Krtek malířem (1972)

Tohle je společně s Krtek a autíčko nejlepší díl!

Krtek a autíčko (1963)

Tohle je společně s Krtek malířem nejlepší díl!

Temný rytíř povstal (2012)

Musel jsem se podívat podruhý a .... je to pecka! Tenhle film však jde špatně hodnotit, protože jeho měřítko je mimo veškeré dosavadní tabulky. Já nějak nevím, co bych filmu vytknul... Vyrovnat kvality TDK nebylo možné, ale tento film na to jde zcela odlišně než druhý díl. Herecké obsazení, hudba, režie, kamera, zvuk - nač si vzpomenete je na nejvyšší úrovni, jen ta Marion - následuje spoiler - neumí umírat! Dvojka je špičkový film, ale za tohle mají autoři můj nejhlubší obdiv.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál)

No jo.. smějte se. Tak prostě žeru seriál o osudech matky a dcery. Ale proč ne, když je to tak výborně napsáno. Amy Sherman-Palladino vytvořila dialogovou pecku! Obě hlavní hrdiny navíc výborně zahrané a Velké množství skvělých vedlejších postav. Tenhle užvaněný seriál mě prostě baví!

Profesionálové (1977) (seriál)

Jako dítě jsme každou neděli po obědě s rodinou zasedli k televizi, poprvé jsem pil kávu, máma k ní připravila nějakou pochutinu a přesně ve 13:00 jsme zmlkli a sledovali nové osudy Cowleyho nejlepšího týmu Bodie a Doyla. Napínavý seriál s výbornou trojicí hlavních postav! Má to atmosféru, akci, humor a napětí. Může tohle říct jiný akční seriál? Těžko..

Uprchlík (1993)

Jeden z nejlepších thrillerů! Výborný Tommy Lee Jones jako drsný a nekompromisní agent, který hodní ještě lepšího Forda. Tento film si pravidelně pouštím už dlouhou řadu let a nikdy mne nepřestal bavit. Připočtěte skvělou atmosféru a parádní hudbu, víc než slušně obsazené vedlejší charaktery a teď už jen prchejte před nutkáním si tuto pecku pustit okamžitě znovu.

Anonym (2011)

Bylo to.... zajímavé. Vizuálně zajímavé, dějově méně a k tomu dost zmatené. Rolanda mám raděj u jiných projektů a tyhle projekty mám rači u jiných režisérů. Výsledek ale není marný, chápu, že by někdo mohl být z toho filmu i dost unešen... jen to není můj případ.

Blade (1998)

Stylová akční krvavá jízda, která má atmosféru, ale nijak zvlášť neohromí. Nicméně... rozhodně potěšila!

Route 66 - splnit si svůj sen (2010)

Je pravda, že jsem moc dokumentů neviděl, tudíž můj názor na ně nebude moc relevantní, ... ale proč něco nenapsat :) Dokument o silniční legendě s výbornou hudbou v podkresu, který užívá jen a pouze záběrů natočených přímo při cestě. Dokument divákovi nic nevnucuje, ale jeho "dokumentární" stránka je poněkud zmatečná. Jedná se spíš o výborně postprodukčně zvládnuté domácí video. Dalo by se o pár minut prokrátit, ale i tak je to parádní sledovací jízda po "Matce cest", která mne na podobnou cestu velmi nalákala!

Jméno růže (1986)

Tento snímek miluju už od pozdního dětství. Fascinovala mne atmosféra temné kriminálky odehrávající se na tak odporném místě, kde by snad nikdo nechtěl žít. Connery patří k těm hercům, kteří jen co ukáží na plátně svůj obličej, hned mají divákův respekt a jako William z Baskervillu je vynikající a divák s ním může sdílet veškeré jeho duševní procesy. Nejprve objevování a jistá fascinace novým místem, pak hledání stop a vyšetřování podivných úmrtí a v neposlední řadě zoufalá snaha .... - však jsem to viděli sami. Jméno růže jsem viděl už mockrát a vždy se k němu velmi rád vracím ať už kvůli fantastickým kulisám, Hornerově hudbě, nebo výborným hercům ve vedlejších rolích.