Gunman: Muž na odstřel (2015)

Výborný akčňák! Opravdu dobrá práce. Ten film má zhruba všechno, co by asi měl mít. Má režiséra, který tomu rozhdně rozumí ( Bez soucitu a 96 hodin). Má výtečnou kameru, která je pro akční filmy moc důležitá. Poutává a sedící hudba, samozejmě. Akční scény jsou super a záběry Barcelony a Londýna se líbí. K hercům. Sean Penn, tak tam není o čem. Jeden z top herců současnosti a samozřejmě i minulosti. Ten chlap zraje jako víno a navíc neskutečně vypadá! Javier Bardem jde také hrozně nahoru a jen mě mrzí, že nedostal více prostoru. Ray Winstone a Mark Rylace, super skoro-veteráni. Idris Elba, v součanosti obsazovaný do všeho snad. Ale proč ne, je dobrej. A pro mě neznámá Jasmine Trinca byla také bez chyby. Jedinou mini chybičkou pro mě je, že né všechno bylo ve filmu vysvětleno. Je to skvělý film, zabaví vás. Nicméně, nejdedná se o nic, co by tu dřív nebylo.

Šprti na tahu (2016)

Normální klasická americká teen komedie, ve styl Prciček. Není to vůbec špatné a zabaví to. Herecky to není žádný koncert, ale hlavně "hrdinové" jsou docela sympatičktí, cože bývá o podobných kousků relativně problém. Fajn hudba, sem tam opravdu dobrý vtípek, příběh naprosto tuctový. Klidně více takových komedií.

Green Room (2015)

Punkový nářez! Nečekaně kvalitní podívaná, která je trochu schovaným filmem bez větší pozornnosti. Tvůrci si nelámali hlavu s nějakými hlubokými charaktery, nebo nepředvídatelnou zápletkou. Prostě to napálili a dopadlo to dobře. Nečekaně slušní mladí herci a k tomu Patrick Stewart. Fajn drsárna! RIP Anton Yelchin!

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Obrovsky podhodnocené! Je to super film, nevím, co na tom všichni máte. Jasně, žádný scénáristický zázrak, ale velice kvalitně udělaný akčňák se super herci. Převzít Batmana po Nolanovi a Baleovi byl prakticky nemožný úkol. A ruku na srdce, tak kvalitní to není. Ovšem naproti všem svým očekáváním musím říci, že Ben Affleck není vůbec špatný Bruce Wayne. Henry Cavill je samozřejmě super volba pro Supermana. Jeremy Irons jako Alfred mi také plně nesedí, ale budiž a Jesse Eisenberg jako Lex Luthor také není nejhorší. Pravdou je, že Amy Adams vedle Gal Gadot vypadá dost ušmudlaně a ošumtěle. Oproti Muži z oceli je to posun vpřed a dávám mi to naději, že nás čekají lepší zítřky DC Comics. Tohle byl dobrý film.

WWE Night of Champions (2013) (pořad)

