• Fantasy

Rodáci (1988) (seriál) odpad!

Byl to vůbec ještě odpad? Pro takovéhle kousky by to snad chtělo ještě jednu kategorii.

Teletubbies (1997) (seriál) odpad!

Leda že bych přidal hvězdičku za inspiraci pro TELE, TELE a jejich Teleblbies.

Saturnin (1994) (seriál)

Sestříhané do filmu je to o kousek lepší, seriál je místy (zejména v druhé polovině) až velmi poklidný.

Show Bennyho Hilla (1969) (seriál)

Než přišel Mr. Bean, tak tohle nemělo konkurenci. A vlastně nemá dodnes.

Vlak dětství a naděje (1985) (seriál)

První polovina skvělá, pak mě to už začalo trochu nudit a i když Růžičková v tom nebyla tak hrozná, jako ve většině svých filmů, zdaleka to nebyla role, kvůli které bych jí rehabilitoval.

Sex ve městě (1998) (seriál) odpad!

Nejsem singl mid-30 takže (bohužel?) se s tímhle opusem míjím. Přiznávám, že jsem vydržel jen úseky několika dílů, ale ať jsem spadnul do jakéhokoliv momentu, tak to bylo nudné, rádobyfilozofické a navíc obsazené takovými obludami, že mi i těch 10 minut vždycky přišlo jako ztráta času. I to hodnocení odpad mi přijde jako nadhodnocené, ale nic slabšího se nenabízí.

Ten svetr si nesvlíkej (1980)

Jedna z mála povedených českých konverzačních komedií. Nárožného "Formuluj přesně" je nezapomenutelné, Janžurová s vypadlým mozkem, Zázvorková jako nesnesitelná tchýně a asi nejlepší role Vladyky a Bydžovské.

Obušku, z pytle ven! (1955) odpad!

Asi nejúchylnější budovatelská pohádka. Pokud pominu příběh, kdy debil se nechá opakovaně nachytat a přesto nakonec toho chytráka porazí, něco tak ohavně natočeného, namaskovaného a odehraného s takovým amatérismem se i mezi "perlami" 50. let hledá jen těžko.

2010: Druhá vesmírná odysea (1984)

Odvar z 2001. Těch skoro 20 let rozdílu v době vzniku není skoro vidět. Bohužel atmosféra už je někde jinde a celé to postrádá to tajemství a napětí, kterým je 2001 tak nabitá. Clarka jsem měl vždycky rád proto, že neřešil aktuální problémy reálného světa, tady se tomu zpronevěřil a vznikla průměrná kniha a možná ještě průměrnější film. Přesněji to asi vystihli tron a shadwell.