovázenou ránou pěstí :) A také připraví řádné překvapení nejen hrdinovi, ale i divákům :) Obě postavy mají rozdílné plány, ale stejný cíl - jeptiška chce pomoc mexickým revolucionářům, pistolník má zálusk na pokladnu ve francouzské pevnosti. A tak putují, čelí různým situacím a vtipně se dohadují. Je to spíše komediální než akční, spíše přímočaré než originální, ale proklatě zábavné a finální dobývání pevnosti je paráda. Silné 4*, Eastwood nezklamal. Jen teda nechápu co fyzicky na té odkvétající MacLainové viděl. ()

Peiper2

Tento western se asi nestane legendou (resp. nestal), ale přesto si myslím, že je celkem slušný a určitě stojí za vidění. Zejména herecké výkony a pak výborná Morriconeho hudba, která se mi velmi líbí a řadím jí na stejnou úroveň jako tu, kterou složil pro známější filmy. Dobrá je taky závěrečná bitva. ()

Shakeus

Asi nejslabší film s Clintem co jsem viděl. To nejhorší je jistojistě příběh, který je opravdu slaboučký, a to tak, že místy jsou zde viditelně protahované scény, aby nebyla stopáž hodina. Scénář byl napsaný zřejmě přes noc a o zábavu se stará opravdu jen frajer Clint. Za zmínku stojí povedená hudba, ale to už je opravdu vše. ()

ti88na

Veľmi zábavný western, v ktorom dosť nesúrodá, ale sympatická dvojica mníšky a akéhosi potulného žoldniera prežíva rôzne dobrodružstvá. Neviem či by som si to ešte pozrela, ale celkom ma to pobavilo a bolo to pre mňa, čo sa westernu týka, zase niečo iné a svojím spôsobom aj originálne. Finálna battle bola maximálne výbušná a v záverečnej scénke som sa musela smiať nahlas. ()

Ještěřák

Velmi koukatelná věc, minimálně pro ty Clintovy dialogy s "jeptiškou". Některé momenty nebo celé scény (ožralecký vyhazování mostu do luftu, vypalování rány, finále) jsou opravdu povedené a celkově je to natočeno docela v Leoneho stylu, což je, myslím, pro každý western pěkný kompliment. ()

Wishkah

no mohlo to být o něco lepší ale ve výsledku se to dalo. Hlavně ten zvrat na konci byl docela překvapivý. ale jen docela. Ve výsledku je to prostě jen mix westernu a komedie s tu silnějším tu slabším momentem ()

Disease

Mezi ústřední dvojicí to funguje fakt bezvadně, skoro bych si odpustil i závěrečný boja zústal u odlehčené konverzačky. Bavilo mě rozhodně víc než Leoneho Fistful of Dynamite. ()

Zombi

Průměrný western, ve kterém jsou ovšem výborné hlášky a vzájemné špičkování obou hlavních postav. ()

aLPaC

Tenhle poměrně podprůměrný žánrový spletenec povyšuje alespoň do průměru výtečná (jak jinak) Morriconeho hudba, poměrně (na tehdejší dobu) brutální závěrečná bitka a zajímavé jiskření mezi Clintem a jeBtiškou. Nakonec ty dvě hoďky uběhli rychle, ale vsadím se, že za týden už si to nebudu pamatovat. PS - nevím, ale v některých částech mi Morriconeho hudba přípomínala Barbara Conana. ()

filipvrbik

Zajímavý western se skvělou ústřední dvojicí Sestrou Sárou a Hogenem (taková one man a one women show), celý film je prakticky o nich dvou. Na kse dočkáme odhalení (očekávaného) a i trochu umění pistolníka Hogana...70% ()

Rýža

Western, ve kterém vás to westernové vlastně vůbec netankuje. Co na tom, že zápletka je prosťounká a spíše nudná, co na tom, že tohle jste už viděli x-krát a v mnohem lepším podání. Když totiž na plac naběhne Clint se Shirley, jde jakákoli pseudo-filmově-umělecká soudnost stranou. Ten film by mohl být ještě pětkrát blbější, ale místo v mé topce by si stejně udržel, protože to vysoké napětí mezi hlavními protagonisty je opravdu životu nebezpečné. ()

reich

Dva mezci pro sestru Sáru je westernovka, která je nabitá akčními scény, od zneškodnění hada až po házení dinamitu Hoganem (Clint Eastwood) v pevnosti vedené francouzským generálem. Samotný příběh dokonale funguje, načež je nutné říct, že Eastwood si hlavní roli přisvojil a doslova překonal až nevýraznou Shirley MacLaine v roli sestry Sáry, která je odhodlaná poskytnou nutnou pomoct mexickým povstalcům.  Ovšem právě ona film dost snižuje, celkové napětí nebo nějaké jiskření mezi hlavními herci zde moc nefunguje... Ovšem celý film je doprovázený vynikající hudbou Ennio Morricone, která dokonale podtrhuje celý film. 85%  ()

zdeny99

Shirley MacLaine a Clint Eastwood jsou jedna z nejlepších a především nejvíce překvapivých westernových dvojic. Tím, jak se doplňují, hádají a zároveň spolu flirtují, tak tím zvedají hodnotu tohoto filmu. Jsou naprosto dokonalí a celý ten dobrodružný příběh je jen tak nedůležitou částí filmu. Kromě toho se natáčelo v krásné mexické přírodě, která pohladí divákovo oko, především ty prapodivné skály. Nejlepší scénou podle mě byla ta, když Eastwood potřeboval sejmout dynamit umístěný pod železničním mostem, jenže měl šípem prostřelené rameno. To, jak to spolu se Shirley vyřešili, bylo excelentní a vlak se parádně poroučel k zemi. [1553. hodnocení, 114. komentář, 72%] ()

drankeryth

Drsnak Clint Eastwood sa obetuje a s mniskou Sarou putuje do jedneho mestecka, kde konci jej cesta. Nakoniec sa prida k rebelom a zautici s nimi na vojensku pevnost. Podla mna dobry western, ktory patri medzi to lepsie z tohoto zanru. ()

Hapretor

Jako western mi to ani nepřišlo. Málo střílení - vyjma konce - žádný duely, žádný "kdo dřív tasí", atd. Jen duo Clint-Shirley to pozvedávají. ()