• Fantasy

Fantastická čtyřka (2005)

Jedna hvězdička jde za několika ucházejícími vtipy, jinak v podstatě není co hodnotit. Scénář v podstatě neexistuje (takhle bych převyprávět komiks zvládl asi taky), což je zvlášť v případě Marka Frosta zklamání, režie naprosto tuctová, s ohledem na vyházené miliony nic moc triky a o hercích vůbec nemluvě. Skoro 2 hodiny ztraceného času.

BrainStorm (2008) (TV film)

Další Strachův povedený kousek. Z tohohle dílka mohl být i slušný celovečerák. Výborné obsazení, herci, kteří očividně makali naplno a neodflákli nic. Zajímavá atmosféra, trocha tajemství, vtipu, sentimentality, ale všeho tak akorát, takže tenhle koktejl mi opravdu dost chutnal.

Peklo s princeznou (2009)

Vzhledem k bídě, kterou čeští filmaři v poslední době vydávají za pohádky je to za 3*, pokud bych to měl hodnotit poctivě, tak 2* jsou asi akorát. Nebo mi to jenom nesedlo. Ono nechat Mádla hrát prince, no budiž. Princezna s bradavicí, koneckonců, kde je psáno, že princezny musejí být bezchybné. Ale příběh vcelku není, tam kde se zdá, že se to konečně rozjede, tak se děj přesune jinam, prostě celkově mi to přišlo amatérské. Nepomohli tomu ani herci, od kterých by se to čekalo (Nárožný, Postránecký, Adamovská...) ,takže spíš mi z celého filmu zůstaly jen zajímavé momenty. Daleko nejlepší ze všech herců byla Alžbeta Stanková jako ctižádostivá pekelnice. Jinak celé peklo hrůzu nebudilo, ale to se asi v české pohádce čekat nedá. Další zajímavost byla na pohádku odvážně odhalená princezna. A pak už jenom ospalý pekelný vrátný Miloše Formana. A to je asi tak všechno. Ale dívalo se na to docela hezky.

Broučci (1995) (seriál)

Jako řemeslo zvládnuté dobře, ale jinak celkem o ničem. Broučci mě nezaujali už jako dítě a tohle zpracování je nijak nerehabilitovalo.

Afričan (1983)

Dobře zahrané, ale vcelku předvídatelné a při mé spíš nelásce k podobným filmům jsou 3 hvězdy až až.

Zahrada (1995)

Ale hodně silné, skoro na 5 hvězd, ale něco tomu přece jen chybělo.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

"To si Fíku vypiješ!" "Když vypiju, tak vypiju." No řekněte, má tohle nějakou chybu? Divoké sny už jsou slabší, ale ty původní díly jsou skvělý.

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Dobře zahrané, i nápady dobré, ale když ono mi vždycky bylo toho Trautenberka tak líto. Jak já nesnášel tu držkatou Anču, podělánýho hajnýho a nekňubu Kubu. Ale nejhorší byla sojka bonzačka. Z dnešního pohledu to beru asi jako "nejlepší" ideologický dílo českých tvůrců.

Madisonské mosty (1995)

Stejně jako v Nesmiřitelných a v Dokonalém světě Eastwood po svém dělá i romantický film. Navíc jak on tak Meryl Streep jsou vynikající. Bohužel je to místy trochu únavné, zkrácení tak o 20 minut by vůbec nevadilo. Ale i tak je to nadprůměr. 70 %.

Šípková Růženka (2001) (seriál)

Tři hvězdy jsou průměr. První cca 4 díly docela dobrý, pak to upadlo, člověk vynechal pár dílů a nakonec to ani nedokoukal. Ještě že tam byla Žilková.