Donnie Darko (2001)

Už od začátku jsem věděla, že tohle mně bude bavit a pořádně to se mnou zamává. Králík Frank byl dokonalý, celý příběh byl tak zajímavý, šílený, úplně mně dostal mimo realitu, chtěla bych se podívat režisérovi do hlavy a být chvíli v jeho kůži. Donnieho mi bylo celou dobu strašně líto, hlavně druhou polovinu, kdy jsem film prožívala o dost silněji, pořád se mi snažily prodrat slzy z očí, nakonec jsem si pobrečela. Nejlepší film, co jsem viděla za poslední dobu - rok nebo dva, možná i více, jsem opravdu nadšená, oči i pusu mám dokořán. Škoda jen, že od Kellyho se už ničeho takhle velkého nedočkáme, aspoň to tak nevypadá, zatím...

Maniak (2012)

Vše v tomhle filmu fungovalo tak já má. Elijah je se stářím ošklivější a šílenější, postava Anny se mi také moc líbila. Co se opravdu povedlo a hodně film vyzvedlo, byl pohled kamery, sledování scén očima vraha, velice mně to vtáhlo do děje, jako když jsem toho všeho součástí. Líbilo se mi i to, že zde bylo ukázáno, proč je Maniak takový jaký je. Vypadalo to opravdu dobře a realisticky, takže je na místě znechucení z opravdu brutálních scén.

The Lords of Salem (2012)

Film jsem očekávala v kinech, ale to jsem byla velice naivní, co se týče českých distributorů, nakonec doma na notebooku shlédnuto. Roba mám ráda a jeho manželka má moje velké sympatie, oč tedy vlastně jde, proč průměrnost a nespokojenost. Nuda, nuda a nuda, nic se tam skoro neděje, dny ubíhají a skutek dobré akce a pořádné dávky perverznosti a úchylností na, kterých jsem u Roba zvyklých, utek. Za celý film jsem se lekla jen jednou a to bych ani nepočítala, příjemně šokovaná jsem byla tak 3x, s tím se prostě nemohu uspokojit. Během filmu jsem měla neustálou tendenci ho zastavovat, děj mně vůbec nevtahoval do sebe, až tedy ke konci. Hodnocení jsem zvedla o jednu hvězdu jen proto, že jsem byla velice potěšena před závěrečnými scénami, které mně svou úchylnosti uspokojily, ale čekala jsem, že jich bude víc. Rob už stárne, je to i slyšet na jeho novém album, které také hodnotím tak trochu lepším průměrem.

Lesní duch (2013)

Začátek mi přišel dosti klišovitý, poté se to, ale krásně rozjelo, atmosféra fungovala perfektně, lekala jsem se výtečně, nádherná syrová brutalita, bylo slyšet pořád nějaké perly, hlavně sprostá slova, nejelpší hláška večera "KUNDA". Říkala jsem si, to už nemůže být větší masakr a opět další scéna předčila tu předchozí a konec byl podle mně úplně nejlepší, motorová pila a les zmáčen krví, libovala jsem si. Přiznávám se, že jsem neviděla originál, ale ty co tvrdí, remaky nebrat a předčasně je odsuzují, neví o co přichází, jejich zásadovost a zatvrzelost dát šanci něčemu novému i když lehce neohrabenému oproti originálu je ochuzuje o nový věci, který mají když už nic jiného rozhodně lepší triky a o dost lépe vypadají.

Na divoké vlně (2012)

Nádherný film o ještě nádhernějším sportu, hledání vlastní cesty a bojování sám se sebou, odhodlat se a postavit se obrovské výzvě, která očividně v tomhle sportu nemá obdoby. Byla radost to sledovat, k tomu na pozadí hrála dobře vybraná hudba. Takhle si představuji krásný film, který by měl ocenit každý, opravdu nechápu lidi, co maj potřebu ho schazovat a negativně hodnotit, to jsou podle mně prostě dementi.

Zabiják Joe (2011)

Totálně zvrácené a šílené, nejlepší bylo, jak se nakonci Dottie rozlobila, to mně opravdu pobavilo, střílela si kam chtěla. Matthew McConaughey byl dobře úlisnej sráč, měl by je hrát častěji se svým pohledem studeným. Užila jsem si to převelice, děkuji pěkně Williame Friedkine. Skvělý komentář sepsal Verbal, akorát se mi nelíbí, že na mého oblíbeného herce Emila brblal.

Hořící keř (2013) (TV film)

Mám shlédnuté první dvě části a ani nevíte jak mne mrzí, že jsou jen tři. Normálně české kousky nesleduji, ale tohle mně opravdu vzalo a platonicky jsem se zamilovala do Táňy Pauhofové.

Pí a jeho život (2012)

Jakmile mně dovede film rozplakat, tak má ode mne plné skóre. Tenhle mistrovský kousek to dovedl několikrát, nádherný filmy, okouzlující podívaná, bylo to opravdu síla. Nemám, co víc dodat až na jednu drobnost, Richarde Parkere měl ses rozloučit.

Nespoutaný Django (2012)

Totální bomba, nemám co k tomu za negativa dodat. Nejvíce mně nadchnul Christopher Waltz nenápadný hodný a velice uslužný vtipálek, který jako bounty hunter, má vždy svoje kolty připravený, zaslouží si ocenění. Jamie Foxx jako nejrychlejší střelec a drzý osvobozený negr. Samuel L. Jackson se mi protivil v této roli, ale jeho negromil opravdu celý sál výbuchem ohromil. Trochu mi tady vadil Dicaprio, ale dobrého slizouna zahrál. Už jsem si říkala, že tam nebude žádný krvavý masakr, ale pak to přišlo. Tarantino nezklamal, očekávání se naplnilo a čekání se vyplatilo. Jsem spokojená.

Černobílý svět (2011)

Velice krásné, silné a dojemné a úžasně zahrané. Emma Stone jako Skeeter byla naprosto skvělá a nebyla jediná. Aibileen, Minny a nakonec Celia, ty mně taky vzaly. Nevím, prostě, co mám napsat, to prostě nejde popsat, musí se to vidět, zažít a cítit. Souhlasím s Lenny.M krásně vystižený.