Kůže, kterou nosím (2011)

Pokud nejste fanoušci kontroverzních a tak trochu úchylných filmů, tak si tenhle film asi ani nepoušťějte. Já si naopak takové filmy užívám a Pedro Almodóvar mi dal zase po dlouhé době film, o kterém budu ještě dlouho přemýšlet. 100% - !DOPORUČUJI!

Diktátor (2012)

Ač toho chlapa z duše nesnáším, tak musím uznat, že tohle se mu celkem povedlo. Pro mě to je jeho první film na který se dá jakž takž koukat a sem tam se objeví i celkem dobrý vtip. Příště ještě lépe Sascho a možná tě i přestanu nesnášet. 62%

Králova láska (2011)

Nádherná love story jako je tato, je sama osobě tak silným příběhem, že není třeba ji kazit prolínáním mezi dvěma časovými osami. Filmu to bohužel pouze uškodilo. Co ale musím velmi pochválit je hudbu a kostýmy, které mi naprosto braly dech. 60%

Chuť znovu žít (2012)

"Never stop looking for what's not there." Pokud nemáte rádi sentimentální filmy s dobrým koncem, tak nemůžete mít rádi ani Roba Reinera. Já jsem naopak sentimentální až na půdu a proto ho řadím ke svým nejoblíbenějším režisérům. The Magic of Belle Isle je sice jeden z jeho slabších počinů, ale i tak jsem si ho náramně užila obzvlášť s Morganem Freemanem v hlavní roli. 75%

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Dokonalé od první do poslední vteřiny. Guillermo del Toro a jeho osobitý styl mi je víc než blízky a já proto u jeho filmů nedělám nic jiného než slintám blahem. Hellboy 2 je "vypiplanější" a tím pádem i o hvězdičku lepší než díl první - !DOPORUČUJI! 100%

Famílie (2010) (seriál)

Momentální závislost - !DOPORUČUJI! 100%

Hellboy (2004)

Guillermo del Toro a moje oblíbená komiksová postava - to jinak než na výbornou ani dopadnout nemohlo. 80%

Méďa (2012)

"When you hear the sound of thunder, don't you get too scared. Just grab your thunder buddy and say these magic words: "Fuck you thunder! You can suck my dick. You can't get me, thunder, 'cause your just God's farts." No konečně vtipná komedie -!DOPORUČUJI! 85%

Iluzionista (2006)

Slabší průměr. Film mi jednoduše vůbec nesedl - od ústřední dvojice, která se k sobě podle mě naprosto nehodí (navíc Edward Norton a Jessica Beil nepatří mezi mé oblíbence) až přes celkové pojetí filmu, které bylo nemastné a neslané. Cením si nápadu a celkové zápletky, ale mohlo to být natočeno mnohem lépe. 50%

Temný rytíř povstal (2012)

!SPOILER! Když ke konci nějakého filmu nadšením sotva dýcháte, tak je to vždycky dobré znamení - škoda jen těch pár hluchých míst, které film sem tam má a kvůli kterým prostě musím ubrat jednu hvězdu . Jinak ve zkratce - Christopher Nolan geniální nápady jako vždy, Christian Bale se mi v žádném jiném díle snad víc nelíbil, Anne Hathaway je zatraceně sexy (jediné, co mě mrzelo, že nedostala více prostoru), Tom Hardy exceluje aniž byste mu viděli do tváře a Marion Cotilliard je pro mě padouchem roku. (Už snad chyběl jen ten Joker - R.I.P.) 85%