Muž z oceli (2013)

Tentokrát to není úplně komentář, jako spíš výčet aspektů, které bych chtěl z nějakého důvodu zmínit, ale pěkně po pořádku: úvod na Kriptonu s akčním Russellem byl parádní, člověk si sice vzpomněl na několik dalších filmů, ale s výbornou hudbou skvělá úvodní akční řež. Už tady mi ale vadila kamera. Ta se kolikrát natřásala dosti přehnaně a scénu jsem si nemohl užít naplno. Všechno okolo přitom vypadalo tak výborně, ale kvůli neposedné kameře jsem si nemohl nic dostatečně vychutnat. Akční scény - hlavně souboje Supermana s jeho kamarády z domovské planety jsou velmi nepřehledně natočeny. Často jsem přemýšlel, kdo praštil koho nebo kdo je teď na zemi, kde to jsme nebo který zloduch našeho hrdinu právě bacil. Co se týče herectví, jde zmínit jen Snannon, který je jako Zod výborý a bavil mě, Cavill je stejně mdlý, jako samotný Supermanovský charakter a dál nikdo dvakrát nezaujme (Crowe zase akční - hurá!). Efekty místy dost nevyvážené, hudba skvělá, vizuální pojetí krásně stylově epické, ale samotný děj... Dokud se Zod neohlásil pozemšťanům, film mne dost bavil, ale odtud to šlo od 8 k 5. Celý akční závěr šel pak zcela mimo mne, nejenom, že mě nebavil, ale bylo mi jedno co se děje a kdo vyhraje. Lois poměrně rychle odhalí Supermanovu identitu, kterou ve filmu nikdo moc netají: Superman přizná, z které části USA je, Lois se nechá dovést policejním autem před Kentovic farmu, kde S. tak mimochodem je, bylo toho víc, ale už si všechno nepamatuju. Ve filmu jsou pak asi 4 "vtipné" momenty, které mi přišli velmi rušivé. Jako film o zrodu superhrdiny je film poměrně originální, stylový, efektní a zajímavě obsazený, krom některých nedostatků zhruba od poloviny začne nudit, až se stane lhostejným, někdy mi film přišel přímo "blbej".

Superman, Spiderman nebo Batman (2011)

Naprostý souhlas s ostatními, velmi přirozené a v závěru i velmi silné a emotivní. Velké divadlo na malé ploše.

Snowboardista (2003)

A přitom ten plakát vypadá tak výborně! Ďábelská síla propagace..

Podfukáři (2013)

Zajímavé závěrečné zvraty jsou fajn, ukázal nám to už Shyamalan, jenže tady od začátku vidíte, že zvrat přijde. Dobrá, dobrá, zvrat je možná silné slovo, každopádně má přijít něco VELKÉHO, nějaké to fatální zajímavé zjištění, díky kterému budeme uznale pokyvovat hlavou. Tady víte, že něco takového přijít má, ale ... nesledujete cestu z drobečků, která vás dovede k cíli, na to si musíte počkat těsně před titulky. To s filmem dělá jednu zásadní věc, je strašně příběhově plochý, divák se nemá čeho chytit. Policie je o 2 kroky dozadu a kouzelníci ani neví, proč něco dělají. Je pravda, že se jedna o velmi efektní (vizuálně zajímavou, parádně obsazenou - i odehranou, režijně i kamerově povedenou) podívanou, ale nezbavil jsem se pocitu, že je mi vlastně jedno, nejenom jak to dopadne, ale i co se stane v příští scéně. Pro představu, v tomto filmu je epická hádka mezi Morganem Freemanem a Michaelem Cainem, to je něco... úžasnýho, ale v tomto filmu je vám to celé ukradené.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Trio Wright, Pegg a Frost mne už bavili v Soumraku a tuhle jízdu si dopřávám opakovaně. A "jízda" je přesný pojem, protože styl, jakým Wright natáčí je ultrarychlá, stylová smršť a přitom bezvadně přehledná. Už se těšim až natočí v Americe něco velkýho a hlučnýho. Pegg s Frostem jsou výborná sehraná dvojka a umí krásně pobavit, navíc jim sekunduje řada více či méně známých britských obličejů. Zkrátka modrý kopeček zmrzliny mi velmi chutnal.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Jedním slovem "ridiculous". Cumberbatch je výbornej, Urban je vtipnej, Abrams točí skvěle, kamera je super a efekty špičkový. Dialogy směšný, místy šílená opakovačka jedničky. Pine a Quinto nějak netuší co mají dělat a Pegg.. ten chudák si asi spletl v čem hraje. star trek nemám rád a trekýs se vysmívám, Star Wars je boží a ať vás provází Síla!

Pařba na třetí (2013)

Nudná nuda, sem tam dobrý vtip (drtivá většina vyplácaná v trailerech) spíše ve stylu Pařby v Bangkoku, ale všechno hned vyšumí. Bavila mě jen část v Caesars Palace.

Big Lebowski (1998)

V kině se rád zasměju, ale stává se zřídka, že bych se smál napříč celým filmem, až jsem skončil pod sedačkou... Tak vypadlo mé druhé shlédnutí Dudea a to jsem ani nebyl opilí.