• Thriller

Samaritánka (2004)

Nesrovnatelné oproti Jaru....a 3 Iron, i oproti Ostrovu. Polopatistické, nepřirozené dějové zvraty, nepochopitelné chování hrdinů, zvláště otce Yeo-jin. Bohužel není každý den (pro men jako diváka) svátek.

Na dno vášně (1997)

Bohužel pro mne zklamání. Jakmile není film odlehčen humorem (Volver, Vše o mé matce, Mluv s ní), spadá do kategorie červené knihovny či argentinské telenovely.

Zlo mezi námi (2003)

Uf, po dlouhé době film, který mne nadchl bez výhrad. Film o mimořádném chlapci, který vždy stál a bude stát mimo kolektiv, o šikaně, již se stane objektem, o tom, jak se snaží proti ni bojovat. Mimořádné herecké výkony. Erik v roli vyjímečného chlapce, zároveň potížisty a outseidera je skvělý. Jen jsem postrádala vysvětlení, jak je možné, že podobné školní zařízení s vedením tolerovanou šikanou a dozvuky fašismu mohlo vůbec existovat.

Automat na lásku (2000)

Ari je obyčejný proutník, který žádnou dívku nepoužije dvakrát, není schopen citově se připoutat a moc si nevybírá. Proč se takhle chová, je ale divákovi utajeno, má snad duševní poruchu? Proč se do něj všechny ženské zamilují, mi také uniklo. Všechny postavy se chovají nepochopitelně, což se stupňuje během filmu...ale nemohu prozrazovat. Neodpustím si ale poznámku: kdyby Ari k dovršení všeho aspoň přefiknul i všechny kamarády mužského pohlaví, film by sice nebyl srozumitelnější, ale stylovější.

Zamrzlá řeka (2008)

Obyčejný lidský příběh o ženské bez chlapa, se dvěma dětmi, o indiánech, o lidském snu v podobě dřevěného domku, který vám přivezou na objednávku zabalený do celofánu, a samozřejmě taky o jedné řece. Napětí, naděje, přátelství a láska (nikoli milostná v tomto případě). Poctivé řemeslo. Takové filmy mohu konzumovat v neomezeném množství.

Muž na laně (2008)

Film vlastně vypráví o přípravách Philippa Petita přejít po laně mezi budovami WTC a o samotné akci. Díky tomu je samozřejmě přeplněn hovory, v nichž všichni zúčastnění popisují sebemnší detaily. Ale i přes tyto "mouchy" (zdlouhavost rozhovorů) se podařilo na diváka přenést to nezměrné nadšení, touhu a radost z každého úspěchu. A když Philippova přítelkyně vypráví, jaká to byla krása, vidět kráčet člověka proti obloze mezi Dvojčaty, věříte ji. A věřím i tomu, že v tom okamžiku-trvajícím 45 minut, byt Philippe Petit blíže bohu než kdokoli kdykoli z nás.

Protektor (2009)

Bohužel zklamání. Dobrý film, ale pro mne nic nadprůměrného. Téma je dost provařené, což ale nevadí, nenabízí však žádný originální pohled. "Musíme si pomáhat" mne v tomto směru oslovilo víc. Tuším, že film měl rezonovat láskou a napětím, ale ke mně se asi přes ty řady sedadel přede mnou nic z toho nedostalo.

Víno roku (2008)

Tři hvězdičky-široké pásmo, kas se schová poctivý film i slabý odvar. Bottle Shock bych spíš řadila k tomu druhému. Samá klišé, ty řeči, co všechno za chutě jsou ve víně ukryty, byly tak často parodovány, že už nemohou nevyvolat úsměv na rtech. A každý vinař asi ze sebe trousí moudra kudy chodí, jinak by nemohl být vinařem. Oč vřeleji bych uvítala dokument o výrobě vína, než záběry na vinici při zapadajícím slunci.

Rozervaná objetí (2009)

Pro mne tedy rozhodně zklamání. Přemýšlela jsem, proč vlastně-a asi proto, že postrádám ve filmu režisérvu lehkost a humor. Mně se nejvíc líbil Volver, který měl obojího dostatek. V tomto filmu se děj těžkopádně sune vpřed a vzad a spousta postav v něm je jakoby přebytečných. Příběh nedoskreslují, jen odvádějí pozornost od vcelku banálního milostného příběhu, v němž se nakonec ani nedozvíme.......kolik ginu Blanca Portillo vypila. Pro všechny uživatele, kteří by chtěli vidět Dívky a Kufry, doporučuji Almodovarovy Ženy na pokraji nervového zhroucení.

Východisko (2006)

Spíš průměrná detektivka s dost pomalým začátkem. Úvod do obchodního světa velkých peněz a vztahů v něm není ani dynamický, ani příliš pochopitelný. Spád začíná film mít až ve chvíli, kdy je hlavní hrdina-jeden z majitelů výnosné obchodní firmy- Thomas (Mads Mikkelsen) obviněn z vraždy a zosnovuje útěk z vězení. Postupně se ukazuje, že okruh lidí, kterým může věřit, se nebezpečně zužuje a ani peníze vám život nezachrání. Východisko je film, který neurazí, ale na který si za týden už nevzpomenete. A to je tedy pravda. Čtu po několika letech svůj komentář a vůbec netuším, kdy jsem film viděla.