Roh Gondoru

• angličtina Horn of Gondor

Po vpádu divokých hord Balchotu se Gondor ocitá na kraji porážky. Vládnoucí správce Cirion upíná svoji naději na sever, k polozapomenutému národu Pánu koní. Podaří se rytíři Borondirovi předat Cirionovo poselství? Fanouškovský film Roh Gondoru vznikl v České republice a zobrazuje méně známou kapitolu z Tolkienova světa, zasazenou 500 let před děj Pána Prstenů. (ČSFD.cz)

Flashheart

Pěkná kamera, pěkný exteriéry a tak, ale prostě příběh o ničem. Pro mě osobně celkově lidé Rohanu jsou vesměs nezajímavá epizoda, ale tohle bylo dějově ještě o čtyři ligy níž. Neumím se taky sžít s tím, že koukám na 20min film a 3min z toho jsou v podstatě trailer a 4min titulky - to, že to bylo i v LOTR (teda ty nesmyslně dlouhý titulky), neznamená, že stejnou debilitu musím opakovat i zde. Dál jsem nepochopil urputnou snahu zaměřovat se na ty souboje - co z toho? No, jedna hvězda z toho. Za snahu a za to, z jak mála přecijen nějakou muziku vykouzlili. ()

Talbotus

Film je skvělý. Krásná kamera, super hudba, zvládnuté herecké výkony. Je hrozná škoda, že nemá film větší prostor pro rozvedení příběhu. ()