Velký Gatsby (2013)

Předlohu jsem nečetl a verzi s Redfordem si skoro nepamatuju, ale miluju Moulin Rouge, líbil se mi Romeo a Julie a přes velký negativa jsem si užil i Austrálii. Z Gatsbyho jsem však na rozpacích. DiCaprio výborný, Maquire obrovská chyba (možná k tomu přispěla moje osobní nesnášenlivost k němu), Edgerton super, Mulligan nic moc. Vizuální pojetí je přesně na půlce mezi Austrálií a MR, tzn. spousta efektů s barvičkovým kýčem, se mi poměrně zamlouvalo. Plus výborný 3D, už chápu ty Luhrmannovi řeči o využití 3D pro dramata! Zato ta hudba... nevadí mi využití rapu a modernější hudby, jen mi přišla odfláknutě využitá. Ve výsledku jsem spokojen a zážitkově uspokojen, ale Luhrmann působí bezradně. Jako by nevěděl, jestli se chce soustředit na choreografii a barevný kýč (MR), nebo digitální epickou opulentnost (Austrálie). PS: Vždyť je to tak strašně podobný MR!!!!

Hokejový zázrak (2004)

Ono to kupodivu šlo i bez patosu, teda skoro. Fajn drama se vším všudy. Sice zrovna nestrhne, ale určitě nenudí a příjemně plyne. A ano.. byl to zázrak

Věc (1982)

Atmosférický, přímočarý film s výbornými efekty.

Deník princezny (2001)

Hector Elizondo a jeho hlášky ve filmu byly to nejlepší a kupodivu byly kvalitní a vtipné!

Pád Bílého domu (2013)

Ale vlastně proč ne, už ten úvod byl fajn, všechny postavy jsou dobře obsazeny a sympaťáci. Navíc prví část filmu, kde se útočí na BD je výborná, kupodivu jsou nejslabší částí filmu právě ty s Butlerem potulujícím se po domě. Butler je přímočarý drsňák, který se s nikým ne*ere, jen to hláškování mu moc nejde, zato s akcí nemá sebemenší problém. Jestli chcete jednorázovou digitální akční výplachovku s charismatickým hrdinou, kde i když se někdo chová divně (nebo se něco divně děje), tak si pořád namlouváte, že se vlastně ještě nechová TAK divně jak bývá běžné, dejte Pádu šanci. A ani se ho moc nebojte, Fuqua se snaží a dílo se mu daří, nebýt (ne)zbytného amerického patosu mohla tahle směs Smrtonosné pasti a kupy dalších filmů být o něco lepší.

Poldové (2010)

Nebylo to dvakrát originální, ani jsem se od začátku do konce nesmál, ale duo Willis a Morgan fungovalo dobře a párkrát jsem se taky zasmál. Rozhodně jsem to čekal mnohem horší, dokonce i soundtrack byl celkem ok.

Konečná (2013)

Nějak nevím kde začít, Arnold je pro mě bůh, ale v tomto filmu střídá dva pohledy: sterej dobrej Arnie pořád s jiskrou v oku a pak pohled vyděšeného důchodce, který zjistil, že slevněný fazole v kauflandu už došly. Naštěstí druhý pohled nasadí opravdu jen párkrát (ale i tak jsem se lekl). Film je to velmi moderní a moderně natočený a Arnold je v něm jako doma. Dokonce i Luis Guzmán umí být akční. Velmi mě potěšili akční scény a kamera i to, že jde o takový malý příjemný film s pár herci na pár lokacích. Kdyby to celé mělo pořádný soundtrack, tak by šla kvalita celku hodně nahoru, Kim dělá, co může a zatraceně se mu to daří a já nadávám, proč ta hudba nehraje nebo se pořádně nerozjede, abych si to užil! Ve výsledku jsem ale potěšen. Dokonce i Arnoldův řev zní po letech jako dokonalá hudba. Celý epilog, rozhovor Whitakera s Arnoldem, je taková zpověď pro diváky "You don´t give up to easy." "You are right, this is my home!" Já nemohu než odpovědět "impressive", v akčním filmu je doma, škoda, že tento není tak o 10 minut kratší. Ale i tak jsem na konci zatlačil slzu.

Benga v záloze (2010)

Rovnou přiznávám, že jsem to nedokoukal. Námět filmu musel být super, ukázky vypadaly jakš-takš slibně, ale vymáčknout z toho víc jak 20ti minutevej kraťas nemohlo dopadnou dobře. Nuda na entou, pitomé postavy, žádný humor. Úvodní honička byla fajn, ale dál je to hrůza a děs.

Iron Man 3 (2013)

Velmi, VELMI slabý 4*. Je to takový slepenec lepších a horších momentů. Navíc mi přijde, že tvůrci tak dlouho zvažovali ke kterému žánru se mají přiklonit... až jim z toho nevyšel slepec všeho = nic. Jsem zklamán i když IM3 potvrzuje moudro "jak málo stačí ke štěstí", jestli jste fanoušek IM potažmo celého Marvel universa budete (jen/aspoň) spokojeni, jestli ne... je to průšvih a odečtěte 2*. Nemohu se ani rozhodnout co je největší slabinou filmu, příliš klidových a vyprávěcích pasáží? Ty patří k tomu lepšímu! Málo akce a když už špatná? Pasáž se záchranou lidí z AirForce 1 je výborná a závěr má pár výborných MOMENTŮ. Bourání domu je nuda... Tonyho bitky se zloduchy nuda... Chtěli tam toho prostě narvat moc a "kdo chce moc"... Já jsem ale zaujatý fanda a ke spokojenosti by mi stačilo sledovat něco na styl potitulkové scény - ta je tady nehorázně zbytečná a čekání na ni vás akorát naštve! Jste z mého komentu zmateni? Tak přesně takhle vypadá film ;-)

Nejhorší obavy (2002)

Mám Ryanovky rád, ale Ford je Ford. I tak jsem byl celkem potěšen. Slabý 4.