Vůně ženy

• Itálie Profumo di donna (více)

Vojenský kadet doprovází slepého, na jednu ruku ochrnutého kapitána Fausta Consola na týdenní výpravě z Turína do Neapole. V Římě navštíví Fausto kněze, jehož žádá o požehnání. V Neapoli se sblíží s jedním důstojníkem, který je rovněž nevidomý, a najde v něm dobrého kumpána do hospody. Podělí se o své životní příběhy... V Neapoli žila Sára do níž byl Fausto zamilovaný a která s ním v minulosti špatně zacházela. Oba poté zosnují plán. (oficiální text distributora)

1frida2

Daleko lepší verze, než ta novější. Méně sladkosti, drsnější pohled na situaci ve které se hlavní hrdinové nacházejí+ humor s hořkostí pelyňku.Věřila jsem jim to. Skvělý V. Gassman. ()

Courtemanche

Dobrý scénář i režie, ale hlavně vynikající Vittorio Gassman. V základě tento film je pro mě malinko lepší než remake, // v žádném případě není to komedie // , jde hlouběji do duši a Gassman je také lepší než Al Pacino. Ne že by Al byl špatný, ale Gassman je komplexnějším hercem, má více odstínů, navíc má i silnější charakter. Měl jsem ale pocit že scénáristé mohli z příběhu (podle románu) vytáhnout více a možná by nebylo na škodu ani delší stopáž. 4/5 ()

TO

Takové syrové, přesto velmi humorné. Typické Italské solidní řemeslo vrcholové úrovně. Američané remake přikrášlili a dost rozvedli. Mě se líbí obě verze. ()

rockwoman

"Viděl si tolik věcí,viděl si co je to člověk. Víš co já jsem? Piková jedenáctka. Ta karta neexistuje. Právě proto,jsem karta která není v žádný hře,která se na nic nehodí."....................... Dřív jsem viděla Vůni ženy s Al Pacinem. Nemohu si pomoct,ale cítila jsem ty rozdíly,každá verze je něčím jiná. Vittorio Gassman hraje procítěně a přesto pro mě osobně byl mnohem větším požitkem herecký koncert Al Pacina. ()

hanagi

Který idiot napsal do záhlaví ten obsah? Oficiální distributor? Aha! Hořkosladký příběh muže, který si i přes své postižení dokáže užívat života, nesnáší soucit a nechce být na nikom a na ničem závislý. Příběh, který se obejde bez sentimentu, moralizování a je podaný s nadhledem a vtipem. Uhrančivý Vittorio Gassman mě znovu přesvědčil, že jeho šarm na mě bude fungovat vždycky. ()

shantim

Naprosto úchvatný výkon Vittoria Gassmana, přesně a pevně vedená režiskérská taktovka, silná hudba a krásná Agostina Belli - to jsou hlavní klady tohoto italského snímku. Prostě vynikající film, bez patosu, s perfektním vykreslením charakterů postav. Dino Risi snad nenatočil špatný film a Gassman tu potvrzuje, že je jedním z nejlepších italských herců. 92% hvězdiček ()

JohnSmith

Být tím mladým kadetem, tak pana kapitána kopu do zadku z Milána až do Neapole. Celkem vtipné, ke konci poněkud nezajímavé. ()

LexBarker

(Může obsahovat spoilery) Nádherný film, který s lety nic neztratil ze své výjimečné kvality. Příběh bývalého důstojníka, který se stal po úrazu mrzákem a nedokázal se s tím vyrovnat. Kdysi jistě šarmantní Fausto, kterého ženy milovaly a muži obdivovali, přišel o zrak a jednu ruku. Svou frustraci a vztek si vybíjí na všech kolem sebe, denně se prolévá alkoholem a připravuje se na ukončení svého života po boku bývalého spolubojovníka. Na cestě za smrtí ho doprovází mladý vojín, kterého mu přidělili z místních kasáren. Během putování spolu zažijí spoustu tragikomických příhod a nakonec přijde prozření a Fausto pochopí, že přes všechny silné řeči nemá na to, aby ukončil svůj bídný život. Získá ale přátele a za to stojí přece žít... ()

