• Thriller

Blízko od sebe (2013) odpad!

Takhle otrávená jsem už dlouho nebyla. Neuvěřitelně blbý a nudný film o naprostých idiotech, kteří se vůči sobě chovají jako obrsvině, přestože jsou příbuzní, není mezi nimi jediná pozitivní postava. Je to napsané blbě a je to ještě hůř zahrané. I ti lepší herci tady ze sebe dostali jen druhořadou šmíru. Nejdepresivnější na tom je skutečnost, že se takový škvár někomu může líbit.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Zahrabejte skoro mrtvého chlapa, který má protržené plíce, tělo jednu otevřenou ránu a zlomenou nohu do země a zázračně ho to postaví na obě nohy. Na můj vkus moc rozvleklé. Rozčilovala mne ta kamera s širokoúhlým objektivem. Medvídek byl krásný.

Kuutamolla (2002)

Film o hledání vztahu. Milé, ale rychle zapomenutelné.

Polski film (2012)

Chápu, že je to recese a parodie a film má asi jen osobní význam pro jeho tvůrce, ale proč u toho musí divák tak trpět? A to mám všechny zúčastněné herce moc ráda.

Popelka (2015)

Smekám klobouk před každým, kdo dokáže natočit romantickou pohádku a vnést do ní humor a uvěřitelnost. Mnohé postavy nabývají lidských rozměrů, a to dokonce i zvířecí. Helen Bonham Carter je roztomile roztržitá, princ je víc než jen plytký a pohledný, na svůj útlý věk oplývá i podivuhodnou dávkou mužnosti a zralosti. Nejméně uvěřitelná je snad jen Popelka, ale kdo by se divil, když v tom korsetu jistě nemohla ani dýchat. Velmi mne zaujala moderně/tradiční choreografie valčíku na plese.

Domácí péče (2015)

Tak dlouho jsem neviděla dobrý český film, že z radosti raději trochu přidávám. Má to sice trochu slabiny, například postava dcery je celkem zbytečná a ozdobená ne moc důvěryhodnými a nepotřebnými přívlastky. Její význam je snad jedině v plánované svatbě. Ale zbytek je bez chyby a zahraný ve všech ohledech na jedničku.

Sama nocí tmou (2014)

To bylo ještě horší než Jen milenci přežívají. Nejzajímavější kousky někdo sestříhal do traileru, takže jsem byla docela natěšená, ale výsledek je šílená nuda a nulový děj. Pravda, film musel být neuvěřitelně laciný. Jedna hvězdička za skvělý soundtrack.

Ex Machina (2014)

Nejsem zrovna příznivcem těchto komorních psychologických sci fi, a myslím si, že na téma AI už bylo vymyšleno vše. Her bylo mnohem košatější a filosofičtější. Ale Domhnall Gleeson je skvělý a v dnešní absenci dobrých filmů raději dobrý film nadhodnotím, takže 4 hvězdy.

Noční běžec (2015)

Po dlouhé době Liam Neeson hraje v dobrém akčním filmu. Taken I se to nevyrovná, ale je to hodně dobré. Hlavně je jeho postava dosti jiná, než na jaké jsme zvyklí.

Zabijáci (2014)

Mnohem lepší než Žena v kleci. Vlastně pro mne asi zatím nejlepší severská filmová detektivka. Jaké tedy bylo mé zklamání, když jsem si zakoupila od autora několik knih a zjistila, že předloha je daleko za filmovým ztvárněním. Postavy jsou úplně, ale úplně jiné, žádný aspík a krásný Asad, ale tlustý, věčně se modlící Arab a Carl s minimálními znaky autismu. Navíc je celá kniha prostoupena takovým dosti jalovým humorem. No, to jen tak na okraj.