Doktor Strange (2007)

Marvelovská představovačka dalšího hrdiny. Jejich animáky si drží příjemný standard, kteří sice extra nenadchne, ale určitě neurazí a nezačne nudit. Zajímavý svět, černobílé postavy (až na Dr. Strange) a drsný záporák. Ještě zmíním snahu o zajímavější práci s hudbou v akčních scénách - ano, jen snahu.

Batman Rok jedna (2011)

Millerův komiks jsem bohužel ještě nečetl, takže nemohu soudit jak přesná je to adaptace. Film funguje jako výborný prequel k celému Batmanovu universu, tento fakt je jak klad (původ vedlejších postav - zejména příběh Gordona), tak zápor. Film totiž příliš negraduje. Pořád má ale velmi příjemnou atmosféru, více než dobrý příběh a zajímavé postavy.

Batman - Gothamský rytíř (2008)

Tohle bývá složité, několik autorů, různé přístupy a osobytá provedení. V případě Gotham Knight jsou však všechny příběhy, až na Field test, velmi nadprůměrné a některé přímo vynikající! Otvírá se tu několik témat ohledně Temného rytíře, jako: smrt rodičů, odpor ke zbraním, neustále přítomná bolest, jeho jediné pravidlo "nikoho nezabít" a další. Pro všechny fanoušky Batmana je tohle jednoznačně povinností!

Superman: Soudný den (2007)

Supermana jsem nikdy neměl dvakrát v lásce, ale musím uznat, že toto podání se mi velmi líbilo. Konečně animák s rozsáhlejším a zajímavějším dějem, než klasické okleštění příběhu na jedinou linii. Zvraty jsou zajímavé, Luthor je Luthor a pohrávání si s tématem Supermanovi smrti je zajímavé. Ze Superman Doomsday by si měli vzít ostatní animáky tohoto tipu příklad. Spoiler – zamrzí jen poněkud náhodné poražení Supermanova klonu na konci. PS: Nemohu si pomoct, ale Superman je opravdu naivní hlupák…

Superman/Batman: Apokalypsa (2010)

Tento film není ani tak o Batmanovi a Supermanovi jako spíše představovačka Supergirl. Batman se ve snímku objevuje velmi málo. Apokalypsa obsahuje jen jeden hezký akční souboj (Famale Furies vs. Wonder Woman a Big Barda). Záporák Darkseid je poměrně nevýrazná a nezajímavá postava. Navíc popisovat to jako "pokračování Public Enemies" je celkem zbytečné. Jediná spojitost s PE je v prvních pěti větách, kdy se vzpomíná na předchozí film, takže o návaznosti nemůže být řeč. U DC animáků se nikdy nějaký návaznost mezi jednotlivými filmy neřešil, tak mi nějak uniká, proč se to řeší zrovna zde.

Superman/Batman: Veřejní nepřátelé (2009)

Určitě z toho šlo vyždímat víc a filmu by neuškodilo pár minut navíc a propracovanější scénář (na rozdíl od přímočarého Hulka, kde to bylo pozitivum). Film sbírá plusové body kde se dá: samotný fakt, že vidíme zaráz Batmana a Supermana, kteří se o prostor nemusí dělit s dalšími členy JL; silný a přesvědčivý padouch a velké množství dobrých, vedlejších superpostav. Ve výsledku se jedná o příjemnou žánrovou jednohubku.

Hulk na neznámé planetě (2010)

Epické, akční, přímočaré. Scény v koloseu mají úžasnou dynamiku a dovedou nečekaně strhnout. Na můj vkus zbytečně moc flasbacků i když každý měl nakonec své opodstatnění. Filmu prospívá jak krátká stopáž, tak Hulkova nekompromisnost a hlavně jasná dějová linie bez podzápletek. Ještě aby zadaptovali WW Hulk a chrochtnu si blahem.

Papíry (2012)

Krásné, poetické, stylové, vtipné, jednoduché.

Raubíř Ralf (2012)

Takhle vypadaly Pixarovky, má to originální nápad, spoustu humoru, hromadu ukrytých vtipů a narážek, nádherný vizuál a spoustu dalších věcí. Místy to v Sugar Rownu sice vázne, ale nikdy ne na dlouho. K 5* chybělo jen málo. PS: Ta narážka na SW mě dostala!

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Katastrofa. Gangsterek je jako šafránu a proto se na ně vždycky ohromně těším. Navíc když v nich hrají Brolin, Gosling, Penn, Nolte a další. Nejde říct, že by šlo o originální látku, ale jak už dávno víme (a v poslední době vidíme znovu na Avengers a Expendables), týmovky jsou super! Obzvlášť v tomto žánru (teď mne napadají jenom Neúplatní, ale určitě je toho víc). Navíc se to celé drží osvědčeného klíče: Představení hlavních postav - tým se dá dohromady - tým bojuje - tým dostane na prdel - finále, kde tým vyhraje. Film navíc točil Fleischer, kterého mám po Zombielandu vážně rád. Jenže Fleischer je dobytek a tohle neuvěřitelně zmrvil (omlouvám se za slovník, ale jsem velmi rozčarován). Přišel s hezkým vizuálem (kterého si po chvíli přestanete všímat a je vám fuk) a spoustou rádoby cool momentů (spomalovačky při tom, filtry, spomalovačky při onom, virtuální kamerové nájezdy, zase spomalovačky), ale ty ve filmu absolutně nefungují. Horší montáž jsem už dlouho neviděl, navíc s tak hroznou hudbou. Možná jsem jenom blbej, ale je tam hned několik velkých logických kiksů. Snímek nezachraňují ani herci. Penn je na*ranej magor co řekne pár proslovů, ale strach z něj nejde, Brolin je taková ta "typická drsná irsko-noirová" postava a Gosling je vrcholově nudnej. Emma je aspoň krásná. Ostatní postavy mají velmi málo prostoru, ale působí tak nudně, že je to fuk. Navíc se postavy často chovají dost hloupě (při nejmenším). Už po hodině mě to hodně nebavilo...