Cassandra

Dovolím si nesouhlasit s většinou komentářů, ale remake se mi líbil více, i když má příšerně patetický závěr. Nicméně oceňuji, že i když mají oba filmy téměř stejný začátek, pak už se oba vydávají jinou cestou a příběhová linie se dost liší. Italský film je rychlejší, sevřeňější, užijete si atmosféry italských měst, americká verze je zase více rozpracovaná a soustředí se na vztah mladík - důstojník (v italské se moc nesblíží, více se tu zabývají ženami, kdežto v remaku je jen jedna výraznější ženská role v taneční scéně). ()

conery1

Vojenský vyslúžilec, nevidiaci a bez ruky, ide na výlet, s ktorého niet návratu. Radovánkami chce ukončiť svoju zdanlivo bezvýchodiskovú situáciu. Oslobodený od pretvárky, hovorí každému koho stretne, pravdu do očí, pozdraví sa s bratom kňazom, od ktorého príjma rozhrešenie a s maskou cynika kráča ku koncu svojho života. Ale posledný krok už neurobí. Okolnosti prinútia kapitána Fausta zložiť masku a prijať trpezlivú lásku od krásnej Sáry. Americká verzia stojí a padá na výkone Pacina, tu ide v prvom rade o silný príbeh, ktorý dopĺňajú skvelí herci, s krásnou Sárou, na ktorej som išiel oči nechať. ()

anitae

První jsem viďěla právě originál, celkem vtipné, ke konci trošku nuda, ale určitě lepší než remake s Pacinem. ()

Primavera

Cynická maska hrdého slepca, za ktorou je utrpenie a strach z lásky je rozhodne dojímavejšia a obdivuhodnejšia ako by bolo žobranie o lásku a súcit. "Som karta, ktorá nie je v žiadnej hre ...." hovorí Fausto. A predsa tá karta vyhrala. Happy end mi vôbec nevadil. Práve naopak. :-) ()

FandaF

Krásný film, jehož zařazením si nejsem jistý, ale rozhodně bych ho neoznačil za komedii - pár drobných vtípků ve filmu z něho neudělá komedii... Mimochodem - OBSAH zde uvedený a stejně tak i na obalu DVD je skomolený blábol a lež. Idiot, který to psal ten film zřejmě neviděl... Jen nechápu, proč je to zkopírováno i zde, přestože ten text je z větší části špatně. ()

LadyRainier

Perfektní film, u kterého je vám chvíli smutno, chvíli se smějete a hodně hodně často chcete Fausta natáhnout tou jeho hůlkou ,-) Skvěle vybraní herci, o Gassmanovi nemusíme nic psát, to je bez komentáře, dobrý scénář, celé mi to do sebe pěkně pasovalo, atmosféra staré Itálie neskutečná, přitom narvané vtipnými hláškami ale i velikou myšlenkou. Doporučuju !!! Hlavně pro milovníky Itálie to je myslím povinnost ,-) Kdybych měla srovnat Gassmana s Al Pacinem z pozdějšího remaku, tak Fausto je podle mne mnohem tragičtější charakter. Ten zmar z úrazem zpackaného života je z něj vidět každičkou chvíli. A ten konec mi vůbec nepřijde useklý, jak někteří píší. Je to prostě uvědomění, že jiné už to nebude a vzdor a protivnost k okolí je k ničemu. Samozřejmě miluju i Vůni s Al Pacinem, ale podle mne to nejde srovnávat. Jo a doporučuju nakoukat česky (excelentní původní dabing) a pak si film pustit italsky :-D PS: Toho šulína, co psal nahoře ten obsah, bych nechala pověsit do mraveniště :-D ()

Dvojirakri

Velmi zajímavý snímek. Italský temperament na diváka vtrhne hned od začátku a je tak jasné že kdo na to nemá žaludek nejspíš brzo vypne. Já s filmy z apeninského poloostrova nemám moc zkušeností ale zde jsem to kapitánovo ultimativní chování, pohlavky a všudypřítomné prostitutky snes velmi dobře, časem mě to dokonce začalo bavit a u některých vtipů jsem se nahlas rozchechtal. Jakmile se na plátně objevila Agostina Belli, byl jsem ztracen. Tím spíš mi až postupem času dochází že ten závěr byl jaksi na sílu a, ač všechno končí šťastně, hlodá ve mě červíček pochybností... ()