• Pohádka

Hvězdný prach (2007)

Právě jsem se dvě hodiny koukala na kouzelnou pohádku, smála se u bezvadných fórů, uculovala jsem se nad půvabnou lovestory Charlieho Coxe a Claire Danes, která mi hrozně připmínala Gwyneth Paltrow. Bavilo mě sedm bratrů, vynalézavost jejich královského otce při volbě jmen a nadchl mě Robert De Niro a vynikající Michelle Pfeiffer. Když to všechno sečtu, tak je to pět hvězdiček a ani o jednu míň.

Komisař Montalbano - Stopa v písku (2008) (epizoda)

Komisař Montalbano je fajn společník na nedělní večer. Když vidím modré moře, modrou oblohu, sluníčko a Montalbana, který v každém díle okouzlí buď hlavní svědkyni nebo poškozenou (případně se nechá okouzlit), vychutná si víno a dobroty italské kuchyně, které mu chystá jeho hospodyně a do toho volá neuvěřitelně hloupý a docela roztomilý Catarella, není možné nebýt spokojen. Jo, málem bych zapomněla: i jako detektivka je to prima :-)

Lidožrout (2002)

Tu jednu hvězdičku dávám za první polovinu.Ten zbytek...děs a hrůza. Přiznávám, od "žralokovin" nečekám nic objevného, dobrý na sobotní večer k žehlení. Dalo se to do doby, kdy tam byl jen menší žralok. Takové nic moc béčko. Od chvíle, kdy se objevil žralok dospělý, děs, v okamžiku, kdy sežral padoucha, který mu vjel přímo do tlamy s tím "hnusáckým" úsměvem, protože přece parchant musí zemřít, jsem se smála, jaká to je exportní debilita. Žádné béčko, možná "efko", jak řekl můj přítel. Já dodávám: je to efko, prostě fuj.

Agent v sukni 2 (2006)

Bavila jsem se. Možná za to může vynikající červené víno, radost z toho, že jsem si včera koupila plesové šaty, které mi dost sluší a taky to, že jsem po týdnu unavená a mám náladu na zábavu bez přemýšlení, ale Bábina mě prostě docela bavila :-). takže tři hvězdičky.

Malí rošťáci (2006)

Mi se to prostě líbilo. Bezva nápad, vtipné, milé, fajn vybraní hlavní představitelé, sympatičtí od začátku do konce. Bavila jsem se a ve srovnání s neuvěřitelnou blbostí "Už jsme tady", kterou jsem viděla den předtím, skoro výborné. Tam bych ty parchanty roztrhla, tady mě bavili a držela jsem jim palce. I ten cukrkandlový předvídatelný konec jsem přežila bez závažné újmy :-).

Tři oříšky pro Popelku (1973)

Moje nejoblíbenější pohádka, jedna z mála zimních, s krásnou Libuškou Šafránkovou a Pavlem Trávníčkem. Zbožňuju preceptora pana Libíčka a ... vlastně na téhle pohádce zbožňuju všechno. Asi tak :-).

Avatar (2009)

Sice víte, jak to dopadne, kdo se do koho zamiluje a tak, takže žádné větší překvapení, ale to vůbec nevadí. Parádní zpracování, skvěle napasovaná hudba, láska mezi modrásky, vypatlaná zlá plukovnická guma a převrácení Ferdyše Pištory, to celé v 3D. Bezva, funguje to.

Faktor strachu (2001) (pořad)

Kdyby to bylo bez těch nechutností, které mají jíst, bylo by to za tři. Ale není a navíc to po několikerém shlédnutí přestává bavit. takže dvě.

Taková normální rodinka (2008)

4 hvězdy. Já jsem se totiž docela fajn bavila. Díky nepříznivému hodnocení jsem nečekala zázraky a byla jsem mile překvapená. Koukali jsme na to ve třech, pohodový film na sobotní večer. Takže pro mě fajn. Vadila mi jenom Monika Zoubková, ten desetiletý rozdíl mezi ní a bezvadným Jirkou Mádlem byl hodně patrný a to mi vadilo. Jo, a ani na chvilku jsem to nesrovnávala se seriálem. Domnívám se, že ten je zcela nenapodobitelný a volit stejný název byla zásadní chyba tvůrců filmu.

Někdo to rád horké (1959)

"Ale já jsem MUŽ! Nikdo není dokonalý." Omyl, tenhle film je :-).