Halo Legends (2010)

Na úvod, nikdy jsem nehrál žádnou Halo hru, ale četl jsem pár knih, což mi nějaký základní rozhled v Halo universu dává. Při sledování Halo Legends se přímo nabízí srovnání s Animatrixem. Máme tu zajímavý svět, který takto obohatí krátké příběhy. Dokonce první dva představují jakýsi historický pohled na pozadí Halo (podobně jako v Animatrixu). Halo Legends má však řadu zásadních chyb. V asi polovině příběhů není dobrá animace (někdy dokonce hnusná - The Duel). Nejsem zastánce nějakého určitého druhu, nebo formy a rád vidím nějaké umělecké, či ozvláštňující snahy, ale na tohle se nedívalo hezky. Další problém je příběh jednotlivých částí. Většina je totiž pitomá a nezajímavá. Náměty jsou přitom často (velmi) slibné a i když se jedná o něco klišovitějšího, pořád to jde zpracovat dobře a zajímavě. Největší problém je pak ten, že ani jeden příběh nechytne. Ani jeden! Doufal jsem, že třeba aktuální díl (velmi rychle) skončí a začne nějaký nový - zajímavý, ale žádný z osmi krátkých (některé připadají, že jsou hodně dlouhé) nechci vidět znovu!

Bourneův odkaz (2012)

Tohle teda ani náhodou! Bourny mám rád a dokonce moc rád, ale kam zařadit tento snímek? Thriller - žádné napětí, akční - téměř žádná akce, drama - hlavní postavy mi byly ukradený. Samotné napojení na Bournův svět není kdoví co a spíš se tu jede totálně odjinut, místo zmínek o Bournovi, klidně mohl být Bond, Hunt, nebo Vašek Hruška a bylo by to fuk. Rennera mám poměrně rád, ale tady se nonstop tváří znuděně a o Rachel rači nemluvě. Občas se sice objeví hezký záběr, ale zase střih je místy tak prapodivný... Jako film to nebaví a jako spin off k bournovu universu to akorát naštve.

Červené střevíčky (1948)

Nemám rád balet a v když jsem se půl hodiny před filmem dozvěděl, že trvá 133 MINUT zhrozil jsem se! Jenže film uteče jako voda a je radost jej sledovat! Výborní herci - Shearer, Goring a excelentní Walbrook. Hezká hudba - pardon, ale na vážnou hudbu jsem barbar. Výborná režije a kamera. Kamera jemná, důstojná, neupozorňující na sebe až na určité chvíle, kdy její práce vynikla v celé kráse - úvod Červených střevíčků. Práce s efekty, které byly využity velmy málo, ale zato (sakra) vhodně. Na filmu mi vadila jediná věc a to podoba jeho konce. Dějové vyústění lze vytušit, ale to jak bylo zpodoběno mne zklamalo. V momentu kdy končí balet Červené střevíčky a zavírá se opona... zapomněl jsem, že sedím v kině a měl jsem obrovské nutkání tleskat.

Tucet špinavců (1967)

Klasika. Válečné drama, které dnes spíš působí jako dobrodružný film z prostředí 2. světové války.

Monstrum (2008)

Tohle nemá cenu sledovat jinde než v kině a pokud znáte promítače, který pootočí kolečkem s nápisem "volume" doprava.... Chuťovka, nevim jak bych film hodnotil po dalším shlédnutí, ale takto jsem si film maximálně užil! "Found footage" využito velmi zajímavě a i když je jeho ospravedlnění někdy samoúčelné - who cares?!

Transformers (2007)

Tohle je "Ačkový" akčňák 21. století. Bay ještě ve formě, efekty na nejvyšší možné úrovni, Shia je fajn a Megan vypadá jak vypadá. Možná tam nemuselo být pár věcí (Turturro), ale výsledku se jedná o peckovou akční jízdu, kterých v novém tisíciletí moc není.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Jasně slabší než jednička a přitom to začalo tak kulervoucně! Je tu sice spousta dalších známých tváří - potěšil mě hlavně Adkins - a Bruce s Arnoldem a Chuckem se dostávají do akce, ale něco tomu od minula chybí. V závěrečné akčí části, když Sly přiběhne k Arnoldovi a Brucovi a společně střílí jsem si lebedil jak malej kluk, protože jsem věděl, že teď procedí něco, co budu následující měsíce často používat.....ale to nepřišlo. Mí obdivovaní hrdinové si ze sebe akorát párkrát udělají srandu a to jest vše. Škoda že se natáčelo stylem, "co nejvíc známích ksichtů do jednoho záběru, ono už to bude cool ať si řeknou co si řeknou." Pořád tu bylo pár parádních momentů, ale očekávání byla vyší už vzhledem k parádnímu prdnímu dílu - slabý 4*.

Expendables: Postradatelní (2010)

Spokojenost, parádní postavy (Gunnar, Yang), výborná akce (automobilová honička, basketbalové hřiště, celý závěr), fajn hlášky (Because you are smaller; He said we are dead, but with accent, ...) a kupodivu i zapamatovatelný hudební motiv + další bezvadné momenty (ultrarychlé přebíjení, rvačka ve sklepeních, nálet) . u všeho jde přidat víc příkladů. Scénu v kostele netřeba zmiňovat :) Největší problém mám s digitální krví a ohněm... Je to jako kombinace několika dobrých akčních filmů, nejenom že je tu pohromadě spousta akčních hvězd, tak i spousta výborných a vtipných scén!

Arrow (2012) (seriál)

Příjemná komiksová jednohubka s parádní akcí. Dialogy občas trochu zabolí, ale tu hodinu každý čtvrtek dopoledne s Arrowem rád strávím. UPDATE: Po první sérii zvažuju napálit i 4*! Akce výborná, dialogy se zlepšily a postavy přibarvily (žádná černobílá rutina). A já tam tu hvězdu dám, protože to má spád a hlavně mne to nakonec sakra příjemně překvapilo.

Rudý úsvit (1984)

Jako dětsku by se mi to asi líbilo, ale teď jsem to nezvládl ani dokoukat (chybělo málo).