Nebe a dudy (1941)

Naivní? A co! Je to krásný a roztomilí příběh o tom, jak to ve světě nefunguje, ale bylo by hezké, kdyby aspoň občas ano.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Přímo neuvěřitelné záběry zobrazující přírodní scenérie a další fantastické věci. Komentář autora doplňuje obraz a otevírá zásadní témata a pokládá otázky týkající se našich životů. Komentář by se dal označit za samoúčelný nebo za laciné vnucování se divákům a snaha šokovat, ale na mě to funguje. Nádherné záběry doplněné o monolog o tom co a jak bylo, je a kam se řítíme.

Vesmírní kovbojové (2000)

Nenadchne a neurazí. Eastwood, Jones a Sutherland jsou dostatečné lákadlo na příjemnou žánrovku, ať je námět značně béčkový výsledek je příjemně potěšující, ale ke stropu skákat nikdo nebude.

Archer (2009) (seriál)

Zábavné, praštěné, sexy, úchylné, akční, stylové!

Ponorka (1981)

Viděl jsem DC! A je to neskutečná pecka! Kamera, režie, hudba, herci,.... Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Ani nevim co napsat. Už ten první ponor, sonar, tolik neuvěřitelně silných momentů a zároveň to působí jako dobrodružný film. Tohle je opravdu mistrovský kousek.

Štěstí na dosah (2006)

Civilní lidské drama s příjemnou kamerou a výborným Smithem v hlavní roli. Dokonce ani mladý Smith není otravný, jak má ve zvyku.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Pro Hobita jsem přesná cílovka. Milovník LOTRa a ctitel literární předlohy. I kdyby si tam hodinu a půl povídal Bilbo s Gandalfem, byl bych spokojen. Takže na tento film možná nahlížím skrze růžové brýle, ale co. Po všech technických stránkách byl film neuvěřitelně nabušený! Viděl jsem 2D bez high frame rate. Je pravda, že úvod v Roklince byl zbytečně utahaný, ale kdybych přesně takovou verzi dostal jako DC, byl bych spokojen, teď mne ale mírně děsí, s čím Jackson v rámci DC vyrukuje. Nejvíc mne však mrzí ta dětskost - ano knížka taková je, ale když už se upravovalo tolik věcí z ní, mohly se nějaké přihlouplé trpasličí vtípky vynechat. Můj konečný dojem bude však vytvořen, až po zhlédnutí celé "nové trilogie".

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Splácanina hned několika pohádek: Popelka, Mrazík,... + samozřejmě 12 měsíčků. Od nových českých pohádek nečekám moc, ale tohle bylo slabé i na ně. Za povšimnutí stojí krásně přehrávající Žilková a obsazení právě Měsíčků - to co tam herecky předváděli už taková sláva nebyla. A proč to sakra vypadalo jako Mrazík? Ty kostýmy a konec to zabil úplně...

V peřině (2011)

Nesmyslná zhovadilost co nemá děj. Písničky nudné a neustále se opakující ústřední melodie - která navíc dost leze krkem. Ne tak vážně, co se tam sakra dělo?! Postavy jsou buď blbé, divné, hloupé, "děti" a nebo senilní. Proč tohle vzniká? Proč tam ti lidi hrají? Proč jsem se na to vubec dival? Mohl jsem stihnout tolik užitečných věcí, jako ....

96 hodin: Odplata (2012)

Takže nějak popořadě. Viděl jsem poslední 3 Megatronovi filmy (sakra to jméno je super! A jestli je to umělecký pseudonym tak si chlápek něco kompenzuje!) a musím uznat, že to dělá špatně. Ale věřím, že jestli bude mít možnost dál točit aspoň trochu nákladné produkce a občas ho někdo liskne, bude z něj jednou akční režisér srovnatelný s Bayem! Z kolika různých úhlů zvládá točit pitomou rvačku... je to hezký, ale ve výsledku je to buď použito pitomě, nebo idiotsky nastříháno. Smějte se, ale já v něj věřím :) 96 hodin byl takový malý zázrak a na ty se špatně navazuje, i když dějově (já vim, že o něj nejde, ale přece) je ta klička hezky vymyšlena. Film má hned několik zásadních problému a tím největším je Neeson, který utíká... Liam je totiž nekompromisní lovec, to je pozice, která mu sedí, kterou mu žeru a kde ho chci vidět. Maggie je kočka, ale jakmile se snaží o víc než polohu "oběť" tak je to otrava. Film postrádá pořádnou akci, hlášky a hlavně napětí. Posledně to bylo jednoduché, zatraceně úderné a geniální teď nás netísní žádný čas, dokdy musí náš borec někoho zachránit, prostě mi jako divákovy chybělo to napětí, právě těch 96 hodin, než bude pozdě... Postava Famke Janssen si zaslouží umřít!