• Fantasy

Gorily v mlze (1988)

Myslím si, že lepšiu herečku pre danú úlohu ako Sigourney Weaver snáď nájsť ani nemohli, v skutku hodnotný film , ktorý patrí medzi moje najobľúbenejśie pre jeho hlavnú myšlienku, herecké obsadenie a zobrazenie krásnej prírody a zvierat lesa

Instinkt (1999)

Jednoducho *****

Netvor (2011)

Film sa mi páči, lebo je peknou, hravou a modernou adaptáciou mojej obľúbenej Disneyovky Kráska a Zviera. Kendra v podaní Mary-Kate Olsen je v skutku na ´zožratie´ a na úrovni, dodáva filmu potrebné tajomno a mágiu pre danú adaptáciu. Myslím, skrátka, chutný príbeh lásky s troškou fantázie .

Lví král (1994)

Leví kráľ je unikátny animovaný film a z dielne Walt Disney a všeobecne z rozprávok môj najobĺubenejší vôbec. Krásny epický príbeh o radostiach , dobrodružstvách, strastiach, povinnostiach a lásky. Páči sa mi pre výborný námet, hudbu, a super dabing v originálnom podaní.

Útěk do divočiny (2007)

Príbeh chlapca dobrodruha, z časti rebela a iteligentného absolventa univerzity zároveň, ktorý si vybral vlastnú cestu spoznávania života, svojho vlastného ja. Jedná sa o skutočný príbeh, pri ktorom sa nám postupne odkrýva nie len charakteristika hlavnej postavy, či jeho okolitého prostredia a rodinného života, ale aj čosi iné - myšlienka diela, ktorou je , že byť šťastný je len veľmi ťažko, pokiaľ svoje śťastie nemáte s kým zdielať. Film sa mi páčil práve pre túto myšlienku, ktorú výborne herecky stvárnil Emile Hirsch, herec nadpriemerných kvalít. Pat hviezdičiek za herecký výkon, hudbu, scenár, réžiu a hlavnú myšlienku.

Obyčejní hrdinové (2004)

Film, ktorý ukazuje život ľudí, ktorým sa nie všetko darí podľa vlastných predstáv a okrem toho ich zasiahne aj tragédia. nesklamal som sa v hereckom výkone Sigurney Weaver a uz vobec nie v hercovi Emile Hirsch, nakolko sledujem, že často hrá v nadpriemerných filmoch, či už s dávkou humoru alebo silného emotívneho zážitku a svoju rolu hrá bravúrne. Film sa mi páči a dávam mu všetky hviezdičky, lebo hovorí o situácii, ktorá sa može stať v každej rodine a o situáciách, ktoré sa vlastne aj dejú, či už medzi manželmi, súrodencami, kamarátmi, v skole a podobne.

Zápisník jedné lásky (2004)

Tento film spolu s filmom A Walk To Remember patrí k mojim najobľúbenejším romantickým vôbec. Film sa vo veľkej miere dotyka reality, kde chlapec z inej vrstvy nie je podla rodičov vhodný pre ich dcéru, ktorá predsa je na istom spoločenskom postavení. Láska nemá zábrany, keď je istým ľuďom súdené byť spolu, cesta sa vždy nájde. Myslím si, že film ma schopný scenár a réžiu.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Myslím si, že je to lepšia verzia ako votrelec vs. predator 2 , paci sa mi spojenie cloveka a predatora voci spolocnemu nepriatelovi, efekty, napinavy dej.

Bláznivá holka (2008)

Celkovo pekny film, ale pri jeho pozerani som mal pocit smutku, pocitu nerealnosti vykreslenych situacii, preto ***

Velmi nebezpečné známosti (1999)

Krasny film, intrigy, vtipne hlasky a scenky a pritom citit nehu a lasku medzi dvoma ludmi. Zaver ma prekvapil, kedze sa koncni relativne smutne. Velmi chvalim herecke vykony, najma Ryana, Reese a Sarah.