John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiální text distributora)

radimartin

Na sledování tohoto výstřelku Beatles, který si sami natočili (potom co uznali natáčení takového filmu za snadnou věc), ani lehké drogy nestačí. Bez silnější režisérké ruky vzniklo něco kouzelného, plně zachycujícího atmosféru psychotropních drog šedesátých let, podporovaného zejména neskutečně dokonalou hudbou. ()

itchyk86

maximalní šílenost s parádní hudbou, jen mě trochu mrzelo, že se členové B.objevovali přecejen výrazně méně než v jejich ostatních filmech ()

PetrJulian

Vzhledem k únosné délce to skončí dřív, než to začne nudit. Ono to totiž nemá příběh a je to místy až šílená koláž. Ovšem pro pravé fanoušky Beatles je to tak jako tak nezbytnost. A právě proto jdu s hodnocením výš než bych šel jinak. Osobně ale dodávám, že mně se víc líbily předchozí filmy s Beatles. ()

blondboss

Opäť raz ďalšia, tentokrát takmer hodinová, nudná a nezaujímavo bezduchá "vata" okolo pesničiek od Beatles. Oproti Help! to bolo ale o čosi lepšie a najmä tu pekne vynikol špecifický humor Ringa Starra. A titulná pesnička slušne chytľavá. Inak ale podľa mňa len ďalší zbytočný film. 30 % ()

Memesis

Na tomhle filmu se mi líbily kostýmy, The Beatles a jejich hudba, asi tři vtipné kratičké scény a pitomá a prapodivná scéna s kouzelníky. Udělám z toho 30% ()

Paserak

Pro mě osobně je hrdina zájezdu Ringo se svoji tetou. Následuje John jako číšník....Jinak pro fanoušky Beatles povinnost a to já nejsem...teda jsem, ale ne takovej abych i po letech žral. ()

Baldrick

Někde na půl cesty mezi experimentálním filmem a zhovadilým homevideem... Ale zažít ty britské vánoce 1967, když tohle BBC vysílala... ()

stado

Dost podivná záležitost a kdyby to nebyli Beatles tak nevím. Samozřejmě písničky jsou jiná kategorie. Kdybych to bral jako hudební klipy tak fajn, ale jako film nic moc. Kapelu mám rád takže 4 ()

Johgas

Ujetý, bláznivý, asi jeli na LSD bych tipla:-) ale s odstupem času převažuje skvělá hudba, opravdu skvělá. Pánové, ač neherci, se u natáčení očividně bavili, jejich dobrá nálada, hraničící s recesí, se přenesla i na mě. Sklenku vína nebo whisky k tomu a už to jede....kdo to vůbec režíroval? ()

BesnaSrnka

Najlepší film od Beatles, nie podľa predstáv ich manažéra a vrieskajúcich fanúšičiek, ale tak, ako to chceli oni. Neskutočne bláznivá vytripovaná záležitosť podkutá výbornou hudbou. Jeden z filmov, ktoré treba vidieť pod vplyvom. ()

Tartarus

A jaké urážky se takhle dělají na císaře pána. Opijte se, dejte si zahrát rakouskou hymnu a uvidíte, co budete říkat... A jaké je Magical Mystery Tour? Zhulte se... ()

bouchy02

Možná dost nepochopený film, jde od ničeho k ničemu, ale taková byla doba i nálada. Poté, co zesnul Epstein, asi hoši nevěděli kudykam. Tak natočili tohle, leč snad i dobře, že tenhle film vzniknul, i když nedosahuje kvalit A Hard Day's Night nebo Help!. ()