Tajný závod (1976)

Nesouhlasím se Sarrazinovím komentářem, že by to bez policajta nebylo ono. Film se totiž skládá ze dvou částí, té moc fajn - závod a věci krom něho (krom toho motorkáře) a druhé části - idiotského policajta co se je snaží chytit a pitomce motorkáře. Ve výsledku fajn žánrovka, které netřeba věnovat velkou pozornost.

Sbohem, baby (2007)

Vyborna syrová detektivka s jeste lepsim obsazenim - Casey a hlavne Harris! Problem je jen ta stredni cast, přechod z jedne poloviny příběhu do té druhé vázne, ale samotný závěr je rána přímo do obličeje. V době kdy si divák pokládá otázku "Jak bych se rozhodl být na jeho místě?" mě film uzemnil poslední větou... A ano Affleck UMÍ točit. PS: od Lehana jsem četl 1. knihu o osudech této filmové dvojice a můžu vřele doporučit!

Patrola (2012)

Nejsem zrovna fanoušek found footage stylu a Peňa mi vždycky připadal jako třináctiletá slečna, které ukradli balónek. Sakra... Patrola však zvládá kombinovat jak akční thriller, drama a bro comedy a film výborně šlape ve všech těchto vrstvách. Příběh sice jednoduchý, ale jasný a přímočarý, nikde se zbytečně nezdržujeme. Pořád váhám s pátou hvězdou...

Silent Hill (2006)

Hru jsem nikdy nehrál, ale film je výborný a atmosférický počin! Potěšil Bean (ten mě těší vždy) a Radha byla jako hlavní hrdinka výborná - příjemná změna od stupidních 20ti letých rajd. Na hudebním motivu ujíždím doteď (v několika DnB verzích) a kdykoli uslyším sirénu vzpomenu si na tento film. Jediné zklamání pro mne byl konec v kostele. Po hutné a tajemné atmosféře celého filmu "tupá" vyvražďovačka - i když fajn inovativním způsobem - pro mne byla zklamáním.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Návrat do Silent Hill je tak strašně krásně špatný film! Dopředu jsem se duševně připravil na to, že jedničce (kterou dost žeru) to nebude sahat ani po kotníky a kupodivu jsem se nenudil. Samozřejmě je tu spousta wtf momentů, ale zase byly chvíle, kdy film moc příjemně překvapil - teď si teda vybavuji jen jednu a to celou scénu u "figurýnovýho pavouka". Potěšilo mne, že film není zbytečně natahovaný - hlavně co se týče rozjezdu, žádné pitomé scény o tom jak se mají špatně a bla a nikdo jim nerozumí a bla, ale zrovna se jde na věc. Začátek v SH mi připomínal Švankmajerovo Něco z Alenky, kdy Heather vždy vejde do nových dveří, kde se odehraje něco, co příběh neposune, ale snaží se být efektní, aby odešla a zase vlezla do nových. Konec je pro změnu šílená ujetina, kterou bych čekal ve fantasy/sci-fi akčňáku z 80. let - souboj jako ze Soul Calibur, Voldo vs. Rock :) Nejvíce mi na celém filmu vadila Radha Mitchell, ktera se mi na tu roli vůbec nehodila, John Snow si asi spletl žánr, ale v čekání na GOT jsem se na něj nemohl vinadívat. 3D nebylo z nejhorších, naopak jeho používání mne bavilo. A jestli bude trojka, kde Bean bude hlavní postava (v 1. matka, ve 2. dcera, ve 3. otec - taková rodinná trilogie) a na konci vytáhne meč a rozdá si to s Pyramid headem, tak si do kina zajdu zase moc rád!

Minority Report (2002)

Sci-fi thrillerů není nikdo dost, navíc těch dobrých.... navíc tě nejlepších! Tenhle film má atmosféru hutnou, že by se dala řezat jen motorovnkou. Výborná režie a herecké obsazení. Navíc je to Ačková produkce, takže triky vypadají výborně. Tohle je sladký bombón, ostrůvek naděje, že takový filmy vůbec existují a pro mě osobně jedna z nejzvláštnějších návštěv kina (ne jenom kvůli filmu, ale pro mé osobní prožitky tu není místa).

Colombiana (2011)

Celkem fajnová oddychová žánrovka. Megatron je po režijní stránce nezajímavý (jako vždy) a je škoda, že se alespoň nepokouší o něco víc (vlastně je to možná dobře) - snad s jedinou vyjímkou, kdy slušně použil spomalovačku. Ty ostatně Zoey moc sluší, jediná scéna, kterou si pamatuju z The Losers je Zoey jak ve slowmotionu pálí z raketometu...). Tuto herečku mám ostatně moc rád a akce jí velmi sluší, klidně bych si s ní dal další podobný film ;) Colombiana má zbytečně dlouhý úvod (30 minut ?!) a sám film skoro 2 hodiny... Film má dobré tempo, sice nikdy nestrhne, ale povětšinu času slušně baví. Akční scény jsou natočeny dobře a zběsilost střihu místy pomrkává na Baye. Na příběh se tu nehraje, kdo z diváků by něco takového čekal je vůl, ale potěší závěr i Cash jako jeho hudební podkres.

Obchod pro sebevrahy (2012)

Strašné zklamání, strašné. Film je vizuálně naprosto nádherný! Kamera výborná a nápaditost tvůrců rozsáhlá. ALE příběh o ničem, písničky nezajímavé (až asi na dvě), připadaly mi velmi podobné a právě tyto scény i vizuálně o mnoho slabší. Moc jsem tomuhle filmu fandil a při sledování mne hrozně bolelo jak je to na jednu stranu vizuálně NÁDHERNÝ, ale to je všechno... zatlačil jsem slzu. Film na 2*, třetí je navíc, protože chci.

Krokodýl vs. aligátor (2010) (TV film) odpad!

Netušim proč jsem se na něco takovýho vubec dival... Je to hrozný, ohavný, debilní, ..., ale wilhelm scream potěšil :)

White Line (2012)

Velmi zajímavý a nadějný koncept, jehož realizace mne však místy dosti nudila.