Voják 4: Pohyblivý terč (2015)

Já jsem asi jediný, komu se ta trojka líbila asi víc. Sérii Marine mám rád. Je to srdeční záležitost. WWE filmy mě baví, jako celé WWE. The Miz se mi v nich moc líbí. Dokázal bych si ho představit jako herce. Ovšem rozhodně bych nedával další filmové role Summer Rae! To-bylo-strašné! Celý film není špatný, ale jde kvalitou sestupně dolů. Realtivně solidní příběh, pěkné prostředí, efekty a akce moc fajn, hudba dobrá. Ale posledních 20 minut už nemělo šťávu.

Špión (2015)

Bohužel nemohu jinak než 2*. Melissa McCarthy je tlustá, hnusná, nesympatický a pos*re každý film, do kterého vleze. Miranda Hart je to samé, jen o metr vyšší. Ostatní fungovalo dobře. Příběh průměrný a vtipy sem tam dobré. Jude Law ušel, i když dokáže lepší. Rose Byrne byla úchvatná! Ale kdo to u mě totálně vyhrál, byl naprosto dokonalý a vtipný Jason Statham! Geniální role!

The Canyons (2013)

Hrůza, hrůzoucí. a přitom, co jsem pochopil, tak Paul Schrader nedělá takové sra*ky. Lindsay Lohan jde dolů, dolů a zase dolů. Doby, kdy film s ní za něco stál, jsou dávno pryč a nezachrání to ani tím vším, co se snaží prodávat v tomto snímku. Příběh naprosto o ničem, nezaujme, ale přesto vás zmate. Možná proto, že člověk se tak nudí, že neudrží dlouho pozornost. Na konci se to snaží trochu zašokovat a postrašit, ale bez valného úspěchu. Jediný, kdo za něco stojí, je paradoxně James Deen.

Hloubka duše (2008)

Asi jsem ten film moc nepochopil. Mám míň pracovat a udělat si čas na blízké? To se dalo asi propracovat i jinak. Jason Clarke je dobrej, Idris Elba je moc dobrej, Paz Vega je top, ale ten příběh nestojí za nic. Nuda o ničem. Bez humoru, bez napětí, bez šťávy. Dalo se to naštěstí dokoukat, ale nikdy více to vidět nechci.

V mysli vraha (2015)

Rozhodně velmi zajímavý a poutavý film. Relativně originální scénář pomáhá skvělým hercům. Anthony Hopkins nezklame naprosto nikdy, naprostá klasa. J.D.Morgan poslední dobou také jde nahoru a tady se neztratil a Colin Farrell je pro mě srdcovka. Jediný, kdo mi tam vyloženě vadil byla Abbie Cornish, v téhle roli jsem ji vyloženě nemohl vystát a vyměnil bych smrt její postavy za jakoukoli v tom filmu. Někde jsem četl, ež s epůvodně mělo jednat o pokračování 7edm. Jsem moc rád, že od toho tvůrci opustili, protože to bych musel ubrat hodně hvězdiček. Jako samostatný film, který není žádným headlinerem, je to velmi dobrá práce.

Lovci a oběti (2015)

Prosím ať Marcus Benois Tran nikdy,NIKDY, nedělá filmy! Vezmeme to popořádku. Příběh není nic strašného, celkem zábavný. Ale to zpracování! Hlavní "hrdina" Martin Kraus je totální jelito! Hrůza, nehraj! Jakub Mohamed Ali je na tom paradoxně lépe. Martin Písařík a především totální nicneuměl Karel Heřmánek mladší mi vadili na nejvyšší míru. Hudebně to není špatné. Mrzí mě, že v takovéto špatné věci se angažovali lidé jako Hanák, Freimanová, Heřmánek st. a Vašut. Nemají to zapotřebí.

Žena v kleci (2013)

Marná sláva. Skandinávci zkrátka takovýto styl umí. Ať jsou to Dánové nebo někdo jiný. Úžasná atmosféra, chytrá a nepřehnaná zápletka, dva solidní herci, drsný psychouš jako záporák a postižený bratr oběti. Trocha zmínky o Česku potěšila. První díl trilogie dosavadní určitě splnil všechna má očekávání. Moc jsem zvědavý na Zabijáky i na Vzkaz v láhvi. Jen více takovýchto počinů.

Ten kluk (2007)

Depresivní příběh, který rozhodně zaujme. Ovšem, když už začínáte mít docela příjemný pocit, že bude ten sympatickej Andrew Garfield mít trochu lepší život, tak vás tvůrci znovu srazí na zem. Garfield roste, a je čím dál tím lepší. Velký talent! Nicméně, tento film není ničím extra výjimečný. Je to dobře natočeno, dobře obsazeno, ale nic, co by si člověk pamatoval dýl.

Memento (2000)

Christopher Nolan prostě umí. memento má všechno, co potřebuje podobný film mít. Originální myšlenku, dva kvalitní hlavní herce, zajímavé prostřihy, celkem slušný spád a hlavně výborný a nečekaný konec. Nevím, proč tomu nedám 5*, určitě by si je ten film zasloužil, ale pořád to nebylo tak úžasné, jak mohlo být. Nicméně kousek velmi slušné filmařiny. Myslím, že moc podobných filmů se nevytvoří.

Filosofové (2013)

Achjo, to byla zase blbost. Špatný pocit z filmu je o to větší, že se snaží si hrát na hlubokomyslnou věc, která má lidi donutit přemýšlet. Potom jim řekne, že je nejlepší se vzepřít rozumu, přesto že to bude znamenat zánik a potom vám řekne, že i když vás všichni odsoudí k smrti, vy budete v pořádku a ještě s šesti buchtama na ostrově. Nakonec se váš krutý a asociální profesor, který miluje samolibou krávu, rozhodně zabít, ale nemá na to. Ono se na to dalo koukat, ale je to prostě stupidita. Tenhle experiment byl kravina. O hercích nemluvě.