Dobrý řidič Smetana (2013)

Smetana vychází jako poměrně dost inteligentní sympaťák, zato Klusák a Remunda jako dva pitomci. Ač jsem tuto kauzu moc nesledoval, nedozvěděl jsem se zhola nic nového, natož zajímavého. Nikde nepadne jediný inteligentní dotaz (dobře, jeden jsem našel, ale teď už nevím, co to bylo), natož aby padla nějaká inteligentní odpověď, postřeh. Následuje "hejtění" napůl povinné a napůl vyvolané tímto filmem: politici jsou svině, média jsem .........

Clint Eastwood (2010)

Clint je bůh, o tom není pochyb. Je to borec a chlapák, ale tohle není dokument o něm, je to prezentace některých jeho filmů, které vám řeknou pramálo nového. Občasné Clintovi vstuvky k filmům potěší a to jediné se mi na tomto dokumentu líbilo, ale proč kur*a musíte každý zmíněný film vyspoilerovat?!?!?!?! To mě tak naštvalo!

Zmizení (2013)

Mám lehce rozporuplné pocity. Tohle bylo moje první setkání s Denisem Villeneuvem, takže si na sebe možná jenom zvykáme. Herecky na film nemohu říct půl slova, všichni byli výborní nebo zajímavý (i Dano). Jinak.. režie je výborná a kamera místy vytáhne opravdu parádní záběr a jinak velmi pečlivě a chladně sleduje, až jsem si říkal, kam se poděly ty krásný/mrazivý záběry (lov jelena, prohledávání řeky, noční rojnice v lese)? Příběh je velmi dobrý, ale nemohu se zbavit názoru, že kdy tuto verzi přepsali a dali si s tím ještě trochu práce, přiletěla by i poslední hvězda. Film má totiž 146 minut!! Kupodivu jsem se nikdy nezačal nudit, ale několikrát jsem k tomu měl dost blízko. Nakonec mě rozsekal konec a následné vlastní dlouhé zamýšlení nad filmem. Měl bych Villeneuvea nakoukat.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nedokoukal jsem, asi si začínám vážit vlastního času. Vím, že to vás nikoho nezajímá, ale pro mě byl tento film asi životním milníkem. Zpátky k filmu: režie a kamera nezajímavá, Craig zase nehraje, jak jsem u něj zvyklý, Ford se pitvoří a Olivia je sice sexy, ale... vlastně to mi u ní stačí. Nedotáhl jsem to ani ke scéně, kde je nahá a to jenom z přesvědčení, že bych stejně nic neviděl.

Nelítostný Parker (2013)

Akce Stathamovi sluší, to víme všichni. Proto ho taky chceme vidět mlátit/přejíždět/střílet a krájet lidi/zvířata/zrůdy nebo roboty. Ale co tam ku*va dělá JL? Ta první půlhodina, ve které se ta ošklivá ženská neobjeví přitom výborně klape, ale od chvíle, kdy vleze před kameru je všechno špatně. Ve filmu je pak asi 35 minut bez nějaké akce!!

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Děláte si ze mě srandu? Vizuálně je to sice příjemná změna oproti ostatní české televizní produkci a Renč se režijně snaží, co může, ale výsledek je spíš k smíchu, než aby vzbuzoval zájem, či napětí. O ději je škoda mluvit..

Millerovi na tripu (2013)

Nečekal jsem nic moc, už Šéfové na zabití mne zklamali a Sudeikis mi byl z plakátu a ukázek strašně nesympatický a světe div se. Já se královsky bavil! A Sudeikis je super.

Riddick (2013)

Přitom byli na správné cestě, ono "lacinější" a jednodušší pojetí Riddickovi sluší. První třetina, kde je Riddick "jen" proti planetě je pak velmi vydařená! Ale pak příjdou hloupý žoldáci a až neuvěřitelně se kopíruje jednička... Nečekal jsem zázraky, ale tohle zamrzelo.

Colette (2013)

Křečovitá snaha o vytvoření českého Schindlerova seznamu. Občas se sice povede i hezký záběr, ale to je hodně slabá výjimka. Vadilo mi zde hodně věcí, dialogy, scénář, herecké výkony (Bouwer), místy hodně televizní vizuální pojetí a hlavně, když ve scéně, kde esesák bije holí žida uslyšíte wilhelm scream... Pro shrnutí, víckrát jsem se u tohoto filmu zasmál (nebo si nechápavě klepal na čelo) na místech, kde jsem velmi pravděpodobně neměl, než jsem emocionálně prožíval cokoliv z tohoto filmu.

Zrození Planety opic (2011)

Výborné! Technicky velmi kvalitní a hlavně chytré, strhující, napínavé. Víc takovýchto filmů!