Anatomie pádu (2023)

Přišlo mi to jako vhled do života rodiny - jsou tam situace, které nejsou nějak neobvyklé (hádky, neshody, žárlivost, dluhy...) - nicméně situace, kterou řeší hned od začátku je i na konci filmu pro mě vlastně určitou záhadou a vlastně mi vadí, že tam není ukázané, jak to tedy skutečně bylo... Anglicko-francouzský zvuk byl pro mě velmi zajímavým spojením a zcela rozumím touze obviněné mluvit v jazyce, který je jí bližší, protože při tak náročné situaci prostě nedokáže vše vyjádřit v cizím jazyce...Nicméně - ocenění Oscar bych tomuto filmu nedala ani v jedné kategorii, ve které je nominován.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

3,5 hodiny. Scorsese. Vlastně mě to nepřekvapuje :D Nicméně - za mě neskutečné, že někdo něco takového vytvořil - ta historie, ty propletené příběhy, ta surovost, chamtivost, hamižnost....Jít doslova přes mrtvoly...Žasnu nad tím, co Scorsese stvořil, ale věřím tomu, že by se to dalo i "zkrátit", protože to za mě v určitých částech bylo až moc zdlouhavé či "pomalé". Nepotřebuji to vidět znovu, ale myslím si, že nějakou cenu Oscar to dostane.

Sněžné bratrstvo (2023)

Film "Přežít" z roku 1993 znám moc dobře a je to něco, na co nezapomenu do konce života...Tudíž příběh havárie v Andách mi není cizí. Sněžné bratrstvo je za mě moc hezky natočené a přiblížen příběh, který obletěl celý svět. Šli podle mě více do detailu - ať už jmény a údaji o cestujících, formu vypravěče, kterého tam po určitou dobu příběhu máme, ale také ukázka dané havárie, kterou si buď chcete pustit znovu a nebo na ni zapomenout, protože je tam opravdu detailně ukázáno, co se stalo (ano,pustila jsem si ji zpomaleně a znovu).... Vždy přemýšlím jak hrozné to pro přeživší i zemřelé muselo být a co všechno si museli vytrpět...Tohle vás určitým způsobem poznamená a já si myslím, že i tento film. A to je dobře...

Enola Holmesová (2020)

Jsou to vlastně již roky, co jsem daný film měla na seznamu, ale teprve až nutkání ho ze seznamu odstranit jsem film zapla ( a mezitím vznikl i druhý díl :D ). Přijde mi, že se film snaží zaujmout stejně jako filmy o Sherlockovi Holmesovi, které vznikly v průběhu posledních let, ale mě to nějak nechytlo..Něco mi tam chybělo, "vadilo" či nevím jak to přesně nazvat a vlastně nejvíce mě bavily bratři Holmesovi a jejich matka, ale Enola by mohla natáhnout brka a bylo by  mi to jedno :D No nic - druhý díl si rozmyslím :D

Griselda (2024) (seriál)

Vergara je skvělá - o tom žádná, nicméně že by mě to tak vtáhlo, jak mi to prezentovali jiní, to zase ne...A nevím, zdali je to tím, že existuje v dnešní době obrovské množství dokumentů či jsem nějak počítala s tím, že to bude větší "masaker". Nicméně - je to fajn, je dobré vidět i někoho jiného než "Pabla" :D a to vlastně ve stejné době :D To je za mě asi právě to nejzajímavější, protože v té době a ještě k tomu žena ;)

Pod toskánským sluncem (2003)

Někdy je potřeba se podívat na něco podobného a proto mi Netflix toto nabídne :D Zahřála jsem se sluníčkem v Toskánsku ve studeném dni, podívala jsem se na krásnou Dianu Lane a "zasnila" jsem se do života v Itálii...I když nic z toho nechci :D Ale bylo to fajn - dostává to lepší 2* a už nikdy více :D

Lekce truchlení (2023)

Film jsem měla dlouho na seznamu, ale trošku jsem tušila, že to nebude úplně "příjemné". Film je podle mě o truchlení, smutku, lásce, o životě....Líbila se mi jak režie, zvuk, obraz, příběh. Příběh jako takový je zajímavým vhledem do situace, která se prostě děje a nevíme ani jak rychle se takové věci mohou stát...Za mě si to skvěle pohrává s tou situací, s tou situací, která je tu s námi a plno lidí si ji nechce připustit. Je to takové pravdivé, čisté, upřímné, otevřené. Takový vhled do života. Dan Levy mě hodně překvapil a zjistila jsem, že ho vídám teď více a více a jsem za to moc ráda.

Mastičkář (2023)

Film byl pro mě hodně zajímavý tím, že byl polský a měl poměrně dlouhou metráž. Byly tam hezké exteriéry a prostředí, zápletky a situace, kde jde doslova o život. Ten film má něco do sebe a přestože, to začne v prostředí města a vypadá to, že se budeme pohybovat v oblasti nemocnic, tak situace je pak mnohem "příjemnější".

Díky a promiň (2023)

Na nic si to nehrálo a to bylo pro mě nejspíš to nejzajímavější. Je to zajímavý pohled na to, jak se vyrovnat s dost nepříjemnou životní situací a taky když my jako diváci víme, co zaznělo na začátku filmu, ale ostatní postavy mimo hlavní ženy, to neví... Bylo tam obrovský množství smutku, což v 8.měsíci těhotenství není zrovna vhodné prožívat, ale jak by řekla jedna z mých bývalých kolegyň - "To je život".

Zlý americký sen (2024) (seriál)

Hmm...Za mě hodně zvláštně zpracované....Přijde mi na tom celkově dost něco divného. Asi je to to, že mě ten hlavní pár - Aaron a Denise přišli takový laxní, bez zájmu, energie ,prostě mi vlastně byli dost nepříjemní a úplně mi to tam nesedí....