• Rodinný

Lost Highway (1997)

Dajme tomu ze 3.Sice neviem preco,ani za co,ale taktiez aj nad celym filmom visia otazniky.

Nemilosrdný střelec (2007)

Haluzna kombinacia Dolarovej trilogie,Djanga a samurajskych filmov.Pekna stylizacia a kvalitna hudba.Nechcem byt rasisticky,ale bohuzial japonci sa mi do rol drsnych kovbojov vobec nehodia,takze som ma problem cely film niejako brat vazne.Ale inak fajn pocta spaghetti westernu

Pearl Harbor (2001)

Prilis mnoho "prekrasnych" explozii kazia cely naturalisticky nadych ktory by mal mat kazdy vojnovy film.Vsetko to ale zachranuju sceny z nemocnice ktore su naozaj silne a a spravne realne.

Gympl (2007)

Podla mojho nazoru je toto lepsi obraz doby ako komedia.

Django (1966)

Na rozdiel od ostatnych talianskych westernov,Django posobi velmi chladne a surovo (zablatene a rozbite mesta),ale tento dojem netvori len prostredie ale aj celkvoy dej ktory je oproti napriklad takej Dolarovej trilogie dost seriozny a chladny.Velmi dobry western.

Hanebný pancharti (2009)

Tarantinove nekonecne dialogy,aj ked su ako vzdy kvalitne napisane,dako v prostredi druhej svetovej vojny zo zaciatku moc nefunguju ale ked sa dostanu na spravne miesta (krcma) tak dostanu vacsii sveng."Macaroni-combat" v najcistejsiej podobe,hudba od Ennia Morriconneho,decentny humor,Tarantinovske narazky na kinematografiu (samotny film ako umenie je tu vizdvihnuty na zaujimavu uroven) a vplyv westernov hlavne v prvej kapitole vytvaraju celkom unikatny zazitok.Ak mozem modifikovane parafrazovat Hitlera tak by to znelo "Das ist nicht seine beste film Tarantino".Ale aj tak velmi kvalitny snimok.

Odsouzené (2009) (seriál)

Konecne sa po dlhsej dobe niekomu na Slovensku podarilo natocit kvalitnejsi a hlavne putavejsi serial ako tie nehorazne sracky ktorymi nas krmia.Dobra praca,dufam ze si to tu kvalitu udrzi aj v neskorsich epizodach