Jako kočky a psi (2001)

Hoodne dobre jsem se u toho bavil. Nekolik hluchych mist jsem vzdycky projel diky rychlosti ziskane v pasazich, ktere maji opravdu skvely svih plny ruznych narazek (nejen) na Bondovky (i kdyz ty byl zjevne hlavni inspiraci). A delka je tak akorat, aby toho nebylo ani moc ani malo. Jo a videl jsem originalni verzi, dabing ne.

Příšerky s.r.o. (2001)

Filmecek, ktery pohladi po dusi. Dostatecne inteligentni, aby deti nemely dojem, ze je ma nekdo za blbce, a dostatecne akcni, aby se dospeli nenudili.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Rozhodne nejmene ST film ze vsech ST filmu, ale mne osobne to nevadi a povazuji ho za jeden z nejlepsich. Proc? Protoze si plne uziju trojky Kirk-Spock-Kostra, je to po vetsinu casu jejich 3men show (ostatni pribeh je tam jen tak mimochodem ;-) ), a jejich spickovani ja osobne muzu, i kdyz je to po vetsinu casu o tom samem.

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Srandovni, hodne srandovni, zjevne si vsichni skvele nataceni uzivali, a docela asi i usetrili za triky :-)) Pro me osobne film, ktery pobavi skoro za jakychkoliv okolnosti...

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

Vetsna tohoto filmu sice nic extra, ale ten zacatek, ten je temer genialni - Spock v Kostrove hlave, posadka kradouci Enterprise, proste jista davka ztrestenosti, ktera soucasnym ST zel chybi...

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Obcas se vyskytne nejaky ten dobry napad, obcas nejaka ta originalni hlaska, ale jinak jsme uz vsechno nekde jinde videli (ze-by v puvodnim Star Treku? :-) )... ty dve hvezdicky za to, ze se obcas objevi nejaky ten ujetejsi dil a za MacGyvera v hlavni roli :-)) a i za to, ze je to po prichodu z prace domu k veceri lepsi nez dratem do oka :-))

Star Trek: Film (1979)

Vzhledem k serialu a dalsim filmum je tento film ponekud 'mimo', ale vubec to nevadi, protoze to 'mimo' nelezi vubec spatnym smerem... nekona se zadna akcni rezba, zpropadeni zaporaci, ale to, co bylo motivaci puvodniho serialu - zkoumani neznameho... obcas to vypada, ze pri nataceni musel cely stab minimalne kourit jiste latky v mnozstvi vetsim nez malem, ale opravdu me osobne to nevadi... a krome toho je v tomto filmu dost K/S :-))

Tři mušketýři 2 (1974)

Prvni film mam sice o neco malilinko radsi, asi proto, ze mi prijde odlehcenejsi, ale na druhou stranu ma tento druhy v sobe vice vtipku, ovem ponekud, obzvlaste ke konci, ponurejsi atmosferu. A jako plus je take to, ze zde samozrejme dostava vice mista Faye Dunaway, a ze si ho zaslouzi :-) Jinak původně se točil jen jeden film, a až na základě toho, že by to bylo moc dlouhé, se přistoupilo k rozdělení na dva - ovšem byly z toho tahanice s herci (aby ne, když dostali zaplaceno jen za jeden film) a výsledkem je, že od té doby obsahují herecké smlouvy tzv. Salkindovu klauzuli (podle producenta), ve které je uvedeno, kolik filmů z natáčení bude :)

Tři mušketýři (1973)

Pro me osobne nejlepsi dobrodruzny film vsech dob. Lepsi jak Indy Jones (sorry Harrisone a Stevene a Georgi, ale je to proste tak ;-) ).

Návrat tří mušketýrů (1989)

Nemastne neslane, je sice pekne videt ctene (a Jedine Spravne ;-) ) musketyry po 25 (+/-) letech, ale uz to proste neni ono... a pri vsi ucte Noiret na Hestona jako padouch rozhodne nema (uz jen vzhledove) - asi ho holt mam zafixovaneho do roli ala roztrzity profesor rectiny ;-) a nejsou tu Faye Dunaway a Raquel Welch (no i kdyz v jejim pripade je spise dobre ze se tu neobjevila ;-)) )... ale mozna trosku krivdim, protoze jsem oboje videl jen v dabingu a ten barrandovsky k "puvodnim" musketyrum je po strance proste skvely (snad to nikoho nenapadne predabovavat), navracene musketyry jsem mel uz jen se "standartnim" TV dabingem...