Coco Chanel (2009)

Není to špatný film, ale přišlo mi to celé tak trochu povrchní a vyumělkované - nádech Coco Chanel jsem cítila pouze v kostýmech. Audrey Tautou je coby Coco rozkošná, ale vzhledem k její skvělé herecké reputaci jsem od ní čekala víc. 65%

Svět podle Lelanda (2003)

Film, který u nás není příliš známý, ale měl by být. Minimálně proto, že v něm Ryan Gosling opět dokazuje, že prostě je, byl a bude jeden z nejtalentovanějších herec naší doby.89%

Girls (2012) (seriál)

Divnější seriál jsem už dlouho neviděla!! 21%

Život brouka (1998)

Nikdy nepřestanu žasnou, co všechno ti lidi z Pixaru nevymyslí!! 80%

Příběh života a smrti (2011)

!SPOILER! Ze začátku dokumentu na mě padala silná deprese, strach a smutek. Sestra/dcera dvou obětí mi také moc nepřidala, když začala vyprávět, jak během 6 let přišla prakticky o celou rodinu. Později mi ale došlo, že tenhle dokument je svým způsobem komický, protože postupně zjistíte, že v USA snad není rodina, která by neměla někoho ve vězení. První vězeň tam má rovnou celou rodinu, což je vlastně fajn, protože na den Díkuvzdani můžou všichni jist krocana spolu. Pak tu máme příběh o tom, jak se obhájkyně zamiluje do svého klienta, který je samozřejmě nevinný (důkazy nedůkazy že jo) a miluje ho tak moc, že s ním chce mít dítě i za cenu toho, že se na něj bude dívat přes vězeňské mříže. No a nevinný je stejně tak i druhý vězeň, který se (i přes svou nevinnu) smířil s trestem smrti, protože ho na "druhé straně" čeká Bůh. O bohu se v tomhle dokumentu mluví dost, ale to by diváky nemělo vlastně ani moc překvapovat, vždyť motem všech Američanů je "In God We Trust" - je to kouzelná formulka, která omlouvá všechny jejich činy (hlavně ty špatné). Asi si říkáte, proč tedy dávám 5* že? Je to prosté - takový je život - komický, neuvěřitelný, často nespravedlivý a tragický. Jak řekl jeden z vězňů: "every action has a reaction". A člověku vlastně nezbývá nic jiného než doufat, že čin někoho jiného nebude mít za následek reakci, která úplně obrátí váš život naruby nebo hůře, vám ten život vezme. Tenhle dokument považuji za jeden z nejsilnějších dokumentů, které jsem kdy viděla. !DOPORUČUJI! 100%

Jiroovy vysněné sushi (2011)

"Always look ahead and above yourself. Always try to improve on yourself. Always strive to elevate your craft." 100%

Bill Cunningham New York (2010)

"The best fashion show is definitely on the street. Always has been and always will be." 75%

Sněhurka (2012)

Mirror Mirror?? Spíš Horror Horror. Kamrádka (uživatelka Spacowa) mě varovala ať se na tenhle film radši ani nedívám. No měla jsem ji poslechnout. Teď se totiž z té záplavy kýčů, barev, trapného příběhu, příšerné počítačové grafiky a špatných herců nemůžu vůbec vzpamatovat. Hvězdičku dávám za Julii Roberts, která měla v době, kdy roli přijímala asi otřes mozku, protože jinak si nedokážu vysvětlit, proč na takovou blbost kývla. Naopak Lily Collins mi svým výkonem potvrdila, že hrát prostě neumí a nikdy nebude a nezachrání ji ani její pěkný ksichtík - herecké peklo. Navíc její otřesný hlásek zpívající I believe, I belive, I believe už asi nikdy nedostanu z hlavy. 15%

Bídníci (1998)

Liam Neeson, Geoffrey Rush a Uma Thurman to nemohlo dopadnout jinak než na výbornou. Jen ten konec mi přišel trošku odfláknutý. 80%

Brotherhood (2010)

Některé scény mi přišli hrozně přehnané, ale pak jsem se tak zamyslela a uvědomila jsem si, že u Američanů je vlastně možné úplně všechno. A jestli je něco čemu bych věřila, tak to jsou právě takovýhle "fucked up American kids". 70%