Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Zmatený film plný nesmyslů, nelogičností, nesympatických postav a neuvěřitelně špatných triků. Bez špetky typického vtipu, bez emocí. Chvílemi jsem se velice nudil a to se mi u předchozích dílů nikdy nestalo, ani po opětovných shlédnutích. Velice nedůstojné (doufejme že) zakončení ságy, chvílemi hraničící s TV filmem. A co se týká scén v džungli: pane Spielbergu, jděte s tím k čertu. Už Jumanji mělo stokrát lepši digitální triky a to byl rok 95! EDIT: minulý týden jsem se potkal s člověkem, který z toho filmu byl nekonečně nadšen. Rozhovor s ním byl velice zajímavý, nicméně jen mě v názoru na tento film utvrdil.

Battle Royale (2000)

Námět jako takový je celkově zcestný. Film je plný akce a krve, to je v pořádku, ale postrádá jakékoliv napětí. Taky tu není nikdo, komu by divák fandil. Všichni jsou v podstatě úplně stejní a bylo mi úplně lhostejné, jak to s nimi dopadne. Vlastně nevím, proč je vojáci na začátku hned nepostříleli, efekt by byl přece stejný.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Ach jo, typické zpackané pokračování. Milla je tak cool, že se mi z toho chce zvracet. Nápad a příběh žádný, kamera otřesná roztřesená, hudba nevýrazná a scénář chybí.

Pan Tau (1988)

Hořký film, kterým se Jindřich Polák pokusil zničit fenomén Pana Tau. Dětem ho nepouštějte vůbec, protože ho nepochopí a dospělým zničí dětského hrdinu. Nevím proč tohle vzniklo, co komu na pohádkovém pánovi s buřinkou vadilo. Padá z toho na mě deprese. Výstižný je komentář NinadeL.

Můj nepřítel (1985)

Je to takový průměr, s výborným námětem, který hrozně sráží trikově a scénáristicky nezvládnutý začátek (který by se dal ale ještě přežít, protože je tam jen na uvedení do děje) a hlavně dementní konec. BTW jsou tu pěkný ty různý potvůrky, co lezou po planetě.

Transformers (2007)

Je to strašně blbý. Parta desetitunových robotů se prochází rodině po zahradě, bavěj se mezi sebou a v baráku se nehne ani smítko a rodiče uvnitř si ničeho nevšimnou. Roboti spolu mluvěj a hejbou se jim huby a navíc ještě mrkaj. Frajer se pere s plechovým robotem a nemá ani modřinu a pak mu nohou v tenisce ukopne hlavu. Je toho spousta. Některé scény jsou pěkné, jiné příšerně digitální. Filozofický kecy nesnesitelný. Je to pro hodně malé děti, asi tak jako Želvy ninja. Charaktery robotů jsou v komiksu mnohem zajímavější, zvlášť původní bílý Megatron se známým obřím fúzním kanónem na pravé paži. Ale i hlava Optima Prime si myslím je tak notoricky známá, že aspoň TU mohli autoři zachovat. Bay zničil můj oblíbený komiks.

Vraždící buldozer (2009) odpad!

Tenhle film je opravdové peklo. Já mám rád sračkové horory a podobné nechutnosti, zkousnul jsem (skoro) i takové zrůdnosti jako Kobylky a Kaw, ale na tomhle je všecko špatně. Neexistující herecké výkony a scénář, nulová atmosféra a šílená kamera, která má zpomalovačky a prolínačky kde nemají být a doslova každý záběr končí stmívačkou. Nesnesitelná hudba a zvuky (napětí = bouchání do tympánu). Otřesná nuda, ale fakt hrozná. Chtěl jsem dát aspoň jednu hvězdičku za hezkou holku (jo, vyndá tam i kozy) a slušné masky, ale celek si prostě ani tu jednu nezaslouží a proto odpad jak když fikne. Jen jedno se musí nechat - u poslední viditelné oběti jsem vyprskl smíchy :)

Brouci (2003) (TV film)

Hi hi hi, jedna hvězdička že mě to celkem pobavilo.

Ach, ty vraždy! (2010) (seriál)

Docela to jde. Samozřejmě je to ripp-off několika seriálů, ale viděl jsem díl s Preissem a celkem se to dalo.

Nanosonda (2002)

Vemte dva staré filmy, Fantastic Voyage a Vnitřní vesmír. Vemte starou hru z Amigy Microcosm. Hoďte to do míchačky. Přidejte katastrofální televizní triky a otřesné herecké výkony a dostanete tenhle splácanec. Lance Henriksen nikdy nebyl moc dobrý herec, ale to co (ne)předvedl tady, to je fakt čirá hrůza. Jedna hvězdička, ale jen proto, že existují třeba taky filmy typu Kaměňák.