Zmizení (2013)

Pár výtek k tomuto filmu opravdu mám. Jake Gyllenhaal má pověst neomylného detektiva, jež vyřešil každý svůj případ. Zde se mu očividně moc nedařím, přičemž zásadní posuny v jeho práci mají na svědomí totální náhody = nebýt jich, nepohnul by se z místa. Dále zde není pořádně vysvětleno něco, u čeho si pozorný divák bude marně lámat hlavu až do závěrečných titulků a stejně na to nepřijde...Jackman tradičně nezklamal a podal velmi sympatický herecký výkon s tím, že místy z něj šel opravdu strach. Gyllenhaal byl také dobrý a některé jeho sarkastické poznámky a pohledy hovořily za vše a výborně dokreslovaly jak danou scénu, tak postavu detektiva. Příběh je silný a vkusně natočený, takže se divák během dvou a půl hodin nemá moc šanci nudit. A malá rada závěrem... Nechtějte naštvat pobožného Hugha, nebo si to pořádně odskáčete!

Mrtvá nevěsta Tima Burtona (2005)

Velmi kvalitní podívaná od Tima Burtona, která nenudí, má neotřelé nápady, chytlavé písničky a celkově se na to celé prostě hezky kouká, leč je to z tak morbidního prostředí. Každopádně Ukradené Vánoce mám stále raději.

Hořící keř (2013) (TV film)

Velmi pozitivní ohlasy, vysoké hodnocení, zahraniční režie, děj podle historických událostí, atd.. Tím vším si film získal mou nemalou pozornost a já se vyloženě těšil, až dám po velmi dlouhé době šanci nějakému tuzemskému počinu. První část působila skvěle, měla tempo, byla velmi dramatická, zajímavá, hudba skvěle dokreslovala atmosféru, herci působili přirozeně, věrohodně.. výkres tehdejší doby byl takřka brilantní. Ale! Minuty sledování plynuly a já se začal místy nudit. Jistě, jedná se o film, který byl natočený podle skutečných událostí, takže zde nelze vytvářet nějaké neočekávané zvraty, ale spíše píši o faktu, že Hořící keř mohl být mnohem kratší, svižnější. Z mého pohledu byl zbytečně natahován, což mu velmi ubíralo na celkové kvalitě a hodnocení. Hudba, kterou jsem ze začátku oceňoval, se stala jen monotonním podkreslením prázdných scén. Další věcí, kterou bych rád zmínil a kterou u filmů z našich luk a hájů absolutně nechápu je to, proč proboha do takového filmu cpou sex? Bylo vážně nutné, sledovat, jak si to advokátka Dagmar Burešová rozdává ve vaně se svým manželem? A co to má sakra společného s historickými událostmi? Čím to přispělo na kvalitě filmu? A proč je to proboha v každém Českém filmu? Nechápu.. Z filmu jsem také nepochopil, čím přesně byl v událostech kolem Jana Palacha důležitý Vojtěch Kotek se svou postavou? Na naše poměry ovšem stále kvalitní podívaná. 3*

Hněv Titánů (2012)

Hněv... To je přesně to, co jsem cítil po zhlédnutí filmu. Nedokáži najít snad žádný klad na tomto paskvilu. Snad jen to, že některé bájné kreatury nebyly vytvořený úplně špatně, jinak zde bylo špatně snad úplně všechno...Nuda!

Croodsovi (2013)

Při prvním doslechu o animovaném filmu Croodsovi, jsem zůstával naprosto chladným. Moc se mi nelíbila animace a příběh pravěké rodiny mě taktéž nelákal. Pak jsem si jednoho dne pustil trailer a ten mě do jisté míry navnadil na něco, co by nemuselo být až tak zlou podívanou. V těchto chvílích píši komentář, mám po zhlédnutí filmu a jsem moc rád, že jsem si na Croodsovi udělal čas a dal jim šanci. Opět jeden z těch lepších animovaných filmů, který má hlavu a patu, základní kostra děje je sice jednoduchá, ale dialogy jsou nápadité, vtipné, celý pravěký svět je originální podívanou a zvířata v něm nemají chybu. Moc příjemná podívaná. 4*

Univerzita pro příšerky (2013)

Hezké pokračování veleúspěšného animovaného filmu, který nelze nemít rád. Děj diváka vtáhne do doby před prvním dílem, kde vysvětluje hodně věcí ze světa příšerek, minulost hlavních hrdinů, atd.. Při sledování se nuda určitě nedostaví a je příjemné, že se najde mnoho odkazů na díl první, ale že by se jednalo o tak atraktivní a originální podívanou, to se říci nedá.

Království lesních strážců (2013)

Moc nerozumím vysokému hodnocení, kterým tento film oplývá. Jako velké plus se mu sice dá přičíst celkový potenciál, ale ten je tak strašně nevyužit, že z mého pohledu se snímek řadí mezi přitroublé animáky, u kterých se prostě člověk po většinu děje nudí. Pokud jsem již narazil na slovíčko děj, musím napsat, že je zde jen něco, co ho z dálky připomíná. Divák vůbec mnoho věcí vůbec netuší a musí používat svou dedukci. Základní věci nejsou vysvětleny a to na úkor nesmyslných dialogů, bez kterých by se film doopravdy obešel. Celkově mi to celé připadalo narychlo vytvořené-odfláknuté, což je velká škoda...

V jako Vendeta (2005)

Skvělé herecké výkony - výborná Portman, která se této roli prodala, podměty k zamyšlení-citáty, hutná atmosféra, strhující závěr, kvalitní námět a scénář + velmi dobrá režie. Po zhlédnutí jsem byl spokojeným divákem. 4*

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Příliš depresivní - pro mě osobně si film určitě nezaslouží označení rodinný, děti by mohly mít zlé sny a co se dospělých týče, ti se také asi nebudou zrovna královsky bavit. Animovaný film o něčem, co tady už bylo jak v lidské, tak v té psí podobě pod vedením Burtona. Osobně si nemyslím, že by si takový snímek zasloužil nový kabát, ale na druhou stranu, proč ne, určitě si své diváky najde. Pár milých momentů, absurdních situací a ve výsledku to zase až tak špatné nebylo. Jen jak už jsem psal na začátku, příliš depresivní...

Exmanželka za odměnu (2010)

Tohle se moc nepovedlo.. Komediální snímek, který vsadil na známé tváře, ale ani to mu nepomohlo, jelikož k dobrému filmu nejsou třeba jen dobří herci. Dějově nudné, předvídatelné už od první chvíle, utahané.. Film by mohl být o polovinu kratší a nic by se nestalo, stihlo by se v něm odehrát naprosto to samé a možná by se člověk pak ani nezlobil, že s tím ztrácel tolik času. Slabší 2*