Království lesních strážců (2013)

Těšil jsem se.. Celé se to tvářilo jako animovaná, dětská verze LOTRa a Avatara. Jenže tvůrci jakoby se nemohli rozhodnout, kam až chtějí zajít. Velkolepé dobrodružství o souboji dobra a zla, plus klasické hledání sebe sama. To mi vyhovovalo. Je jasné, že nahlížet na příběh z pohledu desetiletého dítěte a dvacetiletého (dítěte) je rozdíl, ale rozpaky tvůrců, jestli místy nezašli "až moc k dospělosti", proto teď vloží dětinskou hloupost, aby se to vykrátilo, jsou patrné. Film má výborné akční scény, ale jinak mne film nezaujal ani trochu. A je to taková škoda, po všech "tradičních" příbězích byla trocha epičtějšího dobrodružství i tak příjemným osvěžením.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Ohavná nuda. Nejde jen o "scénář", Moore je tragéd, co neovládá základní filmovou teorii. McLane skoro nenadává, místo toho samý "jesus" a "christ" nebo to kombinuje. Jednou jsem se zasmál a viděl jeden cool moment.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Pecka! Zapomeňte na zákony logiky i gravitace, toto je výborná akční jízda, co má neskutečnou spoustu akce, humoru, nápadů a koule, že by se za ně nestyděl ani sám The Rock. Je tu všechno jako v pětce, ale je toho víc nebo je to větší. Že tam na konci táhly x tunovej sejf po městě.. pche, že se tam porval The Rock s Dieselem.. ha! Nejlepší bylo, když jsem seděl v sále a byl asi prostředek filmu a já si uvědomil, že tam ještě nebylo tolik akce, na kterou se těším od trailerů. A to se dá říct o minimu filmů.. asi si na to zajdu ještě jednou. OK, po druhém shlédnutí za 5*!

Útěk z New Yorku (1981)

Chápu, že sledovat tento film 30 let od jeho natočení mi značně mění pohled na něj, ale co už. Snake Plisken je drsňák, potěší i herci ve vedlejších rolích Cleef, Borgnine Stanton i Pleasence, ale kde nic není ani smrt nebere. Tohle už prostě nefunguje. Útěk z L.A. jsem viděl jako kluk a pořád si pamatuju 2 scény, tohle jsem viděl předevčírem... a nevím vůbec nic

Hezké vstávání (2010)

Příjemná žánrovka, která je sice velmi tuctová, ale je koukatelná! To znamená, že nemáte chuť pozabíjet všechny postavy ve filmu a hlavně, je tu HARRISON FORD! Stačí, aby ukázal obličej, nebo řekl téměř cokoliv a má vás v hrsti. Velmi potěší i Diane Keaton a Jeff Goldblum. Kvůli Harrisonovi bych si to s klidem někdy pustil zas..

Piráti ze Silicon Valley (1999) (TV film)

Moje znalosti v této oblasti jsou pramalé, ale i tak mi Piráti ze Silicon Valley nabídli minimum nových informací. Krom toho je film extrémně nezajímavě natočen. I herce zde působí spíš jako karikatury. Snímek jako by nevěděl na co přesně se chce soustředit a tak ukazuje od všeho něco a výsledek je jakási neslaná, nemastná kaše.

Jako za starejch časů (2012)

Je to vlastně 90ti minutový epilog... Příběh je jednoduchý a nikam se nežene. Podobné je to i s režií, ta je velmi civilní, soustředěná na herce ani kamera o sobě nedává nikdy vědět nějakým zajímavějším, nevšedním záběrem nebo snad snahou o něco. Nic z toho, ale určitě není chyba. Film se soustřeďuje jen na Herecké duo Walken a Pacino, plus téměř epizodní návštěvy dalších postav. Když mě tyhle filmy baví, ať už kvůli starým časům, melancholii, hercům nebo tomu fajn pocitu co mám hned po filmu.

Věc: Počátek (2011)

Kupodivu celkem povedené. Sice to hrozně vyžírá Carpenterův film, ale má to atmosféru, líbivý vizuál a ty triky taky nejsou špatny. Pokud by více remako-prequelo-sequelů vypadala takhle, jenom dobře!

Austrálie (2008)

Dva v jednom a tak do očí bijící snaha o epičnost..