Appaloosa (2008)

Ed Harris na to má prostě ksicht. Podobně jako Clint Eastwood. Ti dva by mohli celý film strávit v kadibudce nebo s trojkou na žíle pod stolem a stejně by vypadali drsně a cool.To se to pak hraje, když vám příroda při početí držela palce. Což se nedá říct o Renée Zellwegger. Všechny scény s ní bych vystříhal a nahradil nápisem "Závada není na vašem příjimači". A i tak by ten film byl koukatelnější.Musím uznat, že tohle se Harrisovi (scénář a režie panečku) fakt povedlo - role té nevěrné megery mě tak iritovala, že vlastně na 100% splnila svůj účel.

D-Tox (2002)

Trochu zvláštní "stalloneovka". Bude to nejspíš tím názvem a atmosférou.A ta přichází až v druhé části filmu, kde se Sly ocitá v hodně bytelném a rozlehlém bunkru, předělaném na psychiatrickou léčebnu pro poldy s traumatem. Jedna vraždička za druhou, všichni jsou samozřejmě hrozně vyjevený atd. Scénář je nedomrlý, ale i přesto to ujde. Nechápu, že zrovna D-Tox je jedním z nejprodělečnějších filmů,znám spoustu mnohem horších hovadin, co si na sebe vydělaly...

Děti noci (2008)

V hlavní roli noční Karlín. To by šlo. A Martha Issová si to taky dobře dala. Mádlova role dementa mi lezla na nervy, ale zvládnul ji až podezřele věrohodně. Je to o přemýšlění a o anonymních lidských osudech,kterých je každé velké město natřískané. Klasická festivalovka.

Piti Piti Pa (1970)

Byl jsem vděčný za tak krátkou stopáž. Tohle je nejslabší věc s Funesem co jsem zatím viděl. Celý ten námět je tak pitomý, že by se to vešlo i do dvaceti minut a nebýt mistra grimasů tak to jde rovnou do odpadu.

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Masožravka Adéla prostě patří do zlatého fondu české kinematografie. Je jedno z jakého úhlu se na film podívám (myšleno obrazně,samozřejmě se dívám normálně zepředu na zapnutou TV),pořád na mě pusobí jako dokonalé dílko. Hlavně výtvarná stránka a hlášky patří mezi to nejlepší ze zlatých časů české komedie . Herecké obsazení je těžký kalibr. Hlavně Hrušínský s Kopeckým si tu roli doslova užívají.No a samozřejmě režisér Lipský.K tomu není co dodat.

Exmanželka za odměnu (2010)

Nebýt dvou fakt dobrých herců, kteří tuhle slátaninu dotáhli alespoň na dvě hvězdičky, tak by se na to nedalo koukat vůbec. Kromě scény z dostihového závodiště v týhle laciný komedii nestojí nic za řeč.I když musím uznat, že kdybych byl utahaná vykojená máma co je večer ráda, že si sedne na hoďku k telce tak bych si to asi užil víc :)

San Andreas (2015)

Je to popcornová jednohubka, na kterou si po týdnu nikdo nevzpomene. Všechny druhy pádů budov, kroucení silnic a přetržení přehrad už jsme dávno někde viděli, ovšem tady jsou díky technologickému pokroku ztvárněné zase o něco lépe. Herec tam hraje jen jeden a je to kupodivu Dwayne Johnson, jemuž tam dělá křoví dvojice meger představujících jeho rozpadlou rodinu. A na tomhle podobné filmy vždycky narazí. Vztahy a udobřovačky mezi padajícími mrakodrapy se zdrhnuvší manželkou za asistence kozaté (jo,aspoň něco) dcérušky.Kristova hnáto!

Ikarie XB 1 (1963)

Na tu dobu neuvěřitelný výkon natočit takhle plnohodnotnou scifárnu. Je tam všechno -výprava do vzdálených koutů vesmíru,zajímavé nápady (temná hvězda,opuštěná loď),rozbor společenského chování na palubě, pohled do lidské mysli,fylozofické kdákání....atd. A funguje to. Chvilkama jsou ty kulisy nebo "triky" směšný, ale psal se rok 1963!

EXODUS: Bohové a králové (2014)

Židé jsou největší chudáci v dějinách lidstva atakdále a ten smutný fakt je potřeba držet pěkně při životě. Megahvězda svítivosti Christiana Balea by to snad mohla natlouct do hlavy i těm pár zbývajícím neznabohům, co o tom ještě nevědí. Ten biblický epos zná snad každý a kdo ne - nechť si to vygoogluje. Příběhově to tedy žádná hitparáda není, ale ani neurazí. Tuhle látku mohl Ridley Scott kliďánko přenechat někomu jinčímu - nějak mi to k němu nesedí. Ale co je hodno jeho jména - to jsou megalomanské spešl efekty.Tam ten budget je znát a ještěže tak, hodně to filmu pomáhá. Osobně si myslím, že ten film je nedoceněný. 62% je fakt málo.Viděl bych to tak o deset víc.

Alois Nebel (2011)

Na osmdesáti minutovou stopáž je tu příliš málo látky. A tím pádem zádumčivých pohledů a nemastného/neslaného děje je tu až moc. Je to spíš zajímavý experiment. Vždycky jsem ten film takhle vnímal. Spousta scének je vizuálně povedená a hlavně je to prostě něco nového v tom zahnívajícím českém filmovém rybníku.