Muž z oceli (2013) odpad!

Vydržel jsem statečně do půl filmu, než jsem to vypnul. Pan Snyder opravdu vyKal-El velký Laneo. A do toho všeho ještě Kůstner z Krávem.

Batman (1989)

Burtonův pohled na Gotham a jeho ochránce Batmana, je nádherně komixově temný. Michael Keaton v roli Bruce Wayna, je záhadný a tajemný (tak jak by měl Batman být). Jack Nicholson v roli Jokera, je prostě geniálně šílený a nepřekonatelný (Heath Ledger se fakt nechytá). Kim Basinger je sexy jako vždy. No a nakonec vše sladěno geniálním soundtrackem od Dannyho Elfmana.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Po dlouhé době bezva animáč u kterýho sem se náramně bavil. Je akčnější a vtipnější než Part1. Konečně pořádní záporaci, obzvlášť madam Bruno z hákáčema na kozách :D

2001 maniaků (2005)

Velmi zábavná hororová komedie. Robert Englund řádí jak zamlada, když ještě nosil palčáky s břitvou. Bezva pokoukání na pěkný kozy, ovce a jiný chlupatý zvířátka. O pěkný prsatý holky taky není nouze :)

Voskové muzeum 2: Ztraceni v čase (1992)

Další nálož černého humoru a parodie na hororové trháky typu Frankenstain, Alien atd, Rozhodně neztrácí na půvabu ani po tolika letech.

Voskové muzeum (1988)

Dnes už klasická hororová komedie a pořád neztrácí svoje kouzlo.

Carrie (2013)

Málokdy se povede aby remake předčil původní dílo. Nicméně tady se to povedlo. Tahle verze u mě jasně vede nad De Palmovou o celé dvě hvězdičky. Je fakt že si maskéři mohli dát trošku práce a Chloë trošku zeškaredit aspoň falešným chrupem, nebo srostlým obočím :)

RoboCop (1987)

Geniální a nadčasový snímek. Film ukazuje brutální násílí, hodně krve a černého humoru. Futuristický design "obleku" Robocopa dokonale dokresluje Peter Weller, který bude vždycky tím jediným Alexem Murphym. Poledourisův OST, ještě dokonale umocňuje temnou atmosféru.

Poslední akční hrdina (1993)

Arnošt jako Hamlet, mě totálně rozsekal. Béčko plné zábavy jak se patří.

Svět zítřka (2004)

Příjemně povedené retro sci-fi. Docela mě i mrzí že to nedotáhli na původně plánovanou trilogii. Gwyneth ten design 30. let vyloženě sekne :)