• Fantasy

Ti druzí (2001)

Výborná atmosféra, vynikající atmosféra, bomba konec. Nikdy jsem si nemyslel, že bych Nicole Kidman označil za herečku, ale kdyby to mělo být jen kvůli tomuhle filmu, tak si to zaslouží. Výborní jsou ale i ostatní herci, včetně dětských. Za zmínku možná stojí, že režisér film nejen natočil a napsal, ale složil i hudbu, která obstojí i ve srovnání s daleko známějšími jmény.

Quo Vadis (2001)

Bohužel z toho vyšla černobílá agitka. To je s ohledem na předlohu velká škoda.

Návrat ztraceného ráje (1999)

U tohoto filmu velmi záleží na náladě, ve které k vám přijde. Když jsem ho viděl poprvé, tak jsem si říkal: Dobře natočený, ale dost nuda. Ten filmový jazyk je zastaralý a dneska nemoderní a pomalý. Proto vás může oslovit jen když se dokážete zklidnit a přizpůsobit tomu pomalému tempu. Pokud k tomu přistoupíte s tím, tak kdy už se něco stane, tak se s filmem musíte minout. Děj není tak důležitý, je to opravdu bilance starého muže, který prochází svůj život a vidí, jak se během něj změnil svět a lidé. Možná k tomu člověk musí i dozrát, protože tohle mi při tom prvním sledování před asi 8 lety nedocházelo.

Moje superbejvalka (2006)

Docela jsem se bavil, i když popravdě řečeno od Reitmana jsem možná čekal víc. Z herců stojí za zmínku jen Uma Thurman, ale protože mám pro ní slabost, tak to tak moc neznamená. Podle anotace to má být romantická komedie, spíš to ale je docela podařená parodie na různé Super, Spider, Bat a jiné many. Celkově o něco lepší průměr.

Minority Report (2002)

Možná kdyby to natočil někdo jiný, dal bych i čtyři. Nebo kdyby místo Cruise Spielberg obsadil někoho jiného. Každopádně Dick není látka pro Spielberga. Takhle je to po Válce světů další zklamání u filmu mého oblíbence.

Lovci pokladů: Kniha tajemství (2007)

Je to blbější než jednička, ale díky Rileymu se na to kouká dobře. Jen v tom člověk nesmí hledat moc logiku a i když neodmítá konspirační teorie, tak jak historie, tak její alternativní výklad jsou na takové úrovni, že se tomu na rozdíl od jedničky vůbec nedá věřit.

Drž hubu! (2003)

škoda posledních cca 20 minut, kdy už tempo trochu upadalo a do děje se dostalo pár děr, jinak bych neváhal s 5 hvězdama, i tak ale po dlouhé době francouzská komedie, na kterou nebylo škoda času se koukat.

Temný obraz (2006)

Nejlépe adaptovaný Dick a to počítám i Blade Runnera. Kombinace hraného filmu a animáku perfektně vystihla schizofrenní (paranoidní?, psychedelickou?...) atmosféru předlohy. Z ní vypadlo pár mých oblíbených scén, ale i to co zbylo je naprosto úchvatné. Chápu, že člověk, který předlohu nezná, se ve filmu může ztratit, a ne každému musí sednout, pro mě osobně byl film velkým překvapením (a to velice příjemným) a je třeba říct, že to u filmů, na které se těšívám je velká výjimka. Zajímavé komentáře: Superpero, klerik, Ender66, Xeelee, stilgar1

King Kong (2005)

Těžko se mi píše názor na tenhle film a ještě hůř se mi hodnotí. Největší výhrada, která asi souvisí se vším dalším je nesnesitelná stopáž. Kdyby ten film měl asi o hodinu míň (možná i o víc) byl by ještě koukatelnej. Takhle to je rozvleklá nuda. Atmosféra veškerá žádná, resp. homeopaticky naředěná. Příšery nebudí hrůzu, ale spíš smích, když si uvědomíte, jak jsou neschopný cokoliv chytit a zabít. Souboje mezi příšerkama to samý. Navíc samotné triky jsou ve srovnání třeba s Jurským parkem (a kam se zatím posunula technika) dost nedotažené. Herci nejsou režírováni a až na výjimky buď ječí nebo si vyměňují přihlouplé repliky. Prostě Jackson si Pánem prstenů vydělal na splnění klukovského snu, ale abych tomu věnoval 3 hodiny svého času, to se mu nepovedlo. Přiznávám, že film jsem nevydržel skouknout celý, spoustu kapitol jsem přeskočil, což normálně nedělám. Jedinou radost mi ten film udělal tím, že jsem odolal a nešel na něj do kina, protože dávat za něco takového peníze, to už by mi srdce krvácelo. Je to můj subjektivní názor, ale to i ten King Kong z roku 1933 je natočenej líp.