Zevláci vs. Zombíci (2012)

Levná britská teenagerská zombie komedie, která není ani cool a ani vtipná a už vubec ne dobře natočená.

Méďa (2012)

Fajn humor, výborné popkulturní narážky, ale Seth neumí točit! Nejvíc je to vidět na těch akčních scénách.

Let (2012)

Zemeckis točit umí a je to vidět. Washington hrát umí a je to vidět. Ale z jejich spojení šlo vytřískat mnohem, mnohem víc. Karty jsou rozdány na stole celkem rychle a divák si lecos dopředu domyslí. Spojení Denzelovi dějové linie s linií Kelly Reilly působí až křečovitě a celkové vyznění filmu.... Hodně potěší vedlejší postavy: Cheadle, Greenwood a hlavně Goodman! O jeho postavě by měl vzniknout samostatný snímek!

Sedm (1995)

Veliké dílo. Jak byl John Doe fascinován svou "prací", tak jsem já fascinován tímto filmem. Při pokusu krájet napětí a atmosféru filmu byste zrušili motorovku. Už úvodní titulky, což je u Fincherových filmů vždy zážitek, jsou neuvěřitelně děsivé a hrůzunahánějící. Ústřední duo - vlastně trio výborně obsazené a zahrané. Tenhle film ani nechce komentář, jen spojujete jednotlivé aspekty s vychvalujícími přízvisky. A ani na podruhé nebo na potřetí se tento klenot neleskne méně.

Čelisti (1975)

Podle tohoto filmu by se mělo učit! A to nejen filmová praxe, ale i teorie. Spielberg jako režisér je bezkonkurenční. Dějově neuvěřitelně vystavěné a vyspádované. Tento snímek ani po letech neztrácí své kouzlo a já mám vždycky strach jestli Roy tu bombu trefí nebo ne. A to jsem se ani nezmínil o hudbě...áááách

Green Lantern (2011)

Nuda na entou. Neuvěřitelně roztahaný úvod a závěrečná akce, za kterou by někdo zasloužil kopnout do zadku. Vizuální efekty jsou na vysoké úrovni a Raynolds je fajn, ale jinak je to tak špatny....

30 minut po půlnoci (2012)

Tohle je oříšek. Dvě a půl hodiny z honu na Bin Ládena. Je mi jasný, že toho i tak bylo hodně přeskočeno a film mohl mít hodin 8, ale je to taková míchanice... Jedno jméno střídá druhé, navíc jsou většinou arabská, takže jsem často netušil, o kom se mluví nebo, co která postava je vlastně zač. Film bych musel vidět aspoň 3x, aby se na tomto něco změnilo. Tento "problém" však není zase tak velké mínus jak by se zdálo. 1. Film nejenom že má dokumentární look, ale má blíž spíše k dokumentu, než „typickému“ filmu, což mu jednoznačně prospívá. 2. Bigelow je sakra zručná režisérka. 3. Jessica je zde nádherná a je radost na ni pohledět. 4. Spousta úžasných herců ve vedlejších rolích. 5. Samotná informační hodnota filmu. Co si nalhávat, film bude známí jako "ten film o chycení Usámi" a ne jako "nový film Kathryn Bigelow". Samozřejmě nevím, jestli je všechno co ve filmu vidíme pravda, ale snímek jsem sledoval s velikým zaujetím. Děj se soustřeďuje výhradně na hledání a sledování stop k dopadení nejhledanějšího muže planety a téměř se nezdržuje jinými věcmi. I tak je problém držet přehled. Bigelow si hlídá dokumentární look a to i v závěru, který mohl působit akčněji, ale vítám realistickou stránku napříč celým filmem. Minimálně na první zhlédnutí je trochu problém na film nahlížet jako na „Film“. Možná je to jenom můj problém, ale informační hodnota má jednoznačně navrch. Takže jsem se dozvěděl spoustu o "honu na teroristu", ale až si to pustím znovu. Uvidím film.

Argo (2012)

Krásně natočeno, krásně to vypadá a postavy jsou výborně obsazeny. Námět jako stvořený pro filmového fanouška. Navíc Affleckovo jméno na film láká ještě víc. Úvodní přepadení ambasády je nervy drásající podívaná, která neuvěřitelně naladí na zbytek filmu. Problém je, že nic ze zbytku filmu se jí nevyrovná a většinou se k jejím kvalitám ani nepřiblíží. V momentě kdy Affleck vyhrabe scénář pro sci-fi Argo nastává strašný útlum, který trvá až do finále filmu. Opravdu netuším, jak to ve skutečnosti celé probíhalo, ale spousta napínavých momentů filmu působí scénáristicky strašně uměle. Jako kdyby měli "jen" námět a dál domýšleli jakými momenty ochutit omáčku okolo. I tak se Benovi nedivím, že chtěl tento projekt uskutečnit. Nástřel děje totiž zní tak fantasticky, že v budoucnu neodolám a neposlechnu ten hlas v sobě šeptající "Je to fajn film, ale zase taková sláva, abys to pouštěl znovu, to není!" a dám mu ještě šanci, protože se jedná o velmi kvalitní kus filmařiny a přes zmíněné nedostatky nikdy nenudí (jenom někdy možná trošku naštve).

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Velkolepé finále v podobě souboje dvou titánů. Epičnost se line z každého obrázku. Batman je podle mne nejlepší komiksová postava vůbec! "May the best man win"

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Temné, atmosférické a napínavé. Jako pro milovníka předlohy byl film povinností! Místy až otrocká adaptace, ale já toho kluka ušatýho prostě žeru!