Před půlnocí (2013)

I když se to rozbíhalo velmi podivně, nakonec mě tvůrci (zase) dostali. Místy velmi vtipné, jindy zase dojemné a hlavně velmi pravdivé. Celá trilogie je výborná, ale mám trochu strach, že za 9 let vznikne další díl.

Oškliví Američané (2010) (seriál)

Z prvopočátku to byla směsice mnoha pocitů: pobavení, intelektuální zájem, zhnusení, zmatení, zvědavost. Trvalo velmi krátce, než jsem seriálu propadl. Mám tohle prostředí hrozně rád, připomíná mi komiks Transmetropolitan. Některé epizody mi však přišli buď nudné, nebo přehnaně odpudivé. Přesto jsem fanda seriálu a v drtivě většině dílů mne dosti baví. PS: Callie je šíleně sexy!

Lid versus Larry Flynt (1996)

Kontroverzní? Možná, k filmu jsem se dostal až 15 let po premiéře a byl jsem překvapen lehkostí Formanovi režie. Očekával jsem náročnější drama a výsledek.. drama ano, ale podané takovou příjemnou a nenáročnou formou, přesto velmi kvalitně odehrané, natočené a napsané. Na závěr malé přiznání, já si vždycky myslel, že Flynta tu hraje Matthew McConaughey... ano, zabte mne. Na mou obhajobu, jsou si na sebe velmi podobní!

Před úsvitem (1995)

Dokonalé, nádherné, přirozené... Přemýšlel jsem, buď jste někdy něco takového zažili nebo zažít chcete nebo to jde zcela mimo vás. Já něco podobného prožil, ale o to tu teď nejde. Mluví ze mne melancholická nálada vyvolaná perfektním diváckým zážitkem. Hawke a Delpy jsou neuvěřitelně přirození, jako by ani nehráli. Kamera kolikrát staví na dlouhých a téměř statických záběrech a vůbec všechno je takové... pomíjivě krásné. Možná jsem přišel o koule a je ze mne třináctiletá holka z dědiny, ale ten film byl krásnej!

Odstřelovač (2007)

Už jen to jméno, nikdo se jménem Bob Lee Swagger nemůže být akční postava!

25. hodina (2002)

Velmi silné herecké výkony, navíc casting je výborný. Za zmínku stojí také kamera a soundtrack.

Hannibal (2013) (seriál)

Výborné postavy, vizuální pojetí a excelentní herci. K tomu děsivá atmosféra a napínavý příběh. Jen, kdyby se to zhruba v polovině nezačalo zajídat a natahovat. Někdy holt méně znamená více a přesně tak bych si Hannibala představoval. PS: Ty Mikkelsenovi obleky...

Ray Donovan (2013) (seriál)

Po 2 dílech. Výborná atmosféra, herecké výkony a ještě lépe napsané postavy. Super

Old Boy (2003)

Film je to kvalitní, ale vždycky, když ho dokoukám, je mi zle ,jako bych sežral plesnivej hermelín. Taky mi dost vadila hudba, ale ten problém mám u většiny asijské filmové produkce.

Liga spravedlivých: Nová hranice (2008)

Představovačka, ale nic víc. Film by snesl, spíš potřeboval, o hodinu delší stopáž na rozehrání hlubšího děje s vedlejšími podzápletkami. Takto je vše velmi zkratkovité, což mi vadilo opravdu hodně. Závěrečná akce byla fajn, ale divák si film takto prostě neužije. Na konci bych čekal titulek "toto je prozatimní představovací materiál filmu, který bude uveden za rok."