Osamělý jezdec (2013)

Strašná nuda, kdyby se film tak o hodinu zkrátil... možná by to dotáhl až na 3*. Přitom potenciál tu je a Depp pořád zvládá být vtipný. Akční závěr dokazuje, že by to šlo, ale to je jediná pasáž, u které se vám nebude chtít spát. Už jen ten začátek, než se film rozjede, trvá hrozně dlouho (a hlavně se nikdy nerozjede). I casting tu je prapodivný, Depp je jasnej, ale Ruth Wilson je ošklivá jak půlnoc, Hammer velmi nezajímavý, Fichtnera, Wilkinson a Wilson taky žádná sláva. Wilson přehrává až na půdu a Fichtnera jsem poznal až úplně na konci. Tento film nebrat!

Pěna dní (2013)

Krásné, naivní a neuvěřitelně roztomilo-francouzské, ale pak přišla polovina snímku a všechno to šlo do .... Druhá "depresivně-pesimistická" polovina filmu mě hrozně nebavila a i když má závěr jistou atmosféru, posledních 20 minut jsem doufal v konec. Hrozná škoda, Gondry je velkej chlap a má mům obdiv, jenom budu doufat, že to příště dopadne lépe. Ale obsazení výborné!

Avatar (2009)

Cameron je bůh a řikejte si, co chcete. Děj je sice klišovitý až na půdu, ale sakra.. Vypadá to neskutečně božsky a to i po letech, charaktery jsou výborný. Železný Jim podle mě natočil přesně do puntíku to, co chtěl a jak to chtěl. Film jsem viděl ve 3D, ve 2D, v TV a i v letňáku na 35mm a každou verzy jsem si výborně užil. I to objevování Pandory je stále kouzelný. Stephen Lang je jak ten záporák od hračky "Action man", Ribisi neuvěřitelně hláškuje, každá postavy zde je do puntíku přesná jak má být. Avatar je epické filmové dobrodružství ve své nejčistší formě!

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Už na papíře jim muselo být jasný, že i 90 minut je na tohle prostě moc. Navíc se tu všechno pořád dokola a dokola opakuje. Vykradou jednu babu, jdou nakupovat, ožerou se, znovu vykradou tu stejnou babu, ožerou se a pak jdou nakupovat. Pro změnu vykradou jinou babu, prodají co ukradli, ožerou se a jdou nakupovat... Nemám rád nákupy a nemám rád tyhle lidi. Párkrát se Sofia snažila přijít s něčím zajímavým, ale to prostě nestačilo. Ani sexy Emma tomu nepomohla. Přesto všechno jsem se vyloženě nenudil, ale jenom na ulici vidím plakát, otočím se a jdu jinama.

Já, padouch 2 (2013)

Už jednička mne nebavila. Jednoduchá animace ani tak není problém, jako celková hloupost všeho.. od děje, přes charaktery až po dialogy. Na druhou stranu mimoni - doufám, že se tak jmenovali ti žlutí malí.. ať to bylo co to bylo, byli super a bavil jsem se.

Světová válka Z (2013)

Ze zombiků mám děsnou hrůzu! Na druhou stranu jsem od tohoto filmu nic moc zajímavého nečekal. Už úvodní titulky zvládají výborně naladit na tíživou/plíživou atmosféru celého filmu. Film se velmi rychle rozbíhá a celkově mne velmi potěšilo soustředění na akci ("že se něco děje" na místo poznávacích dialogů mezi postavami o blbostech). Snímek má spád, tempo a moc fajn Pitta. Kombinuje masivní epické události s malými děsivými událostmi. 3D nejenom, že je tu naprosto zbytečné (není tu ani jediný záběr, kde by si toho člověk vůbec všiml), ale z šíleně natočeného chaotického úvodu mi bylo špatně a brýle jsem místu sundával (to se mi nikdy dřív nestalo). Ve WWZ občas něco zahapruje a častěji budete na kameru nadávat než si říkat, že ukazuje nějaký opravdu fajn záběr, ale Pitt, skvělá hudba a výsledná atmosféra film táhnou neuvěřitelně nahoru! P.S: Proč Pittova manželka vypadá jako zombie? P.P.S: Proč mu tahle zombie manželka volá, když on jí jasně řekl, že jí zavolá on?!

Černočerná tma (2000)

Ono je to vlastně takový normální, levnější béčko. Navíc má však zajímavější postavy, atmosféru a Riddicka.

Zrod komiksových superhrdinů (2010)

Několik komiksových dokumentů už jsem viděl a i když mi tento nepřinesl nic moc nového, byl zpracován velmi dobře, ale kupodivu celkem nezajímavě. 90 minut je dlouhá doba, ale všechno je tu spíše jen naťuknuto a informace se valí jako vlak dopředu, ocenil bych občasné zastávky a větší hloubku i za cenu delší stopáže.

Neporazitelný Superman (2013)

Jak chceš bojovat s někým, kdo má znalosti 10 000 světů? Film byl fajn, konečně pořádně epický záporák, kterého ale pořád nechápu, že dokázal porazit...

Univerzita pro příšerky (2013)

Přiznávám se, že si Příšerky s.r.o už moc nepamatuju a že mě sequelovo-prequelová strategie Pixaru dost vadí. Každopádně spojení výborného nápadu s "těžbou" křiku, vysokoškolským prostředím, pixarovskou hračičkovostí a soutěžního turnaje mě velmi bavila a s chutí bych si film dal znovu. Problém je, že všechno, co se ve filmu stane, už někdy někde viděli. To se, ale dá říct o spoustě titulů, ale proto jsme všichni milovali Pixar...