55% je zase zbytečně málo. Já jsem dokonce dlouho uvažoval o 4*, ale Main event to přeci jen převážit do toho 3* lepšího průměru. Tahle PPV ztrácí na tom, že má ve chvíli svého konání slabší roster. Ale popořádku: CURTIS AXEL vs. KOFI KINGSTON - 3* - Relativně slušný starter match. Kofiho zápasy bývají zábavné, i když sá Kofi moc zjímavý není. Naopak Curtis Axel je pro mě naprosto nepochopitelný push. Nicméně svižný zápas, který dal šanci, že to bdue fajn show. DIVAS FATAL 4 WAY - 4* - Nečekaně kvalitní zápas! Divas jsou vždy nejslabším článkem všech WWE shows, ale tady se jednalo o jeden z nejlepších zápasů PPV. ALBERTO DEL RIO vs. ROB VAN DAM - 3* - WH Championship zápasy taky nebývají nikdy TOP a tenhle enbyl bohužel výjimkou. RVD je sice super, opravdový flyer, ale Alberto prostě není můj šálek kávy. Čekl bych víc. THE MIZ vs. FANDANGO - 2* - Zbytečný match, který nemá krapet příběhu. Naprosto stupidní feud, stejně jako celý gimmick Fandanga. CURTIS AXEL A PAUL HEYMAN vs. CM PUNK - 4* - Pro mě vrchol večera. Punkovy zápasy jsou vždy ozdobou celé show, a přesto, že to dlouho vypadalo, že tentokrát to zapadne do průměru, nakonec mě to zabavilo a konečně se podařilo do nějakého zápasuvnést trochu překvápka. DOLPJ ZIGGLER vs. DEAN AMBROSE - 1* - Po tom nejlšpím přišlo to naprosto nejhorší! Nudné, bez šťávy, bez náboje. PRIME TIME PLAYERS vs. THE SHIELD - 4* - Další velké řpekvapení. Tag team championshipy také nebývají zrovna zárukou kvality, ale tady jsem se neskutečně bavil. O´Neill a Young jsou velcí talenti, kteří by si push zasloužili. Reigns a Rollins jsou podobně talentovaní, ale push dostali, což je dobře. Skvělý zápas, takhle by to mělo vypadat. RANDY ORTON vs. DANIEL BRYAN - 3* - Nebyl to zlý main event. Ale ruku na srdce, tyhl eposlední zápasy mají být strhující "like a fuck". A to tenhle nebyl. Bryan je talent, Orton je srdcovka, ale spolu jim to příliš neklape bych řekl.

Neutečeš (2014)

Vlatně to nebylo špatné. Maika Monroe má něco málo do sebe a vidím, že jí budu teď vídat čím dá tím častěji. Asi mi to tolik nevadí. Celý ten nápad byl vskutku stupidní, to ano. Nicméně atmosféra byla opravdu dobrá, prostředí s emi líbilo, hudba byla super. Je to trochu smutné, že vlastně hlavní "hrdinka" šuk*la s kým mohla, aby na něj přenesla kledbu, která ho posléze zabije, ale co už. V celém filmu je spousta amrických dementností, které ukazují na intelektuální vyspělost tohoto národu, takže scénář s tímto tématem mohl bodovat. Teoreticky to mohlo dosáhnout až na 4*, ale ten konec! Posledních 15 minut zabilo dosavadní solidní dojem.

Pád Třetí říše (2004)

Tohle je film, který těží jen z té události. Vybral si relativně krátký úsek a natahuje ho, jak jen to jde. Pro normálního člověka je to neskonale dlouhé a nudné. Jasně, snaží se to ukázat, že Němci byli také lidi, s většími či menšími chybami, ale podle mě to nestačí. 148 minut je na tento příběh moc. A jsem rád, že jsem neviděl režísérskou 178 min dlouho verzi. Bruno Ganz dobrý výkon, to nepochybně. Jako po filmařské stránce se tomu nedá vlastně nic moc vytknout, jenom je to prostě nuda. Pro mě jeden z nejpřeceňovanějších filmů!

Ghost Rider 2 (2011)

No to byla sra*ka! A přitom u toho bylo tolik schopných lidí a měli v ruce takový materiál! Režiséři, kteří stojí za super snímky jako Gamer nebo Zastav a nepřežiješ! Nicolas Cage! Idris Elba! Christopher Lambert! Ciarán Hinds! A všichni k ničemu! Jako pro fanouška Marvelu je toho pro mě asi největší zklamání od nich zatím! Jednička byla boží, tohle je pekelný!

Cizinec v nás (2013)

Začíná to super a vy si myslíte, že těch 35% je naprostá kravina a že budete objeviteli kvalitního podceňovaného thrilleru. Jenže po 20 minutách je ta představa fuč. Jde to dolů a jakékoli tajemno se vytratí. Proč stojí ten film za 2*? Sarah Butler a především Estella Warren. Moc dobře se na ně kouká a dodávají tomu snímku šmrnc. K tomu skutečně nechutný William Baldwin zase šmrnc ubírá.

Království (2007)

Silná věc. Asi jako všechny snímky, které řeší podobné téma. Peter Berg tyhle akční velkořezačky prostě umí, to mu nikdo neupře. Herecky je to taky super, hlavně Mr. Foxx. Těžko tomu něco vyloženě vytknout, snad jen pro mě trochu složitější orientace v islámských osobách, ale to je moje chyba, že jsem se nedokázal tolik zasoustředit.