Andromeda (2000) (seriál) odpad!

Buďto si někdo dělá legraci, nebo jsem se zbláznil. Takhle jsem se cítil, když jsem viděl asi pět minut tohoto "veledíla". Bohužel je pravda asi to druhý, protože ten seriál opravdu existuje.

Futurama (1999) (seriál)

Pro mě je naprosto nepřekonatelná hláška: "Bendere, ty jsi střízlivej jak dělo".

Hráč (1992)

Ten první (asi pětiminutový) záběr naprosto přesně definuje, co Altman zamýšlel - ukázat "jak se vyrábí film".

Muž, který nebyl (2001)

Asi nejkásnější černobílá kamera, jakou jsem kdy viděl.

Memento (2000)

Nejlepší je, že: koneć=začátek=největší překvapení. Geniálně originálně vystavěný scénář.

Slez ze stromu (2001)

Smál jsem se často do chvíle, kdy jsem si uvědomil, že takoví lidé asi opravdu jsou (ne všichni, samozřejmě). Kaufman to vystihl až moc dobře.

KOndoMEDIE (2001)

Kdybych to viděl už poněkolikáté, asi by tato poměrně příjemná záležitost ztratila šarm. Nicméně homofob Gérard Depardieu je neuvěřitelný.

Metropolis (2001)

Úchvatné, fascinující. Film, který bach doporučil všem, kteří nenávidí japonskou animaci.

Bowling for Columbine (2002)

Filmařsky naprosto strhující, ale byl bych opatrný se zařazením snímku do kategorie "dokumentárních" filmů - dnes asi od dokumentu čekáme cokoliv, ale hlavně něco, co nazýváme objektivní pravdou. Není tenhle film pouze geniální hraný film, k jehož realizaci použil Moore několik (třeba i všechny) dokumentárních záběrů, jež poskládaldo výsledného tvaru?

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Dáreček starších dementů dementům mladším.