Red 2 (2013)

Dean Parisot je takovej nudátor, že nemá obdoby! Místy mi přišlo, že film točil nějaký puberťák, kterému něco přišlo hrozně cool, ale nemá absolutně žádnou soudnost. Ve scénáři by se nějaké ty eye candy momenty našli, ale to je prd platný, když to někdo neumím zaznamenat na kameru... Jinak je to prakticky stejné jako minule, jen slabší. Malkovich, Mirren a Zeta-Jones fajn, potěšil i Hopkins, Lee, Cox a McDonough (toho chlápka mám rád). Bruce je prostě Bruce. Mary-Louise Parker mne byla v jedničce nudná, v R.I.P.D. mě srala a tady mě srala a byla nudná, kde tu ženskou sakra vyhrabali?! Red 2 není špatný film, ale chybí mu lehkost a hlavně humor, který první díl měl.

Spaced (1999) (seriál)

Kultovní nekultovní... Trio Wright, Pegg, Frost žeru a k tomuhle jsem se dostal relativně pozdě, ale COŽE?! Tahle nezajímavá, divná nuda mě zvládá tak akorát naštvat. Neviděl jsem všechny díly, ale viděl jsem jich asi 6. Dočetl jsem se, že první 2 jsou slabší.. ok, to zvládnu, ale z toho všeho jsem viděl jediný díl, který by za něco stál - nevim jak se jmenoval, ale zachraňovali tam psa. Dál na to koukat nebudu, ale na třetí kopeček zmrzliny a Antmana se pořád hrozně těším.

Samotáři (2000)

Mockrát jsem si v hlavně představoval, že natočím filmu / napíšu knihu/komix. A když jsem (konečně) viděl Smotáře, došlo mi, že ten filmu už někdo natočil...

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Ryan Reynolds má sice cool jméno a možná má i charisma, ale jinak je nudný šupák. Zato Jeff... je jediná pozitivní věc na tomhle filmu. Další hlavní postava Mary-Luise Parker (wtf?!) nehraje, ale celý film se chová jako robot! Potěšil ještě režisér Schwntke, už to nebyla taková nezajímavá rutina jako u RED, občas zkusil i něco vymyslet.

Nevěstinec (2011)

Člověk na tyhle filmu musí mít náturu a já netvrdím, že ji nemám. Někdy mi tento styl vyprávění sedne a někdy nikoliv. V případě Nevěstince jsem byl některými stránkami příjemně překvapen (vizuálně film vypadá, že byl natočen před cca 30 lety), někdy "jen" překvapen (hudební doprovod, pořád se nemůžu rozhodnout, jestli mi tam seděl nebo ne) a jindy zklamán (trochu přestřelená délka a celková zmatečnost). Každopádně bych filmu dal někdy znovu šanci a o Bonella se začnu více zajímat.

V zajetí démonů (2013)

Jamesi Wane ta parchante! Takhle jsem se nebál hodně dlouho. Výborná režie, kamera, atmosféra, hudba, prostě velmi kvalitní horor. Už Insidious pro mne bylo zjevením shůry, James je prostě machr a řemeslník. Ach ty stíny...

Wolverine (2013)

Jednoduše si to rozebereme. Vizuál - nuda. Režie/kamera - nechuť. Scénář - průšvih. Dialogy - wtf?! Těšil jsem se a jestli jsem něčemu věřil, byly to dvě věci: 1) Jackman bude boží (jako vždy). 2) Mangold je výborná volba (po nudném Hoodovi). Výsledek? Raděj znovu nudátora, než tohle! Myslel jsem, že Muž z oceli bude letos nejslabší blockbuster, ale ne.

Liga spravedlivých: Záchrana světa (2013)

Tohle je nejlepší z animáků o JL! Fleshe jsem nikdo moc nemusel, ale vidím, že ta postava není uplně marná (a co teprve Aquaman). Teď mi samotnému uniká, proč jsem nedal i pátou hvězdu... Nemám rád komiksové cestování v čase a věci s dalšími dimenzemi a tohle je snad poprvé, co mi to nevadilo, ba naopak (asi k tomu přispěl Batman, toho prostě žeru a tato reinkarnace se mi hodně líbila). Dokonce i hudba byla vynikající, asi si film pustím brzo znovu a přehodnotím počet hvězdiček.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

A Muž z ocele si může trhnout nohou. Giullermo del Toro připomíná mistra Emmericha v jeho nejlepší formě! Ostatně je pravda, že jsem si v průběhu sledování vzpomněl na několik dalších filmů (hlavně Den nezávislosti, ale i Rocky ;-) ) a co se příběhu týče, na "krále světa". Pacifik Rim je tak neuvěřitelně hravý, čistý a ... prostě je tam absolutně vše, co chcete! Hrozně moc připomíná některé známé anime příběhy. Neví proč, ale po odchodu z kina jsem pocítil zvláštní úzkost. Z filmu jsem však každopádně nadšen, pomohlo jak posazení děje do pozdější fáze konfliktu mezi lidstvo a Kaiju, tak dokonalé charaktery postav. U těchto filmů prostě nechci rozporuplnost,přílišnou složitost a nečitelnost.

Revival (2013)

Jednoduché, přímočaré, nikdy trapné! Při sledování jsem si uvědomil, že tomu filmu nejde nefandit. Výborně obsazené a místy dost vtipné. Je pravda, že většinu humoru obstarával pan Krobot a byly zde pasáže, které mne moc nebraly, ale nikdy jsem se nestihl začít nudit. Takhle má vypadat letní český odpočinkový masový film, žádný ***** kameňákovřesky a podobně.